Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan örökmozgó ami...

Ökörmozgó kérdése:

Létezik olyan örökmozgó ami meghajtja önmagát és még plusz energiát is ad?

Figyelt kérdés
Tele van az internet ilyenekkel.Csalás vagy ámítás?Hol lehet ilyet vásárolni?

2015. febr. 10. 23:17
 81/98 A kérdező kommentje:

Charlie O'Brian!

Az ilyen "kutató" típusú emberek legtöbbször valami mást fedeznek fel véletlenül.Ha nem csinálnák akkor a véletlennek sincs esélye.

Örökmozgókutató gondolom 100% felettit akar.Ehhez közelíteni kell a 100% hoz.Ha eléri a 99%-ot már az is hasznos.Rosszul látom?

2015. febr. 21. 01:31
 82/98 2xSü ***** válasza:
4%

#79: Hogy a történelemben, nyílt diktatúrák alatt mi történt, az egy dolog. A kérdés, hogy ma mi a helyzet. Ésszerű hipotézis, hogy ma sem a logika és az igazság határozza meg 100%-ban a világunkat, hanem vannak hatalmi, üzleti érdekek. De minden hipotézist igazolni kell. Illetve amit a történelemből előhalásztál, azokhoz mindig volt valakinek érdeke és hatalma is. Megint csak meg kell nézni, hogy látható-e ennek az érdeknek a működése, látható-e a hatalom tevékenysége.


Pl. ott a gyógyszerlobbi, ami keményen dolgozik azért, hogy a hatalmát megtartsa, a profitját növelje. Legalábbis az összeesküvés-elméletek szerint. Ennek ellenére valahogy mégis legálisakká váltak az alternatív gyógyászati módszerek, olyanok is, amelyekről bár minden kutatás azt mutatja, hogy hatástalanok, de legalább nem ártanak. Hát eléggé balfék módon csinálják akkor.


Az örökmozgó kutatókat sem tüntetik el. Sőt nem csak kutatnak, nem csak videókat, írásokat közölnek, de egyes adókon külön TV műsoruk van, külön szemináriumokat szerveznek. Megint azt kell, hogy mondjam, hogy akkor nagyon balfék egy banda, ha ezt hagyják. Sőt mint ahogy valaki belinkelte, még százmilliós nagyságrendű projekteket is fizetnek érte.


De nem csak örökmozgó van a világon, ott vannak a már említett energiatakarékos izzók, fűtéskorszerűsítések, meg mindenféle olyan dolog, ami kisebb energiafogyasztást okoz. Hol van akkor az energialobbi korlátlan hatalma? Nem csak arról van szó, hogy lehet energiatakarékos izzót kapni a boltban, de egyenesen tilos nem energiatakarékos izzót gyártani. Az EU milliárdokat szór szét, fűtéskorszerűsítésre, házszigetelésre miegyebekre. Ha innen nézem azt a bizonyos energialobbit, akinek állítólag mindenhova elér a keze, akkor inkább hasonlít egy másnapos lajhárra, mint prérikutyára.


Most nem azt akarom mondani, hogy bizonyos lobbicsoportoknak nincs hatalmuk, hogy nem használják ki ezt anyagi, önző érdekből, akár igazságtalanságok vagy a hosszútávú társadalmi érdekek ellenében is. De korántsem olyan mértékben és módszerekkel, mint ahogy az néhány ember fejében él.


