Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha egy MA élő...

Szerintetek, ha egy MA élő hétköznapi ember, mai tárgyak nélkül, visszautazna az időben 3000 évet, meg tudná állni a helyét ókori viszonyok között?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 11:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
a mai ember immunrendszere nem h erősebb, de sokkal gyengébb a 3000évvel ezelőtti emberekhez képest. az, hogy tele vagy pumpálva (és persze én is) mindenféle védőoltással, nem jelenti h egészségesebb vagy. bárki a ma élő emberek közül meginna 3000évvel ezelőtti vizet nagyon rövid időn belül dobná fel a bakancsot :)
2010. febr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az immunrendszernél nem annyira az számít, hogy mai vagy régi - inkább az, hogy az akkori fertőzésekkel ma nem találkozunk és viszont.

Ő az ottani fertőzésektől halna meg (a védőoltások megvédenék pár dologtól, de sajnos nem mindtől) - az ottaniak meg az őáltala behurcolt betegségektől (influenzától kezdve minden).

2010. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
bear grills biztos...
2010. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindenesetre első dolgom lenne a gőzgép megalkotása. Nem is tudom, miért vártak vele annyit az emberek.
2010. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Robert Merle:Malevil c.könyvét.

Atomtámadásban minden és mindenki elpuszult,csak egy várpincében levő társaság maradt életben.A túlélésért kellett harcolniuk,20.századi tudással,de minden technikai eszköz nélkül.Nehezen sikerült,sőt még néhány gabonamagvat is sikerült találniuk,és termeszteniük.

A legszebb és jellemző az emberiségre,hogy amikor már elég jól megéltek,jött egy másik túlélő csoport,és kitört közöttük a háború.

2010. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
74%

"de azt gondolom, hogy egy XXI. századi átlagos ismerettel, magasan a legtájékozottabb ember lennék egy középeurópai faluban."


Bocsi, nem szokásom offolni de ebbe bele kell kötnöm, mert ez nagy hülyeség! Na most ami az ismeretet illeti: őket nem nagyon érdekelné, hogy te intgerált számítasz vagy össze tuddo merre van Kína és hasonlók! Másrészt, fogalmad nem lenne róla hogy kell aratni, vetni, melyik növény gyógyító hatású vagy épp mérgező - amit ők természetesen tudnak,de te, 21. századi, természettől elszokott ember egyáltalán nem tudsz!

Szóval bocsi, de nemhogy a falu varázslója nem lennél, de valszeg te patkolnál el a leghamarabb.

2010. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Felvenném a nostradamus nevet.
2010. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

" ...Másrészt, fogalmad nem lenne róla hogy kell aratni, vetni, melyik növény gyógyító hatású vagy épp mérgező - amit ők természetesen tudnak,de te, 21. századi, természettől elszokott ember egyáltalán nem tudsz!

Szóval bocsi, de nemhogy a falu varázslója nem lennél, de valszeg te patkolnál el a leghamarabb...."


Én sem szoktam beleszólni de most úgy érzem kell.


Nos, te szándékosan kiemeltél pár olyan ismeretanyagot, képességet, aminek valóban semmi (?) haszna (Kína holléte, integrálszámítás, illetve olyat, amit egy átlag ember nem feltétlenül tud (aratás gyógyítóhatású növények). Már ez utolsó kijelentés is sántít! Hogy te nem tudod ezeket, nem azt jelenti hogy nem tudja más. Igenis vannak olyan emberek, szakemberek, akik ezekkel tisztában vannak, még akkor is ha ez valóban nem tartozik az átlagos ismeretek közé. Ha nagyon kötözködő akarnék lenni, akkor még a "Kína holléte" jellegű ismeretnek is lehet értéke, hiszen bizonyos történésekhez (pl kereskedelem, földrajzi felfedezések) ez akár köthető is lehet (hiszen lehetnek ismereteim a korai földrajzi helyekről, ezen helyek népeiről, szokásairól, értékeikről, stb).

Nem beszéltünk még a technikai tudásról, ami igen is hasznos lehet. Ismerhetem jól az egyszerűbb mechanikai gépeket (gémeskút, hajítógép, stb) de akár az elektromossággal is próbálkozhatnék (nem kell más hozzá, csak némi savas, lúgos közeg, és két eltérő tulajdonságú fém. Pl alma vagy tengervíz, réz illetve vas, egyéb fém, vagy magas fémtartalmú érc). És lehet még ezernyi dolog, amivel igenis kitűnhetnék az akkori emberek közül. Én pl képes lennék kezdetleges szerszámokkal olyan eszközt építeni, amivel pl tudnék repülni (idézd csak fel a Lillienthal-féle siklógépet). Szóval barátom, nem olyan nagyon ótvaros hülyeség amit írtak, és megbocsáss, de ne magadból indulj ki. Én ragyogóan megélnék ott a mai ismereteimmel, a "leghamarabb elpatkolást" meg meghagynám neked :P


maci

2010. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
Sok mindentől függ az, hogy ki, hol, mikor, hogyan tudna élni. Vegyünk egy egyszerű példát, ha nem figyelek semmire, nem jegyzek meg semmit, egyszóval nem érdekel semmi, és azzal a kevéske tudással mennék vissza amit addig gyűjtöttem akkor biztosan nem élnék sokáig. Mivel egész biztos, hogy azt a kevés tudást már egy ott élő ember birtokolná. Ezért még egy felesleges szájra nincs szűkség. De ha én sokat olvasok, tapasztalok és figyelek, akkor van rá esély, hogy megéljek. De szerintem mindig azt kell szem előtt tartani, hogy hogyan tudnék az adott közösség hasznára lenni.
2010. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Douglas Adams: Galaxis útikalauzában is kiköt Arthur (mai átlag angol férfi) valamilyen fejletlen társadalomban és az egyetlen, amit elér, hogy ő lesz a ngay szendvicskészítő. Mást nem tud megcsinálni :D
2010. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!