Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy idegen intelligens faj...

Ha egy idegen intelligens faj valóban megtámadná a Földet, hogyan regálnánk? Képesek lennének a nemzetek felülemelkedni a sérelmeiken és egy eberiségként viselkedni, vagy külön-külön támadnának az országok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 22:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
t=d
2010. febr. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát szerinted?

Ha a Párt, a Nemzet, vagy az Ország azt kérné, hogy öld meg az anyádat, te megtennéd?

De normális politikai rendszer nem is vár ilyesmit a polgáraitól. Ahogy Gárdonyi írta az Egri csillagokban: anyaszeretet és hazaszeretet egy.

2010. febr. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
No offense, de szerintem nagyban eltérő fogalmak könnyed összemosása szar lesz a te unokáidnak.
2010. febr. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt egyébként még (a nem túl hazafias) jelenlegi törvényeink is elismerik. Ajánlom figyelmedbe az idézett törvényhely (2) bekezdését!


Btk. 150.§


Feljelentés elmulasztása


150. § (1) Aki hitelt érdemlő tudomást szerez arról, hogy az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása, az alkotmányos rend elleni szervezkedés, lázadás, rombolás, hazaárulás, hűtlenség, ellenség támogatása, kémkedés készül, vagy még le nem leplezett ilyen bűncselekményt követtek el, és erről a hatóságnak, mihelyt teheti, nem tesz jelentést, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdésben felsorolt bűncselekmény feljelentésének elmulasztásáért az elkövető hozzátartozója nem büntethető.

2010. febr. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bocs, kb csak az utolsó mondatodra reagáltam, asszem mindkettőnknek késő van, és megkoronáztam csúcsfszsággal :) Szal tényleg no offense és mondatvég :)
2010. febr. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Merthogy, nem is lenne jó. Ebben csak végtelenül naiv, idealista emberek hisznek. A nemzet az önazonosságot jelent, tartást, hagyományokat. Pont a nemzet iránti hűség taníthat meg lemondani az egyéni érdekeidről, a hasonló származású, gondolkodású emberek javára.

Olyan ez, mint kisebb méretben a család."

De miért a nemzetet veszed a legnagyobb egységnek, miért nem a fajt? Miért a nemzet a "család", miért nem maga az emberiség? Ja, tudom, mert akkor már nem lenne ürügy háborúzni, ha testvérekként kezelnénk egymást.

Nem vagyok nagy vallásos, de Jézus azért okosakat mondott, akárki is volt.

2010. febr. 15. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!