Nézzük az érem másik oldalát. Kinek lenne érdeke Magyarországon egy örökmozgót – a feltalálóval együtt – eltüntetni? Az államnak? Annak nagyon jól jönne egy energiafüggőséget megszüntető saját erőforrás. Néhány politikusnak, gazdasági szereplőnek? Nekik tök mindegy, hogy miből jön a vagyonuk, az, hogy jelenleg mondjuk az energiapiac nagyon profitábilis, az egy dolog. Az örökmozgó simán lenyomná ezt a piacot. Ha neked csak a pénz, hatalom számít, akkor inkább áttérsz erre az üzletre – mert a gyártás, főleg a kezdeti időszakban itt is üzlet –, még azelőtt, hogy a konkurencia megerősödne. Ha jól csinálod, jóval nagyobb hatalmad és bevételed lesz belőle. Kinek kell az olaj, ha van jobb fejőstehén? Nem tudom, de én akármelyik szereplő helyére képzelem magam, én örülnék egy örökmozgónak, támogatnám, persze a megfelelő részesedésért cserébe. Sőt nagyobb összeget adnék a szabadalmi jogok felvásárlására. A feltaláló bizonyára megelégszik néhány milliárd forinttal, aminél jóval nagyobb bevételre tudnék – a meglévő anyagi tőkémmel – szert tenni, a feltaláló meg magában úgysem keresne pár milliárd forintnál többet, tehát neki is haszna van belőle, akkora, ami egy életre biztosítja az ő és az unokái jövőjét is.

2015. febr. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/98 2xSü ***** válasza:
3%

#80> Ez nem örökmozgó, ezért hátha jobban érdekelheti magyarságunkat


A cikkben van azért néhány nagyon súlyos mondat:


„A Falcon Oil, ez a kanadai központú multi cég képes volt - saját állítása szerint - egy éven át keresni, amíg telibe találta a gombostűt, vagyis a 600 milliárd köbméteres gáztartályt, lent, hat kilométer mélyen a föld alatt.”


„Minden érdeklődő ember tudta, hogy az Alföld mélyén többféle kincs lapul - olaj, gáz, termálvíz -, csak meg kell találni, de az sem nehéz, csupán fúró és némi türelem kell hozzá.”


Nos kezdjük ott, hogy oké, hogy mondjuk van egy kőolajtelep, vagy földgáztelep, ami x mennyiségű olajat, gázt tartalmaz. De az ott van lent. Valahogy fel is kell ezt hozni. Ehhez meg kell építeni a kitermeléshez szükséges eszközöket, illetve energia is kell ezek működtetéséhez. Meg van más szempont is, de arról később. Van egy csomó olyan olajlelőhely például, amiben rengeteg olaj van, meg is van a technológia a kitermeléséhez, csak éppen egy hordó olaj kitermeléséhez másfél hordónyi olajat kell elhasználni. Szóval önmagában az, hogy mekkora mennyiségű energiaforrás van egy lelőhelyen az egy dolog, az meg egy másik dolog, hogy ebből mennyi termelhető ki és milyen költséggel.


Mondok egy analóg példát. A vízben rengeteg oxigén van, miért nem lélegzed be azt? Miért kell levinni egy búvárnak palackban oxigént?


Mondok egy másik példát: A számítógépekben sok helyen használnak aranyat. Nagyszerű, menjünk guberálni, a szeméttelepről teherautókkal lehetne összegyűjteni processzorokat, memóriákat, stb… Csak ki kell nyerni az aranyat és gazdagok vagyunk. Csak az a bökkenő, hogy az arany kinyeréséhez szükséges nyersanyagok és a hozzá szükséges energia összességében többe kerül, mint amennyit a kinyert arany ér. Illetve ma már azért kezdenek ilyen irányban is munkálkodni, mert az arany, meg a számítógépekben használt egyéb értékes anyagok árának változása miatt, valamint az ehhez szükséges technológia fejlődése miatt mára már akár lehet csinálni ezt profitábilis módon is.


