Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan örökmozgó ami...

Ökörmozgó kérdése:

Létezik olyan örökmozgó ami meghajtja önmagát és még plusz energiát is ad?

Figyelt kérdés
Tele van az internet ilyenekkel.Csalás vagy ámítás?Hol lehet ilyet vásárolni?

2015. febr. 10. 23:17
 51/98 Wadmalac ***** válasza:
Új, ismeretlen energiaforrás éri? :)
2015. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
100%

Na az egy vicces helyzet lenne, de nem felek attol, hogy tomegesen jelentkeznek majd az emberek.


Olvastam a korabbi hozzaszolasodat a “nem kizart, hogy valami otthoni megszallott butykolo felfedez egy uj energiaforrast” elmeletrol. Szerintem sem kizart abban az ertelemben, hogy 0,000% eselye volna, de gyakorlati merteku valoszinuseget nem latom, hogy valaki ket sorosdobozzal kicsatolja a nullponti energiat. Vagy hogy kell ezt mondani.


Szerintem napjainkban mar nem mukodik az a modell, hogy otthoni butykolok oldjak meg a fizika alapveto problemait. Amugy az otthoni butykoloket nem nezem le, szamos diaktalalmanyi versenyen jartam, lattam egy-ket roppant jo otletet. Ha lenne egymilliardom uj kutyuk feltalalasara, akkor lehet hogy szetosztanam 1000 otthoni butykolo kozott, nem pedig betolnam egy nagy cegbe, es a vegen lenne 150 kulonbozo cuccom a hatizsakba integralt sorcsaptol kezdve az USB-s hatvakaroig es masik 850 sikertelen projektem. A cuccok java reszevel nyilvan max parmilliot tudnek keresni, egy-kettovel viszont lehet hogy megutnem a fonyeremenyt. Ugyanakkor ha lenne egymilliardom energiakutatasra, akkor sokkal inkabb tolnam be egyetlen cegbe, mint 1000 minifeltalaloba, es nem veletlen, hogy ezt azok is igy csinaljak, akiknek tenyleg van penzuk. Apropenzzel a mindenfele agyament stratup cegeket finanszirozzak, a nagy zsetonok meg mennek a rendes projektekbe.

2015. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kickstarteren megy egy diákok által indított (de egyetemek által is szakemberi támogatást élvező) mini fúziós erőmű projekt.

A legjobb atomfizikusok állnak a hátuk mögött és szó szerint mögöttük, mert azt mondják, az ifjaknak olyan friss, új utakon járó ötleteik és megoldási terveik vannak, ami nekik a konvencióik miatt eszükbe sem jutott volna.

Még ma is működhet a "friss szem jobban lát" elv.

Természetesen én sem azt mondom, hogy garázsban, két sörösdobozból lesz nullponti energia gép.

2015. febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
Na hat peldaul ha lenne egymilliardom ilyesmire, akkor lehet hogy nekik adnam. Tokeletesen kielegiti azt a feltetelt, hogy “egy ceg”, nem pedig 1000 elszigetelt szobafeltatlalo. Es ebben az “egy cegben” egyesulnek a legtehetsegesebb ifju titanok a tapasztalt nagy oregekkel, ami nem rossz alapanyag. Meg az is lehet, hogy tenyleg adok nekik valamennyi penzt, esetleg ha a dolog linkjet vagy valami keresoszot meg tudnad adni, jo lenne.
2015. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 Wadmalac ***** válasza:

Hát, most utánanéztem, Kickstarteren most hármat találtam ,kettő becsődölt, a harmadik állatira csak a maghintésnél tart, amire emlékszem, nem találom, lehet, hogy másik startup oldal volt. Keresgélek még.


Addig is itt ez a három:

Ez még él:

[link]

Ezek csírában elhaltak:

[link]

[link]


Nekem valami kanadai rémlik, ezek nem azok.

2015. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 A kérdező kommentje:

Az egyenlősdi lehetetlen tudom,mert van az az"emberi tényező"Azt is látom,hogy csak a szegénytől tudnak lopni.Hiú ábránd lenne valamilyen szintű erkölcsi egyenlőség,vagy legalább valami ilyen irányú törekvés?

Már az is nagy eredmény lenne,ha valaki már padlón van akkor az a másik nem rúg bele még egyet.


Wadmalac!

