Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az óraátállítással miért...

Az óraátállítással miért lehet energiát megspórolni, ha délután és este hamarabb kell felkapcsolni a villanyokat?

Figyelt kérdés
Amit reggel nyernénk a hamarabbi világosodással, azt délután és este elveszítjük, tehát lényegében ugyanott állunk. Az kiknek jött ki és hogyan annak idején, hogy egy település villamos energiafogyasztásával felérő energiamennyiséget lehet ezzel megtakarítani?
2014. okt. 27. 20:51
 1/5 Skami válasza:
100%

lehet nem száz százalékos a válasz de én így tudom hogy:

reggel nem kapcsolod fel ott spórolsz, este meg mivel később jösz haza munkából késöbb kapcsolod fel és a sötét miatt hamarabb mész aludni, elvileg ott spórolsz. legalábbis ezzel etettek minket mikor kicsi voltam. meg állítólag a forgalombiztonság szempontjából is segít, bár számomra nem teljesen világos miként.

szerintem el lennénk nélküle simán

2014. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is el lennénk.
2014. okt. 27. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Már leírtam a véleményemet, bár nem mindenkinek tetszett:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__56..

2014. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az óraátállítás nyáron spórol áramot, mert tovább van világos, így később kell felkapcsolni a lámpákat. A mostani állítással csak visszatértünk a normális időhöz.
2014. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első válasz nagyjából jó, de kell egy kis kiegészítés.

Reggel sokan kelnek fel, a reggeli tevékenységek világosságot igényelnek. Amennyivel később világosodik, annyi idő alatt elfogyasztott energia árát veszítjük.

Este sokkal szétszórtabb az emberek tevékenysége. Sokan később mennek haza, náluk mindegy, se nyereség, se veszteség. Sokan tévéznek, ott se számít. A maradék világítást igénylő tevékenységet végez, de ezek összesen kevesebbel több energiát használnak, mintamennyit a reggelin nyertünk. Az óraállítás akkor éri meg, ha ilyenek a társadalmi szokások. Ezeket ki lehet mérni statisztikák alapján, kiszámolható a különbség, és abból eldönthető, megéri-e az átállítás. Azt mondják, egy nagyváros éves energiaigénye a nyereség.

2014. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!