Viszont van egy másik aspektus is. Oké, hogy kinyerted az aranyat, meg mindenféle értékes anyagokat a számítógépből, de nagyüzemben ez mekkora környezetszennyezést jelent? Mert ez sem lényegtelen szempont.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Térjünk vissza a makói gázlelőhelyre. Ott nem csak le kell fúrni, és jön a földgáz, hanem ott palagázról van szó. Értsd nem csak lefúrsz és jön fel a gáz, hanem a gáz a kőzetek hajszálrepedéseiben, apró üregeiben van, amit csak magas nyomású vízzel lehet onnan kinyerni. A földben található mennyiségnek úgy saccolják, optimális esetben kb. 10%-a kitermelhető. (Azért az is szép mennyiség.) De ennek sincs meg még az igazán kialakult technikája, ami létezik, az igen veszélyes, rizikós, és a makói telep esetén a meglévő technológia a magasabb hőmérséklet miatt nem is használható, mélyebben is van az átlagnál. Nota bene az a bizonyos Falcon Oil még mind a mai napig nem termelt ki egyetlen köbméter földgázt sem a lelőhelyből az elmúlt 10 évben, kb. egy éve még csak próbafúrásokat végeztek, és elég messzinek tűnik szerintük is a kitermelés elindítása, viszont százmilliárd forintnyi összeget öltek bele eddig projektbe. Nem véletlenül szállt ki az egészből a Mol.


Cserébe viszont ha megindulna a termelés, rengeteg víz kellene hozzá, ezt még vegyszerekkel is kell kezelni, köztük mérgező vegyszerekkel is. Kérdés, hogy ez bekerül-e a talajvízbe, mi lesz hosszútávon a sorsa annak a – mérgezett – vízmennyiségnek, ami a kitermelés után a talajban marad és nem is lehet onnan kinyerni. Kérdés annak a szintén mérgező vízmennyiségnek a sorsa is, ami nem marad lent, hanem visszajön. Arra sincs garancia, hogy egy adott kútból mennyi gázt fognak így ténylegesen kitermelni. A víz leküldése előtt robbantani is kell, aminek lehetnek földrengések a következményei.


Az USA-ban vannak ilyen kitermelő helyek. Persze ott azért vannak olyan területek, ahol nincs számottevő népesség, mondjuk egy sivatag közepén a kutyát nem érdekli, ha mérgezővé válik a talajvíz. Azért ott is voltak ebből komolyabb katasztrófák is.


Szóval itt nem arról van szó, hogy van egy gázlelőhelyünk, oda csak le kellene fúrni, és gazdagok lennénk, de ezek a szemetek – ki tudja miért – nem csinálják ezt, sőt eladják a lelőhelyet, hogy mások húzzanak hasznot belőle.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Szóval oké, hogy energia, de a kitermelés veszteségei után is energia? Ha igen, akkor mindegy milyen környezetszennyezés árán energia?

2015. febr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 anonim ***** válasza:
100%

" Örökmozgókutató gondolom 100% felettit akar.Ehhez közelíteni kell a 100% hoz.Ha eléri a 99%-ot már az is hasznos.Rosszul látom?"


Sajnos ez nem így megy. A szuperszonikus vadászrepülőt sem úgy találták fel, hogy egyre jobb és jobb légcsavart raktak a repülőkre. Hanem úgy, hogy fogták az egész légcsavar-technológiát, eldobták a francba (mivel tudták, hogy abból már kihozták a maximumot), helyette feltalálták a sugárhajtóművet.


Az örökmozgó-feltalálók is többnyire tudják, hogy a mai motorokból már kihoztuk a maximumot, ezért eldobják, és helyette építenek valamit.


A baj az, hogy amit építenek, az olyan, mintha úgy akarnál extra-szuperszonikus gépet építeni, hogy eldobod a sugárhajtóművet és helyette hörcsögketrecet raksz a gépbe mókuskerékkel. És ha megkérdezik, hogy miért pont hörcsög, akkor rávágod, hogy tudvalevőleg a hörcsög képes kitermelni a szubéterikus miazmaenergiát, mert megfelelő frekvencián futkározik a mókuskerékben. Ha megkérdezik, hogy de akkor hogy lehet az, hogy a gép nem hogy nem repül extrém gyorsan, de még csak fel se száll, akkor rávágod, hogy még kell háromcsillió dollár a finomhangolások elvégzésére, de higgyük el, neked otthon van hörcsögöd, és az már elérte a pí-állapotot, és ezerrel termeli miazmát. Kicsiben. Megnézhető? Nem. Mert ugye az olajtársaságok meg minden.


