Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Írtam egy fogalmazást, kijavít...

Írtam egy fogalmazást, kijavítanátok?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy hibás,mert hajlamos vagyok,"németesen" irni,mert az az anyanyelvem,de néha irogatok magyarúl is,és szeretném ha kijavítanátok :]


Én is félek...



Én is rettegek.Sőt még többet,mint egy áltagos ember.Félek az emberek magas elvárásaitól,és attól,hogyha nem tudom beteljesíteni ezeket.Gyötör a félelem.Aludni nem tudok, félek, hogy a takaró szegélyéből kicsüngő pamutszál esetleg kemény és hegyes, mint egy acéltű.Elképesztően rontsa a lelkemet a félelem.Félek,hogy mikor King Kong elrabolja Ann-t,és nekem kell majd megmentenem,hogy elejtem.Félek,hogy Pókember előbb megmenti Jane-t,mint én.Szinte pánikolok,mikor a vonat sínjai elszakadnak,és élősinné válok,meg mikor nekem kell tartanom a lezuhanó repülőt,rettenetes érzés,hogy az én kezemben van ennyi ember élete.Ráz a félelem mikor Clark Kent erősebb,mint én.


Egy Hős.


2010. febr. 3. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is rettegek. Sőt még többet, mint egy átlagos ember. Félek az emberek magas elvárásaitól, és attól, hogy nem tudom beteljesíteni ezeket. Gyötör a félelem. Aludni nem tudok, félek, hogy a takaró szegélyéből kicsüngő pamutszál esetleg kemény és hegyes, mint egy acéltű. Elképesztően nyomaszt a félelem. Félek, hogy mikor King Kong elrabolja Ann-t, és nekem kell majd megmentenem, elejtem. Félek, hogy Pókember előbb megmenti Jane-t, mint én. Szinte pánikolok, amikor a vonat sínjai elszakadnak és élősinné válok, meg amikor nekem kell tartanom a lezuhanó repülőt. Rettenetes érzés, hogy ennyi ember élete van a kezemben. Ráz a félelem, mikor Clark Kent erősebb, mint én.
2010. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Attól függetlenül, hogy van egy-két hibád, nagyon átjön a szöveg, nekem tetszett! :)
2010. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
De amúgy ha leírod ide akk. alá húzza a szót ha nem írtad helyesen és utána ha a rákattintasz ott van helyesen
2010. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is rettegek. Még jobban, mint egy átlagember. Tartok az emberek elvárásaitól, attól,hogy nem tudok megfelelni. Aggaszt, hogy a takaró szegélyéből kicsüngő pamutszál esetleg kemény és hegyes lehet, mint egy acéltű. Mardossa a lelkemet a pánik. Félek ,hogy mikor King Kong elrabolja Ann-t, nekem kell majd megmentenem és én elejtem Őt. Félek attól, hogy Pókember előbb megmenti Jane-t, mint én. Szinte megőrülök akkor, mikor a vonat sínjei elszakadnak,és én élősínné válok, mikor nekem kell tartanom a lezuhanó repülőt, iszonyatos érzés,hogy az én kezemben van ennyi ember élete. tartok attól, hogy Clark Kent erősebb, mint én.


Annyi lenne a megjegyzésem, hogy: túl sokszor használod a félek, félelem szót. Sajnos itt nem nyomatékosít, látszik, hogy erőltetett szóismétlés. bocs, hogy ennyire átfogalmaztam...


Egyébként érdekes fogalmazás. Milyen alkalomból/célból írtad?

2010. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nagyon tetszik amit írtál :) nagyon átjött, gratulálok hozzá!
2010. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm,hogy kijavíttotátok,meg örülök,hogy tetszik :D

Hát ez egy olyan spontán fogalmazás :]

2010. febr. 3. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem beteljesíteni, hanem teljesíteni:) A többit szerintem már kijavították:)
2010. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én is félek...



Én is rettegek. Sőt, még többet, mint egy átlagos ember. Félek az emberek magas elvárásaitól, és attól, hogy nem tudom teljesíteni ezeket. Gyötör a félelem. Aludni nem tudok, félek, hogy a takaró szegélyéből kicsüngő pamutszál esetleg kemény és hegyes, mint egy acéltű. Elképesztően szorongatja a lelkemet a félelem. Félek, hogy mikor King Kong elrabolja Ann-t, és nekem kell majd megmentenem, elejtem. Félek, hogy Pókember előbb megmenti Jane-t, mint én. Szinte pánikolok, mikor a vonat sínjei elszakadnak és élősínné válok; mikor nekem kell tartanom a lezuhanó repülőt, rettenetes érzés, hogy az én kezemben van ennyi ember élete. Ráz a félelem mikor Clark Kent erősebb, mint én.


Egy Hős."


Néhány helyen nem tudtam teljesen értelmezni, de remélem nem rontottam el semmit. :D

2010. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21:39


De tényleg, ha nem értesz hozzá, maradj csöndben.

2010. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én is félek...



Én is rettegek.Sőt még többet,mint egy átlagos ember.Félek az emberek magas elvárásaitól,és attól,hogy nem tudom beteljesíteni ezeket.Gyötör a félelem.Aludni nem tudok, félek, hogy a takaró szegélyéből kicsüngő pamutszál kemény és hegyes, mint egy acéltű.Elképesztően rontja a lelkemet a félelem.Félek,hogy mikor King Kong elrabolja Ann-t,és nekem kell majd megmentenem, elejtem.Félek,hogy Pókember előbb megmenti (szóismétlés) Jane-t,mint én.Szinte pánikolok,mikor a vonat sínjei elszakadnak,és élősinné válok,meg mikor nekem kell tartanom a lezuhanó repülőt,rettenetes érzés,hogy az én kezemben van ennyi ember élete.Ráz a félelem mikor Clark Kent erősebb,mint én.


Egy Hős.

----------------------------------------------------


Javaslatok(avagy nem hibák, csak tanácsok)


"beteljesíteni": inkább csak teljesíteni


"Elképesztően rontja": emészti is lehetne,mert alliterál. De a tiéd is jó,mert szokatlan és nem elcsépelt


"meg mikor nekem kell tartanom": a "meg" kötőszó itt kissé pongyola, helyette jobb lenne az "és"

---------------------------------------------------------


A pamutszálas hasonlat tényleg kifejező és egyedi. Tetszik.

Írogass bátran továbbra is :)


L/17

2010. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!