Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megettem 2 szelet kenyeret,...

Megettem 2 szelet kenyeret, az egyiken sonka volt a másikon lekvár utána ettem 10 kanálnyi dinnyét. Ez nagyon rossz reggelire, ha fogyózom?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
ha fogyozol akkor miert nem tudsz mértéket tartani? nemírtad milyen kenyér, ha fehérlisztbol akkor az bizony fogyokura alatt nagyon nem ajanlott pláne lekvárosan...dinnyet ehetsz barmennyit az joforman csak rost es viz..
2012. szept. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azért gyümölcsöt sem szabad enni nagyon fogyókúra alatt. naponta 1-2 szem alma, vagy 1-2 szelet dinnye még belefér. A gyümölcsökben rengeteg a cukor és amíg cukrot eszel nem fogsz hatásosan fogyni. Aztán szorítsd vissza a szénhidrát mennyiségét és végül vedd meg a zsíros joghurtokat és más zsírdús élelmiszereket. Nem viccelek! A legfontosabb, hogy a cukrot iktasd ki teljes mértékben és ha igényled akkor egyél meg pár szem szőlőt, vagy egy almát.
2012. szept. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Csökkenteni kell (ideális esetben teljesen kiküszöbölni) a cukorfogyasztást, annak mindenféle formájában, beleértve a fruktózt (gyümölcscukor) és a szirupokat, mézet is. Mindig nézd meg a termékek összetevőit a címkéken, még olyanokon is, amelyekről nem is gondolnád, hogy cukrot tartalmazhatnak - a legtöbb kenyérféleség, tésztaszószok, ketchup és legfőképp a zsírmentes (fat-free) dolgok, reggeli müzli, gabonapelyhek és természetesen a nem diétás italok. Ha bármelyik terméken azt látod, hogy nagybetűvel ott virít a felirat, hogy 0% a zsírtartalma, ez egy felkiáltójeles figyelmeztetés, hogy kerüld el! A zsírmentes, vagy alacsony zsírtartalmú megnevezés pedig gyakorlatilag egy univerzális kód arra, hogy "kivettük a zsírt, de több cukrot adtunk hozzá".



2. Válts át az egyszerű, vagyis a gyorsan felszívódó szénhidrátokról összetettre, amelyek lassan szívódnak fel. A legtöbb szénhidrát-tartalmú étel tartalmaz nem felszívódó rostokat is, emiatt azoknál kevésbé valószínű, hogy rossz irányba terelik el a hormonális állapotot és a szervezetet, vagyis hogy az elraktározza a zsírt. Éppen ezért, ha zöldséget eszel, válaszd azokat, amelyeknek magasabb a rosttartalmuk, pl. inkább egyél brokkolit a zöldborsó és répa helyett, vagy jamgyökeret (édesburgonyát), mintsem krumplit.



3. Limitáld a napi gyümölcsfogyasztásod 1-2 adagra, kerüld el az aszalt gyümölcsöket (beleértve a mazsolát, datolyát és hasonlókat is) és ne igyál gyümölcslevet! Tudom, hogy ez őrültségnek hangzik, mert már jó alaposan belekalapálták a fejedbe, hogy egyél minél több gyümölcsöt, hiszen az egészséges, de a gyümölcsöknek viszonylag magas a cukor- és szénhidráttartalmuk. Ezért kell szabályozni a fogyasztásukat ugyanúgy, ahogy a szénhidrátbevitelt bármely más formájában, ha alacsony szénhidrát-toleranciával rendelkezel. Gyümölcslevet inni, ami alapvetően fruktóz - nem jó.



4. Csökkentsd a bevitt szénhidrátok teljes mennyiségét egy adagra naponta. Ezen a ponton már csak az úgynevezett "jó", vagyis lassan felszívódó szénhidrátokról beszélünk, de ennek ellenére meglátod, ezeket is tovább akarod majd csökkenteni.



5. Az imént felsorolt lépések mellett pedig egyúttal növeld a zsírok fogyasztását. Több fehérje, mintsem szénhidrát! Például egyél több tojást, több sajtot, több diófélét, olajos magvakat, több avokádót, és inkább zsíros, mintsem zsírszegény joghurtot. (Lehet, hogy ez megint őrültségnek hangzik, de ne aggódj, számtalan órát szenteltem az okok kiderítésének, hogy miért is van ez így a legnagyobb rendben!)

2012. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hat a dinnyeben amennyi cukor van nyugodtan lehet enni mert a viztartalma miatt legalabb fegyorsítja a belek mukodeset..
2012. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
na szolo az ami nem ajanlott mert tele van cukorral, borzaszto sok van benne tehat azt keruld inkabb
2012. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
még jó, hogy oda írtam neki, hogy pár szemet. Az azért kell, mert valaki érzékeny a vércukorszint változásra és a szőlő képes hirtelen megemelni. Ha úgy érzi, hogy szédül és cukorra éhezik, akkor inkább kapjon be 8-10 szemet és minden okés lesz. A gyümölcscukor így is jobb, mint a fehérített rendes cukor.
2012. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát. Nagyon hasznos volt :) Ez volt az első ilyen reggelim és az utolsó is egyben. mivel az előtt este nem nagyon ettem csak kb 5kor és éjfélig fent voltam reggel nagyon éhes voltam. Megkívántam az édeset és nem akartam befalni egy kinder maxi king-et szóval a lekvárnál döntöttem. Amúgy a reggelim általában 2 szelet teljes kiőrlésű/barna kenyér közte leheletnyi vaj, 1 szelet sonka, paradicsom, uborka és néha paprika, saláta. Kávéval cukor nélkül, narancslével, teával vagy vízzel.
2012. szept. 1. 23:58
 8/8 anonim ***** válasza:
atyaég-tenagyon el vagy tájolódva táplálkozás terén. Maxi king reggelire? hát gratulálok, meg lekváros kenyér fogyókúra alatt...szép.
2013. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!