És amikor a feltaláló végképp kifogy az érvekből, akkor kiküldi maga helyett a zombihadsereget (drága barátaim, védjetek meg, ezek itt TÁMADNAK), és a zombik hörögve nekiesnek szegény kétkedőnek olyan releváns érvekkel, hogy de hát a boszorkányokat is üldözték, és különben is Tesla...

2015. febr. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/98 anonim ***** válasza:

"Charlie O'Brian!

Az ilyen "kutató" típusú emberek legtöbbször valami mást fedeznek fel véletlenül.Ha nem csinálnák akkor a véletlennek sincs esélye."


Bár így lenne. Én nem így látom. Az "olyan kutató típusú emberek" legtöbbször az ég egy adta világon semmire nem jönnek rá.


Ez sokszor kész pazarlás, mert egyébként értelmes emberek rögeszmésen dolgoznak és elérik a nagy semmit.

Öveges írt hasonlót, nem szó szerinti idézet, hogy számos nagy elme tébolyodott már meg az örökmozgót keresve.


"Örökmozgókutató gondolom 100% felettit akar.Ehhez közelíteni kell a 100% hoz.Ha eléri a 99%-ot már az is hasznos.Rosszul látom?"


Szerintem igen. Rosszul látod. Nem így lesz 99%-os hatásfokú gép. Meg ma már nem valószínű, hogy a sufniban születik világra szóló találmány, valljuk meg.

2015. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:

"...Ennek ellenére valahogy mégis legálisakká váltak az alternatív gyógyászati módszerek..."

Ez így igaz. De addig sok irigy szomszéd jelentette fel a gyógyfüvekkel sikeresen gyógyító ismerősét kuruzslásért vagy netán boszorkányságért. Lehet hogy pont azután miután őt is sikeresen meggyógyította. Vagyis nem fentről szokott érkezni a támadás, hanem alulról.

Ha netán egy óriáscégnek nem tetszik egyik magánfeltaláló tevékenysége, az elsősorban üzletet ajánl, ha kell akkor a hallgatásért. De az "alulról" támadók nem ismerik a kölcsönösen előnyös megegyezés fogalmát. Hanem szerintük akinek egy hamutartóval többje van, azt fel kell jelenteni, álmában meg kell ölni, nevetségessé kell tenni, stb. Vagy ha kiderül hogy olyan találmányon dolgozik amiből a feltaláló meg is gazdagodhatna, akkor már az elején agyon kell csapni. Még akkor is, ha annak a találmánynak a sikeréből és elterjedéséből az irigy ellenségnek is óriási előnye származna.

Még az sem kizárt hogy Béres József egykori feljelentője egyik olyan betege volt, aki teljesen meggyógyult a készítménytől. Vagyis sajnos vannak ilyen emberek is, a világ nem csak magas intelligenciájú, kiművelt úriemberekből áll.

(Ha egy volt betege jelentette fel, függetlenül attól hogy Béres úrnak milyen engedélye nem volt, akkor azt tudom mondani hogy Béres úr akkor tett volna jót az emberiséggel, ha az olyan rosszindulatúakat hagyja meghalni. Mert akkor van rá esély hogy a molekuláiból valami értelmesebb élőlény szülessen újjá, például egy baktérium).

2015. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 2xSü ***** válasza:
3%

> "...Ennek ellenére valahogy mégis legálisakká váltak az alternatív gyógyászati módszerek..."

> Ez így igaz. De addig sok irigy szomszéd jelentette fel a gyógyfüvekkel sikeresen gyógyító ismerősét kuruzslásért vagy netán boszorkányságért. Lehet hogy pont azután miután őt is sikeresen meggyógyította.


