Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a lekváros...

Miért van az, hogy a lekváros kenyér ha leesik a lekvár van alul?

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 16:02
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
100%

Az semmi.


Nekem esett le vékony üvegpohár 1 méter magas asztalról konyhakőre úgy hogy a talpára esett és nem tört össze.

Épp el sem akartam hinni amit látok majd a pohár bizonytalanul állt meg a talpán elborult oldalra és ezer darabra tört.


Na bazzz...

2015. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Szirty ***** válasza:

Gondolom azért, mert ahogy a levegőben forog épp a lekváros feléve van alul a földet érés pillanatában. Vagy végig úgy zuhan.


De ha arra gondolsz hogy miért esik MINDIG a lekváros felére arra meg nem nagyon lehet válaszolni, mert nincs ilyen tény. Nem esik mindig a lekváros oldalára.


Szerintem csak sokkal jobban bosszant mindenkit ha ez történik így ez az eset kap több figyelmet.

2015. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

A macska pedig mindig a talpára esik.

Namármost, ha a macska hátára ragasztod a lekváros kenyeret, akkor mi történik? Forogni fog a levegőben, ami nem más, mint végtelen forgó energia!

2015. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Szirty ***** válasza:

Igen. Már vártam ezt a megoldást, "komoly" háttere van a dolognak:


[link]

:)

2015. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Nnna, kérem szépen, kipróbáltam egy fél vajas zsömlével. (Igen, most, éjjel fél 12-kor. :D)

1. Ha csak úgy "natúrban" elengedtem a zsömlét kb. 1 m magasságból, 10-ből csak 2-szer esett a vajas felére.

2. Ha szándékosan "csavartam rajta" egy kicsit, akkor 10-ből 4-szer.

3. Valahonnan elvételt, ill. evést (pontosabban szájhoz emelést) imitálva (amikor is a zsömle közelebb áll a függőlegeshez, mint a vízszinteshez) 10-ből 8-szor esett a vajas felére. (Ez már "eszközcsere", azaz zsömlecsere után történt, mert az előző eléggé megsínylette a hajigálást. :D)

A morzsákat már felsöpörtem. A kérdező meg jöhet felmosni. ;)

2015. márc. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:

Tetszik ez a tudományos bizonyítós hozzá állás de van itt egy kis probléma.


Mégpedig az hogy a kenyér mind a két fele egyforma de a zsömle vajatlan oldala ugyebár félkörív alakú ami befolyásolja a végeredményt.


Javaslom a kísérlet megismétlését a részletek figyelembe vételével és a megfelelő eszköz használatával (kenyér) közjegyző jelenlétében :-D

2015. ápr. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Wadmalac ***** válasza:
Egy véletlenül elejtett kenyérszelet fejmagasságból az esetek minimum 70 százalékában körülbelül 1-et (180 fokot) fordul. Ami felül volt, az lesz alul.
2015. ápr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:

Az hogy a kenyér miért a vajas oldalával esik pofára annak az a legfőbb oka hogy az ember pont ezt nem akarja.


Mivel az élet olyan elcseszettül van össze rakva hogy mindig az teljesül amit nem akarsz.

Tulajdonképpen az agyad kihúzza azt hogy NEM és a többi meg teljesül.

Például ha mögéd mutatok és azt kiáltom hogy ne nézz oda akkor értelemszerűen azonnal megfordulsz és oda nézel.


Szóval akármilyen leejtős kísérlet nem fogja meghozni a várt eredményt mert nem lesz benne a hiteles nem akarás.


De tulajdonképpen ez a vajas kenyeres dolog azért lényegtelen mert ha nem a vajas felével esik le akkor mi van ?


Felveszed és megeszed ?


Mert én biztos nem, még akkor sem ha előtte frissen lett felmosva.

2015. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Wadmalac ***** válasza:
#8: Te vagy Murphy reinkarnációja? :D
2015. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Wadmalac ***** válasza:

Ellenpélda:

Kedves ismerősöm buliban megpróbált lejönni egy lépcsőn, kezében egy műanyag pohárnyi vodka-narancs kombóval. Nem az első ilyen kombó ült a pohárban, ezért a lépcsőn lefelé inkább a pohár szájának és a folyadék-felszínnek párhuzamban tartására koncentrált, mint a lépcsőre, ennek megfelelően sikerült a fokokat nem egyesével, nem kettesével, hanem a kettő közti tört értékkel lépni. Ebből persze oltári botlás lett, a koncentráció átkerült a pohárról a lépcsőre, pohárka elszabadult, majd ballisztikus ív után pattant egy lépcsőfokon, pördült, újra pattant és a két lépcsőfokkal lejjebb megállt a talpán, kb. két csöpp híján az eredeti vodka-narancs mennyiséggel.

Körülbelül felmérhető a dolog történelmi jelentősége, ha valaki el tudja képzelni, mennyi esély van eme esemény ismétlődésére egy Nagy Bumm és Nagy Reccs közti intervallumban.

De kérem, megtörtént, így ezzel akkora cáfolatot produkált az összes Murphy-törvényre, hogy a Holdról is látszik, még hunyorítva is.

Ehhez képest a talpára eső lekváros kenyér nem hogy valószínű esemény, de fizikai törvény, mely alól az esetleges kivételeket mérési hibára foghatjuk.

:D

2015. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!