Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha egy MA élő...

Szerintetek, ha egy MA élő hétköznapi ember, mai tárgyak nélkül, visszautazna az időben 3000 évet, meg tudná állni a helyét ókori viszonyok között?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 11:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ, hogy hova. A nyelvtudás is gondot okozna, de egyébként is eléggé változatos körülmények voltak akkor is, és az illető tudása nem biztosan leeht elég.
2010. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem. a mai emberek hihetetlenül el vannak tunyulva. persze van kívétel. de a mai életünk ugy gondolom eléggé a luxusról szól, és az akkori időkhöz nem volna képes alkalmazkodni. szerintem.
2010. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
O.K.!Legyen egy kis , 5-10 családos ókori falucska valahol Közép-Európában!
2010. febr. 22. 12:55
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Előszőr is megszédülne a tiszta levegőtől. Amúgy simán megállná a helyét. Az immunrendszere sokkal erősebb, mint az akkoriaknak. Ha befogadnák a faluban, a mai tudásával 1 hónap múlva a falu varázslója lenne!
2010. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 X. Maté ***** válasza:
73%
Szerintem nem bírná a gyomra a kaját...
2010. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
13:22 Mivel, vagy mit varázsolnál!Mivel tudnál kitűnni?Érdekelne!
2010. febr. 22. 13:48
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
13:22 vagyok, Nem kellene varázsolni, hogy varázslónak higyjenek. Elég ismerni néhány házi praktikát melyekre akkoriban még nem jöttek rá! Egyszerű mechanikus szerkezeteket "találnék" fel. Vizimalom, kőhajító, guillotin - na azt biztos imádnák :) meg akármit, hiszen még az evőeszközt (kést leszámítva) sem ismerték.
2010. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De azt le is kéne gyártanod!Pl.:a bronzkorban már szépen megmunkált fémtárgyakat készítettek(fegyver,tű,ékszer,tálak,edények)!Te értesz a fémek előállításához,és megmunkálásához néhány "primitív" eszközzel? 13:22 -nek.
2010. febr. 22. 14:26
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
13:22 vagyok. Rendben, nem akarok erőszakosan okoskodni, mert lehet, hogy tényleg nem tudnék érvényesülni, de azt gondolom, hogy egy XXI. századi átlagos ismerettel, magasan a legtájékozottabb ember lennék egy középeurópai faluban. Nyilván a falu népe csak akkor fogadna be, ha hasznos lennék számukra. Biztos vagyok benne, hogy felfedeznék olyan hiányosságokat, melyek pótlásával sokat könnyítenék a falu életén. (Pl a vizvezetéket biztos, hogy még nem ismerték. Megpróbálnám valahogy bevezetni a faluba a vizet, akármilyen kezdetlegesre is sikerülne.) Aztán lépésről-lépésre egyre több dolgot próbálnék megalkotni. Ha befogadnának (ez eldőlne már az elején, mert vagy megölnek/elűznek egyből vagy befogadnak) akkor lenne időm kisérletezgetni, próbálkozni, hiszen nekem nem feltalálnom kell a dolgokat, csak elkészíteni. Az azért lényegesen könnyebb feladat!! Belejönnék.
2010. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kösz!Korrekt! :D
2010. febr. 22. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!