Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csillagászat/asztrofizika...

Csillagászat/asztrofizika irodalom létezik magyarul?

Figyelt kérdés

Elsősorban csillagász hallgatóktól kérdezném, hogy a szakon ajánlott irodalomként milyen könyvek vannak előírva? Német nyelven találtam (mivel én németül tanulom), de nem ártana beszereznem egy magyarul írtat is. Ezidáig semmi infót nem találtam egy olyan tankönyvről ami újabb kiadású lenne mint 1994... Furcsa nagyon, nem hiszem, hogy csak az előadásjegyzetekre és interneten való kattingatásra támaszkodna mindenki. Tankönyvet és nem ismeretterjesztőt keresek!

Köszönöm előre is a segítséget!



2015. márc. 10. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1989-es kiadású Csillagászat című könyvem van, amit Merik Miklós szerkesztett. Szóval létezik ilyen magyar nyelvű irodalom.
2015. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pl.

[link]

2015. márc. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, sok létezik. Vannak népszerű ismeretterjesztők, az egyetemeken jegyzetek, tankönyvek is vannak.

(Merik Miklós helyesen MARIK Miklós)

2015. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

> „Merik Miklós helyesen MARIK Miklós”

Tényleg, köszönöm!

2015. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Az "Ajánlott irodalom"-ra keress rá. (Több is van.)

2015. márc. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2015. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!