És akkor mi van? Ma a rendőrség fogja magát, és bűncselekmény hiányában megszünteti a nyomozást. Ha neadjisten a bíróságra kerül az ügy, akkor is megnézik szépen, hogy van-e engedélye, követett-e el mulasztást, ha nem, akkor viszont látásra.


De megint azt mondom, hogy ez mind jól hangzik, de ezek tényleg megtörténnek? Nekem van vagy három ismerősöm is, akik alternatív gyógyászatban dolgoznak. Tudtommal senki nem jelentette fel őket, évek óta csinálják zavartalanul a tevékenységüket. Sőt van még pár más ismerősöm is, aki mindenféle a tudomány által nem elfogadott dolgot csinálnak, az asztrológiától a reiki-ig. Mindenki csinálja a dolgát zavartalanul. Persze ha valaki pénzt keres vele, akkor legálisan teszi, vállalkozóként, számlát ad, stb…


Az orvoslás egy kicsit külön téma, hiszen ott a nem tudás, rosszul tudás, megalapozatlanság emberéleteket is követelhet. Persze nem csak az orvoslással van így, vannak azért más területek, pl. autót sem lehet vezetni, ha nem igazolja valaki, hogy megszerezte és számot adott erről a tudásáról. Teljesen jogos, hogy orvos az lehet, aki megtanulta az alapjait, rendelkezik valamiféle végzettséggel. Ma ez az alternatív orvoslásnál valamennyire lazult, de megint csak azt mutatja, hogy akkor azok a bizonyos érdekcsoportok nagyon nem jól végzik a munkájukat.


Hogy Béres József anno végzettség nélkül, engedélyek nélkül végezte a tevékenységét, olyan anyagokkal, amit nem vizsgáltak be, nem engedélyeztek, akkor teljesen jogosan fogták őt perbe, függetlenül attól, hogy aki perbe fogta, azt milyen személyes indokok hajtották. Az volt a szerencséje, hogy senkitől nem fogadott el pénzt, akkor sem, ha önszántából adta volna – ami mint írtam a másik teóriádat is megdönti, hogy egy feltalálót anyagi érdekek hajtanak –, így még a nyíltan diktatórikus rendszerben sem ültették le.


Persze Béres is rákényszerült erre, mert engedélyeztetni akarta ugyan a termékét, de az akkori intézmények ezt megtagadták. Ez is logikus amúgy. Ha orvoslással akarsz foglalkozni, akkor elsőnek végezd el a megfelelő egyetemet hozzá, állj be egy munkahelyre, és annak égisze alatt hozd létre azt a terméket. Akkor anno ez kb. mindennel így volt, nem voltak vállalkozások, nem is nagyon nézték jó szemmel az ilyesmit. De ez megint csak írásban, törvényben rögzített dolog volt, ha valaki nem tartotta be az akkori játékszabályokat, azzal vállalnia kellett ennek a következményeit.


Mára ez nincs így. Te kutathatsz otthon egy csomó dolgot, többek között kísérletezhetsz örökmozgóval. Egyrészt a szomszédjaidnak erről nem kell tudniuk. Ha tudnak, és akár fel is jelentenek, akkor is mi van? Szegtél meg törvényt? Nem. Akkor nem fognak elítélni, sőt valószínű még nekik lesz belőle bajuk. De ilyen sem történik senkivel, én legalábbis nem tudok róla. Ott van pl. Egely György. 25 éve van az áltudományok területén, és tudtommal egyetlen bírósági ügye sem volt, pedig nagyon piszkálja sok ember csőrét, és nem is alaptalanul. Könyveket jelentet meg, árulja a vitalitásmérőjét, ami már önmagában megérne egy pert, hiszen bizonyított, hogy nem azt méri, amit hirdet magáról. Előadásokat, kurzusokat tart, TV műsorokban rendszeres szereplő… De nem csak ő, több tucat ilyen feltaláló van a környezetében.