Erre gondoltál? [link]

2015. febr. 14. 23:32
 57/98 Wadmalac ***** válasza:
100%

A Skunk Works munkájáról is hallottam külön, de szerintem ez nem az annak a diák-projektnek a folytatása, ezt Lockheed-Martinék maguk csinálták.

Még lehet is belőle valami, ők elég sok mindent sikerre vittek.

2015. febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 NeoSzZ válasza:
2015. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
45%

Az 58. válaszban belinkelt mágnesmotor kutatási projektet már elismeri a proli társadalom, mert a proli csak az erőfölényből ért. Egy-egy magánszemély hiába is tudná bebizonyítani igazát, a proli ellenségnek tekinti és megsemmisíti.

https://www.youtube.com/watch?v=jfunWpHK9Xc

[link]

A képen látható proli olyan készüléket tör össze, ami a saját és családja jólétét biztosíthatta volna. Míg a nála erősebbet akkor is elismeri ha nincs igaza, például Paks bővítése vagy az orosz elnök gázüzletei ellen még csúnyán sem mer nézni, hátha visszaüt.

A kérdező kérdésére is reagálva, lehetséges-e örökmozgó? A proli társadalom szerint nem, mert ellenséget lát benne. Szerintük még akkor sem lehetséges ha a szeme elé tárják a fizikában azt az apróbetűs részt ami lehetővé teszi és működő készülékkel is igazolják. Szerinte a magyarázat csalás, ahogy szerinte minden csalás amit nála okosabbak csinálnak. Persze ha nála erősebb hatalom vagy szervezet tárja elé, akkor már el fogja ismerni.

2015. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 2xSü ***** válasza:
3%

A „proli” nem tudom hogyan jött a képbe, de az a bizonyos proli akkor töri össze az adott berendezést, ha annak a léte a saját megtapasztalása miatt kárára van, akár érti a működését, akár nem. Anno a géprombolások korában pont az volt a gond, hogy a gépesítés miatt emberek veszítették el a megélhetésüket. Ez az, amit megtapasztaltak, és ez ellen léptek fel. Kit érdekel, hogy milyen kecsegtető előnyökkel jár a társadalom számára a dolog, ha én még ebben a hónapban kerülök ki az utcára, vagy döglök éhen.


Ma már a gazdaság működése sokkal jobban alapoz a gépesítésre, így ma újra van a legtöbb embernek munkája. Ha nem, akkor az nem a gépesítés miatt van.


> A proli társadalom szerint nem, mert ellenséget lát benne.


Miért is? Szerintem mindenki örülne egy olyan szerkezetnek, ami ingyen termelne energiát. Maximum az a pár ember nem, aki az energiaiparban dolgozik. Én is örülnék neki, ha lenne, de történetesen tanultam annyit fizikából, hogy nem tartom elképzelhetőnek a dolgot. Az, hogy mi igaz, mi lehetséges és az, hogy mi az, ami tetszik, ami előnyös, az nem jár kéz a kézben, akinek ilyen elvárásai vannak, az álomvilágban él.


> Szerintük még akkor sem lehetséges ha a szeme elé tárják a fizikában azt az apróbetűs részt ami lehetővé teszi és működő készülékkel is igazolják.


Ha valaki megmutatja azt az apróbetűs részt, és annak tudományos alapja van, illetve ha valaki minden kétséget kizáróan meg tud mutatni egyetlen működőképes készüléket, akkor én fogok elnézést kérni.


> Az 58. válaszban belinkelt mágnesmotor kutatási projektet


Ez egy kutatási projekt, nem egy működő, megmérhető, tesztelhető szerkezet. Kutatásra lehet akármilyen összeget elkölteni, pl. lehet kutatási projektet indítani az ember repüléséről, vagy az soha ki nem fogyó söröskorsóról is. Ha kellően bolond az, aki ezeket az összegeket szétosztja, akkor ad rá pénzt. Hogy ennek a kutatásnak aztán lesz-e kézzelfogható eredménye, az egészen más tészta. Ez inkább arra volt reflektálás, hogy anyagi problémák nem lehetnek, hiszen itt van, valakik kaptak fél milliárd forintot rá. Nem üldözi a feltalálókat senki, nem tiltják be a dolgot, nem ez az oka annak, hogy egyetlen működőképes örökmozgó sincs. Azért nincs, mert nem lehet építeni.


A mágnesről meg már leírtam a tudomány álláspontját, lásd: #26-os hozzászólás.

2015. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!