Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok van-e élet a...

Gergő19990712 kérdése:

Mit gondoltok van-e élet a halál után?

Figyelt kérdés
Elég rég óta foglalkoztat ez a kérdés és gondolom nem csak engem ,de sajnos amikor valaki meghal nem tud visszajönni hogy megmondja neked van-e vagy nincs.Szóval ki mit gondol?

2015. márc. 22. 19:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne?? A természet törvényei nem fognak megváltozni csak, hogy az emberek boldogabbak legyenek
2015. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mindenki másképp gondolja.
2015. márc. 22. 19:13
 3/21 anonim ***** válasza:

3 elképzelés van:

-nincs

-van

-reinkarnálódunk

Kétlem, hogy mindenki máshogy gondolná

2015. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A reinkarnálódásról tudsz eészletesebben irni? :)
2015. márc. 22. 19:20
 5/21 A kérdező kommentje:
*részletesebben
2015. márc. 22. 19:21
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van, attól hogy én meghalok, még egy csomó élőlény tovább fog élni.


Más válasz:


"de sajnos amikor valaki meghal nem tud visszajönni hogy megmondja neked van-e vagy nincs."


Mi akkor honnan tudnánk, gondolod hogy bármelyik válaszíró is meghalt volna már?

2015. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem azt kértem hogy biztosra mondják meg hanem hogy szerintük van-e? Egyébként az elsö bekezdés elég troll jót röhögtem :-)
2015. márc. 22. 20:23
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem minden bizonyíték arra utal, hogy az ember személyisége/"szelleme" a testében lejátszódó folyamatok összessége. Mivel halálkor ezek a folyamatok leállnak, így az ember mint olyan megszűnik létezni. Semmi nem utal rá, hogy lenne valamilyen extra részünk, ami a testtől függetlenül is életben tud maradni. Ha ezt demonstrálja valaki, akkor majd elgondolkozunk azon, hogy ez a valami ("lélek") hová kerül a halál után. De egyelőre senkinek sem sikerült semmiféle meggyőző bizonyítékot felmutatnia a lélek létezése mellett.
2015. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
75%
20:32 Nagyon jól mondj a dolgot. Olyan, hogy lélek nem létezik. Amikor meghalunk akkor leáll a szív az agy nem kap oxigén ellátást és leáll. Az öntudat megszűnik létezni és testünk bomlásnak indul stb... nem vagyok oda az ilyen reinkarnálódós dolgokért és nem is leszek. Amíg nincs bizonyíték vagy nincs honnan és miből következtetéseket levonni addig hivatalosan is baromság. A lényeg: a lelket tulajdonképpen öntudatként értelmezik egyesek. Az öntudat az agyban keresendő és nem holmi túlvilági isteni lélekben vagy bármiféle ilyen baromságban :)
2015. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez igaz :-)
2015. márc. 22. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!