Szerintem több hétnyi videóanyagot össze lehet gyűjteni, amiben azt állítja, hogy van örökmozgó, sőt a működési elvét is elmagyarázza, letesz egy komplett (agyrém) fizikai elméletet hozzá, sőt komplett szemináriumot, nyári egyetemet tart a témából, csak éppenséggel örökmozgót nem készített egy darabot sem. Persze, mert nincs rá pénz. Viszont küldjek pénzt, ha már itt tartunk. Hogy mi bizonyítja, hogy létezik örökmozgó? Mindjárt kapsz egy tucat linket, csak győzd végignézni. Persze a 3/4-e ezeknek beszélgetés, elmélkedés, de nem örökmozgó. Egy részük meg örökmozgó, a videón jól látható, hogy létezik, működik. (Persze nagy részük mágneses alapú, amiről már kétszer megemlékeztem itt.) Szóval az ember megkérdezi, akkor most van örökmozgód? Nagyszerű, hol kell megvásárolni? Hát még nem lehet, mert nem vagy kész vele, de kellene némi adomány, hogy be tudd fejezni, hiszen már csak néhány lépés van hátra a befejezéséhez – immáron 20 éve?


Most tisztázzuk. Van örökmozgód, vagy nincs. Ha van, mutasd meg, bemérjük. Szabadalmaztasd, aláírok egy titoktartási nyilatkozatot is, hívjuk ki a médiát, és laboratóriumi körülmények között vizsgáljuk ki. Innen nehezen tudnálak átverni, ellopni a találmányodat, hiszen ott a kezedben a titoktartási szerződés, meg a média is tanúsítja, hogy aláírtam.


Ha meg nincs örökmozgód, akkor miért akarod elhitetni, hogy létezik, annak ellenére, hogy minden eddigi fizikai ismeretünknek ellentmondana a létezése?

2015. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/98 A kérdező kommentje:

Erre sem nagyon akar válaszolni.

Kimondom kerek perec:Nincs örökmozgó(ja)

2015. febr. 23. 01:35
 89/98 anonim válasza:

Itt van válasz bőven!

Mire ezt végigolvasom!

2015. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/98 anonim válasza:

Nem értem miért örökmozgót használtok egy többlet energiát előállító gépről.Örök mozgó tényleg nem létezik de többlet energiát előállító gép igen.Miért nem terjed el? Ennek egyszerű oka van, mert nagyon drága, és nem reklámozzák agyon.Az,hogy ez miért történik azt sajnos nem tudom.Én azt hittem kb 1 évig, hogy feltaláltam egy ilyen dolgot, el is kezdtem megépíteni de közben rájöttem ezt egyedül nem lehet,vagy nagyon sok pénzednek kell lenni,vagy nagyon okosnak kell lenned ezzel a részével nem untatlak benneteket.Kerestem valakit hogy segítsen, mindenki kinevetett.Eljutottam oda hogy keresek a neten valakit, de kaptam az ívet rendesen az energia megmaradás törvényével,aki pedig hajlandó volt szóba állni velem annak csak az elmélet kellett,leírtam neki az elvet és többet nem is jelentkezett, nem, hogy segített volna.A sok emailból rátaláltam egy emberre aki azt mondta,hogy ezt megcsinálták a Németek és működik is, csak ő nem foglalkozott vele kértem tőle linket el is küldte.Én előtte kerestem a felhajtó erővel kapcsolatos dolgot hátha segít de nem találtam tehát ez a találmány elvan rejtve mert csak a cég neve szerint jön elő,azt pedig nem ismeri az egyszerű halandó..Egyébként nem értem, mert az ő készülékük nagyon kevésre képes, nagyon egyszerűen csinálták meg, amit árulnak,ebben sokkal több potenciál van amit még kilehet aknázni.Vagy is amit én készítek sokkal kevesebb bemenő energiával működik.itt egy link akit érdekel.

[link]

energieautark


[link]


[link]

2016. febr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!