Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan örökmozgó ami...

Ökörmozgó kérdése:

Létezik olyan örökmozgó ami meghajtja önmagát és még plusz energiát is ad?

Figyelt kérdés
Tele van az internet ilyenekkel.Csalás vagy ámítás?Hol lehet ilyet vásárolni?

2015. febr. 10. 23:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:

“Örök mozgó tényleg nem létezik de többlet energiát előállító gép igen.”


Elárulom, mert úgy látszik nem állt neked össze: az örökmozgó ugyanaz, mint a többletenergiát adó gép. Mármint ugye örökmozgó alatt definíció szerint azt a gépet értjük, ami több energiát ad, mint amennyit felvesz. (Az örökmozgó másik típusa pedig pont ugyanannyit ad le, mint amennyit felvesz, de az most nekünk nem érdekes, azaz foglalkozzunk csak a többletet adó típussal. Egyik fajta se létezik.)


Namost egy fontos szempont van: az összes energiát be kell számolni, amit a gép felvesz, és szintén az összeset be kell számolni, amit lead. Például olyan gépet lehet építeni, ami geotermikus energiával fűti a szobát, miközben egy kis elektromos szivattyú keringeti benne a vizet. Csakhogy ez a gép nem termel többlet energiát. Persze a felhasználó szempontjából igen, mert ő csak azt látja, hogy - teszem azt - 1 kWh energiáért (amit a szivattyúhasznál) cserébe 5 kWh energiát (geotermikus) kap. De ez nincs ingyen és nem is többlet, ez a földből jön.

2016. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 anonim válasza:
49%
Ha hinnél a szemednek vagy vennéd a fáradtságot és rákattintanál a linkemre meglátnád hogy megcsinálták 1.5KW 10Kw csinálnak és vissza is táplálják az energiát okoskodó barátom.Nem értem hogyan lehetne benneteket kizökkenteni ebből a nézetből már a szemeteknek sem hisztek.Árulják is ezt a gépet a Németek majdnem 5000000ft-ért.
2016. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:

Igy kell csalni nagyban! Tobb millioert vesztegetni, ha egy balek is akadna, maris nyerne! :D


Hiaba reklamozzak: a semmibol nem lesz energia.


Elolvastam a lapjaidat is (de minek). Pusztan ranezesre nem giazan latszik, mibol is lesz energia, es ezt az aprosagot nem is igazan emlitik.


De pusztan a kepeket elnezve azt mondanam, hogy valaki megint feltalalta az overbalanced wheelt, es megint a gravitaciot probalja megcsapolni, figyelmen kivul hagyva azt a tenyt, hogy a gravitacio nem vegez ilyen temaban munkat.


Kitartoan: ahhoz, hogy valamibol tobb energiat vegyunk ki, mint amit beletettunk, VALAHONNAN ENERGIAT KELL ELVONNI. Ez egy nagyon makacs teny, en tudom, de akkor is igy van, es pont. Ez a tobb millios valami ezt egeszen biztosan nem teszi meg, igy rendkivul alapos bizonyitas kene, hogy mukodik.


Amit nem tesznek meg, pusztan hadovalnak, ugyesen kerulve az orokmozgo kifejezest, de ez akkor is az.


Most ennyi erovel ha ebbol epitunk egy 100km magasat, vagy ezer kilometer magasat, akkor az egesz egy szupernova robbanasban megsemmisul egy ido utan? Elvegre, ha az aranyokat tartjuk, akkor elobb-utobb, par tornyot egymas melle rakva, hogy beadunk 1kW energiat, a masik oldalon meg kijon 100TW. Pusztan a semmibol. Esetleg tovabb megyunk, es tobb energiat nyerunk egy watt energiabefektetessel, mint amennyit a Nap egesz eleteben lead. Ha ez igy mukodne (de nem teszi) akkor ez mind lehetseges lenne - es meg mernem kockaztatni, mar reges regen nem letezne az univerzum, mert valaki megtette volna, hogy yocto wattokat nyomatna ki nanosecundumonkent, es egy bolygonyi anyagot gyorsitott volna a fenysebesseget rendkivul modon megkozelitve, hogy egy proton tobb energiat hordozzon, mint egy szupernova.


Mert megtehette volna.Az elmult tizenparmilliard ev alatt latszolag nem tette meg.


De visszaterve a fantaziabol: az atomok mozgatasa energiat igenyel, egy elektron nem fog kiterni a sajat idealis, alacsony energiaszintu palyajarol, mert csak. Ehhez valahonnan energiat kell elvonni. Honnan teszi ez a gep?

2016. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:

Ja, igen, es kiemelve:


Termeszetesen oket is megfenyegettek, stb stb. Fuggetlen kutatointezetet meg nem vontak be, mert csak.


Annyira sablonos!

2016. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim válasza:

