Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megfogalmazza nekem ezt...

Megfogalmazza nekem ezt valaki rendesen?

Figyelt kérdés
Kísérlet kéne fizika órára, nem túl nehezek,amiket a saját szavaimmal is eltudnék magyarázni. Találtam is egyet, ami arról szól, hogy ha a főtt tojást megpörgetem, utána az ujjal megállítom akkor megáll, és nem imbolyog tovább, míg a sima főtlen tojással ezt megcsinálom, akkor az tovább mozog, mivel a benne lévő tojás még mozog. Na, ezt kéne valahogy tudományosabban megfogalmazni. Egész nap keresem,de nem tudom ezt megfogalmazni rendesen.:) előre is köszönöm.

2015. febr. 15. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fövetlen tojás esetében, mivel kisebb a súrlódási erő a fehérje és a héj között, ha csak kis ideig állítod meg, nincs elég idő hogy lefékeződjön eléggé a belső rész.


Főtt tojás esetében tapad a belseje a héjhoz, ezért nagyobb a súrlódási erő (nagyobb erővel hat a héj a belsőre), ezért hamar lefékez a belseje is.


Olyan ez, mint mikor az autó is lassabban fékez le a csúszós úton.

2015. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uristeeen nagyon szepen koszonoom:) rengeteget segitett.
2015. febr. 15. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Uristeeen nincs mit :D
2015. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fövetlen, főtlen -> nyers.
2015. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!