Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy idegen intelligens faj...

Ha egy idegen intelligens faj valóban megtámadná a Földet, hogyan regálnánk? Képesek lennének a nemzetek felülemelkedni a sérelmeiken és egy eberiségként viselkedni, vagy külön-külön támadnának az országok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valszeg először külön-külön, aztán a maradék együtt. De lényegében mind1, egy olyan technikai fejlettségű fajjal szemben kb annyi az esélyünk, mint vágómarhának az emberrel szemben.
2010. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%

Sajnos biztos vagyok benne, hogy a nemzetek nem ismernék fel, hogy az ufók valójában a románok beépített ügynökei :(

Pedig ha együtt megtámadná minden nép Romániát! Hej, de visszarugdalnánk őket az Alfa Centaurira!

2010. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet. Ha megtámad egy faj, ami képes egy másik naprendszerből ide utazni, az esélyeink inkább a 0%-hoz lesznek közelebb, mint 1-hez, függetlenül attól, hogy az ember kollektívan, vagy nemzetenként lép fel ellene. Gondolj bele, hogy az európaiak gyakorlatilag kiirtották az amerikai őslakosokat és csak elhanyagolható veszteségeket szenvedtek.
2010. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Na, azért az indiánokat inkább irtotta ki az Európából behurcolt pestis, tífusz, himlő meg a rum, mint maguk a fehérek.

De nézd meg a japcsikat: gyarmatosítani akarták őket is, mint Kínát, erre pár évtized alatt nemhogy felzárkóztak a gyarmatosítók szintjére, de ők is nagyhatalommá váltak.

2010. febr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az egy teljesen más eset. Ők emberek, és nem kiirtás volt a cél amúgy sem. De megnézném, hogy elmész tanulni egy olyan fajhoz, aki azért jött, hogy kiirtson, és engedné, hogy felzárkózz.
2010. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tök mindegy lenne, így sem, úgy sem lenne esélyünk. Ez csak az amerikai maszlag.

Mellesleg godnolom hogy a tegnapi függetlenség napja film miatt írtad ki a kérdést, hát nem tudom, szerintem elég egy hatásvadász és ostoba színvonalú produkció. Realitása nulla szinte.

2010. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Így van, amiatt írtam ki, de engem nem a film érdekel (a véleményeddel egyetértek) én csak egy gondolatkísérletként írtam ki a kérdést. Mert felvetődött a gondolat, és nem a földönkívüliek meg a sokkal fejlettebb technológiájuk érdekel, engem az érdekel, hogy az emberiség hogyan reagálna, vagy ha ez nem, akkor mi tudná végre egy nemzetté összeolvasztani.
2010. febr. 14. 10:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszed, megold bármit egy globális vízfej? Azt hiszed, egy intelligens faj közelharcot kezdeményezne? (az ő szemükkel gondolom minden fizikai küzdelem egyenlő a monokligyűjtősdivel) Végezetül: azt hiszed, hogy a kapitalizmus a pillanatnyi fejlettségünk csúcsa, és véletlenül sem ugyanaz, mint az indiánnak a rum?
2010. febr. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az emberiség soha nem fog egy nemzetté összeolvadni, pláne nem "végre". Merthogy, nem is lenne jó. Ebben csak végtelenül naiv, idealista emberek hisznek. A nemzet az önazonosságot jelent, tartást, hagyományokat. Pont a nemzet iránti hűség taníthat meg lemondani az egyéni érdekeidről, a hasonló származású, gondolkodású emberek javára.

Olyan ez, mint kisebb méretben a család.

2010. febr. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A család, ami a logikát szerint a nemzet fölött áll, igaz, előző?
2010. febr. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!