Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen tudományos magyarázat...

Milyen tudományos magyarázat létezik erre?

Figyelt kérdés
Délután lefeküdtem egy bő másfél órára, kifejezetten jót aludtam, még álmodtam is. Álmomban egy családi rendezvényen voltam, ahol szólt a zene és mindenki táncolt, engem kivéve, mert én csak néztem. Ekkor fel is ébredtem, teljesen kipihenten, erre kb. 5 másodperc múlva magától bekapcsolt a telefonom zenelejátszója és elkezdett belőle bömbölni a zene. Szellemekben, angyalokban nem hiszek, szóval ilyenekkel ne is gyertek. Engem az érdekelne, hogy erre milyen tudományos magyarázat létezhet? Már ha létezik egyáltalán.
2015. ápr. 11. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A leírásod nagy része felesleges infó, csak annyi van benne hogy pár másodpercen belül indult el, erről arra következtetek, hogy a telefonodra keltél fel, csak az első hangokra már nem emlékszel - akkor még aludtál.


Jó lenne tudni pl hogy milyen telefon, milyen program, milyen zene (nem lehetséges hogy valamilyen ébresztő program? időzítő, emlékeztető, bármi?)

Mit csináltál a telefonodon mikor legutóbb használtad, épp mi futott rajta, stbstb.

2015. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(Előző)

Sőt, ha mindenki táncolt, akkor feltételezem zenére. Mi van ha végig ment a zene a háttérben? Véletlenül nem arra aludtál el? Hajlamos az agy beépíteni külső zajokat az álmokba.

2015. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nem ébresztő volt, ahhoz külön hang van kapcsolva, az a zene szólalt meg, amelyiket utoljára hallgattam reggel. A telefonom amúgy a töltőn volt a szoba másik felében.
2015. ápr. 11. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a külső zaj megjelenhet álomkép formájában.

Elképzelhető lehet, hogy a telefonod időnként bekapcsolt korábban is, aztán kikapcsolt?

2015. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mai telefonokra abszolút jellemző, hogy önálló életre kelnek. Elindul a zene, ki-be kapcsolnak, nem azt csinálják, amit kéne... nincs köze szellemekhez, szimplán túl sokat vártak el a gyártók a mobiloktól, és szegények nem képesek tökéletesen teljesíteni. :D Az meg, hogy előtte pont 1 buliról álmodtál, ahol szólt a zene, teljesen véletlen. Nincs mit megmagyarázni. :D
2015. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BringaManó ***** válasza:

Hogy ugyanaz a zene szólalt meg, mint amiről utoljára álmodtál, azt lehet, hogy csak te gondolod, az agy csinál ilyeneket néha. Természetesen meg mernél esküdni rá, hogy te arról álmodtál – ezt teljesen megértem, hiszen "tudod", hogy úgy volt. :-)

(Kicsit hasonló ez a déjà vu-höz, amelyben szintén olyan dolgot gondolunk "biztosra", amely nem is úgy volt.

[link] )

2015. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!