Erre a válaszra nem is tudom hogyan reagáljak, de azt hiszem a kulturált oldalamat veszem elő, igaz nem tartom semminek a válaszodat, mert zagyvaság az egész, semmi értelme.De a véleményem szerint azt a fizikát nem ismered elégé amit te annyira tisztelsz mert ha nem látod,hogy ez a felhajtóerő alapján működik, akkor nem ismered Arkhimédész törvényét "NÉZZ UTÁNA LÉGYSZÍVES" nézd meg a Wikipédiában azt is, mint az örökmozgót.Nem értem egy ilyen egyszerű dologba mint a felhajtóerő hogyan lehet belevenni a kvantum fizikát. Én összeraktam ezt az "ÖRÖKMOZGÓT" ami nem mozog örökké mert bármi elromolhat benne és akkor "felrobbantja a legmesszebb lévő Ogle-TR-56b bolygót". De komolyodjunk meg kicsit,tehát én összeraktam ezt a dolgot kicsit primitívebbül mint ők,és tényleg működik.Sajnos ennek a gépezetnek vannak határai.Amiket ők ott leírnak kicsit túlzás sajnos, ebben a formában amit ők összeraktak nem tud annyit.Egy 1000 W hajszárító bekapcsolt állapotban lefogja az egész szerkezetet.(vagy is a generátort nem tudja meghajtani, csúszkáltak kicsit az ékszíjak de ez már meg sem közelítette a normális működést) Igaz nem írják, hogy hány liter levegőt töltenek abba a tartályba én 5 liternek saccoltam,és 8 db tartály mozgott nekem egy oldalon,ebből az egyik éppen töltődik a másik pedig a csúcsponton van,tehát ők nem végeznek csak nagyon kevés munkát.Szerintem ez még olyan mint régen volt a Trabant motor, fejlesztésekkel ezt tovább lehet erősíteni már vannak ötleteim amiket meg is fogok valósítani.De ahhoz kellene egy olyan ember aki ért a generátorokhoz és beszállna a jó ötleteivel

Sir Botcher, vagy, hogy is nevezed magad, én gyengén beszélem a Németet, de sehol nem olvastam arról,hogy bár ki megfenyegette volna őket és kiakarná végezni.Jelen pillanatban is dolgozik ez a cég elég sok találmányon ahogy a videóban el is mondják.Biztos vagyok benne hogy átvizsgálták független szakértőkkel ezt a gépet mert akkor nem árulhatnák hivatalosan.A Németeket nem arról ismerjük hogy nem precízek.

2016. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:

Masodik link (angol), idezem:


Furthermore, Rosch and GAIA (staff members) did experience several unpleasant events. For example, they received threats, were prompted to cancel the viewing events, and burglaries took place. Why all that if the power plants are not genuine ?


Nyugodtan rakereshetsz a szovegben, a bongeszo megtalalja neked. Teljesen tipikus, minket fenyegetnek mert a titkos hatalmak nem akarjak, mert mi megtalaltuk a megoldast. Kulso mernokok megvizsgaltak, de nincs egy emlites se rola, hogy ki, hol van a hivatalos jegyzokonyv, vagy barmi, pedig ilyen, a teljes fizikat atiro talalmany eseteben ez minimum elvaras.


Hogy rondan lopjak egy korabbi kommentol: Ha valaki felbukkan, es bejelenti, hogy o mindenfele gep nelkul pusztan az akaraterejet hasznalva tud szabadon szarnyalni, te elhiszed neki? Ha mutatok neked egy youtube videot, ahol pl Divid Copperfield repul, mire gondolsz? Arra, hogy lam-lam, az emberek tudnak repulni, vagy arra, hogy trukk? Ha tartok neked egy kepzest, ahol megtanitalak repulni, akkor az elmeleti tananyag utan (ahol ilyen-olyan trukkel megemellek, azzal a felkialtassal, hogy ez meg nem az igazi, de csak gyakorolnod kell otthon) le mernel ugrani egy haz tetejerol barmifele biztositas nelkul?


Egyebkent, ha mar Archkimedesz: a felhajtoero ellen ugyanakkora erot kell bevetni, hogy az adott testet lenyomd. Ezt is kimondja a torveny. Ha lenyomsz egy labdat a vizala leeresztve, akkor utana a levegot is le kell nyomni, hogy ott felfujd.


A kompresszornak akkor is le kell gyoznie a vizoszlop sulyat, hogy az ellen dolgozzon.


Idealis (IDEALIS) esetben pontosan ugyanannyi energiat nyernel vissza. De sajnos, idealis eset nincs, a gep surlodni fog, a lanc sem tokeletesen lebegve mozog, a kompresszor hatasfoka kozel sem 100%, hiszen melegszik, berreg, a generator szinten melegszik es berreg - ez a ket dolog mar alapbol jelzi, hogy a hatasfok 100% alatti, hiszen mind a ho, mind a hang egy szuksegtelen veszteseg. Tehat ebbol kifolyolag nincs meg az idealis eset, se a 100% hatekonysag.


Ertem en, hogy jo benne hinni - en is megjartam mar az almodozas utjat, hogy majd uj energiaforrast fedezek fel, de aztan utanaszamolsz, vegiggondolod, belevonod a valosagot, es rajossz, hogy az almok szepek, de a valosag sajnos nem az almokat koveti. Ez semmi mas, csak egy egyszeruen tobb millios csalas, szemfenyvesztes, atveres. Ha a fizika ezt megengedne, akkor bizony a fentvazolt eset mar megtortent volna - ugyanis ha ez mukodne, akkor egy csomo minden egyeb energiatermeles is mukodne. Elarulom: ilyennel mar nagyon regota probalkoznak, tobb ezer eve, csak a felszin valtozik.


Peldaul, itt egy regi pelda, alig 400 evvel ezelottrol:

[link]


A mogotte levo fizikai elv ugyanaz: onmagat hajto gep, viz segitsegevel.


De itt van egy masik klasszikus:

[link]


Itt pedig talalsz sok masikat:

[link]


Vannak meg rejtett energiaforrasok, amirol nem tudunk, de ami biztos, hogy ez nem a magnes, se pedig a gravitacio (legalabbis, ilyen formaban nem).

2016. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:

# 92/96 Időpont 02-03 17:19


5 millió forint? Abból körülbelül 1 óráig üzemeltetjük Paksot. Szerintem bár beruházott volna rá az állam párszor. De még 5 csillió euróért is.

2016. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:

"már a szemeteknek sem hisztek"


Rodolfó is mindig azt mondta csak a kezemet figyeljék mert csalok aztán nem láttál semmit ,akkor hogy is van ez?

2017. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!