Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van bármi bizonyiték, elmélet...

Van bármi bizonyiték, elmélet vagy logikus magyarázat az idő (Mult/jövő) létezésére?

Figyelt kérdés

Vagyis amikor arrol beszél valaki hogy idő utazás, akkor kicsitt érdekesnek találom mert semmi logikus magyarázatot nem találtam hogy egyáltalán lehet-e jövő, mult...


Lehet hogy a mult csak emlék, a jövő meg a képzletünk, álmaink...


Gondolom hülyeségnek tartják sokan a kérdést, de ha van jövő, mult, akkor meddig? Végtelenségig?


2015. márc. 30. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt valamikor a mi multunk, oda elutazik egy ember, azaz időutazás. Ez teljesen logikus. Amikor fenysebességhez megközelítő sebességgel repülsz akkor is időutazást végzel. Visszamész a multba, mert aki a Földön van annak 10 év telik el, míg neked csak 5 perc. Azaz visszamentél a multba, mert ha a Földön lennél 10 évvel később lennél.
2015. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne időfizikát olvasnod, mert ezek érdekes dolgok éám
2015. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:

"Van bármi bizonyiték, elmélet vagy logikus magyarázat az idő (Mult/jövő) létezésére?"


"A öreg" így fogalmazott: "Az időnek egyetlen oka van: nem történhet minden egyszerre"

2015. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jobban belegondolsz az időutazásban találni egy csomó logikai ellentmondást. Itt pl egy : Ha te visszamész az időben, és megakadályozod, hogy a szüleid összejöjjenek, akkor nem születsz meg, nem vagy te, nincs aki visszamenjen az időben, azaz eltűnsz, így már nincs aki megakadályozza őket, így megszületsz visszamész és így tovább......

Ahogy az utolsó válaszoló is írta "azért van, mert nem történhet minden egyszerre", és szerintem ez teljesen igaz!! Az idő relatív, formálható. Ami azt jelenti, hogy ha utazol benne akkor sem utaztál benne igazából. Szerintem is így van. A múlt csak emlék.

2015. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát az elsőnek teljesen igaza van, tudtam róla, csak valahogy nem köttem össze, hülye kérdés volt.. :D

De igazábol ha gyorsan mész akkkor neked lelassul az idő igy a Jövőbe utazol. Az is lehet hogy csak a te bioórád lassul le a nagy sebességtől. Igy nem utazol az időbe.


Eddig ugy képzeltem, és a kérdésemet is ugy értettem, hogy van-e minden pillanatba minden idő (nem tudom elmagyarázni :D)

hogy pl. most is van jövő, igy ha a jövőbe utazol akkor ott is van egy bellőled. viszont ez igy logikátlan egy kicsitt

2015. márc. 30. 21:23
 6/6 anonim ***** válasza:

A buddhisták ezt nagyon egyszerűen magyarázzák:

A múlt már nincs. A jövő még nincs. Egyetlen valóság a jelen!

Esetleg guglizzál egyet a kauzalitás címszóra és ott logikusan elmagyarázzák miért kell megelőzze a kiváltó ok az őt követő következményt.

2015. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!