Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jó lenne ha hamar kapnék...

Korhut Péter kérdése:

Jó lenne ha hamar kapnék választ valaki ezt letudná nekem vázlatosan írni hogy hogyan kell kiszámolni? A kérdés lent található.

Figyelt kérdés

100q mészkőből hány q égetett mész állítható elő?

Reakcióegyenlet: CaCO3-->CaO+CO2

Számítás: itt a q ugyanúgy grammot jelent kerestem már mindenhol de nem találtam rá.

És még egy kérdésem lenne hogy:

Válaszolj a redukálósor alapján:

Melyik az a fém

a) amelyik az ólóm ionjait ólomatommá alakítja (redukálja)?

b) amelyik a kénsavból hidrogént fejleszt?

c) amelynek ionjait az ólom redukálja?

d) amelynek ionjait a vas redukálja?

e) amelyik a higany ionjait higanyatommá alakítja ( redukálja)?

A válaszokat tényleg előre is köszönöm aki leírja annak nagyon köszönöm nem tudom hogy nekünk ez miért van benne a tz-be mikor nem is tanítják meg a könyv sem említi és kitűnő tanulő vagyok első óta de interneten se sehol nem találtam meg ezeket és nem azért mert meg van a témazáró hanem mert tanulok a választ tényleg köszönöm



2015. máj. 7. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Kitűnő tanuló, ilyen helyesírással? muhaha. Azt sem értem, mit akarsz megtudni. A q egyébként mázsa, nem gramm.
2015. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem hiszem el, hogy ne nincs benne a könyvben...

én sosem voltam kitűnő, sőt 9.ben 10.ben matekból 11.ben bioszból akartak meghúzni, és nem ezeken múlt a kitűnő bőven szamárpados voltam világéletemben, ezekre a dolgokra mégis emlékszem


a reakcióegyenletben minden egység 1 molt jelent, tehát ilyen szempontból pont mindegy, hogy mit jelent a q

CaCO3 40+12+(16*3) aminek a moláris tömege pont 100g/mol

CaO -> 40+16-> 56g/mol


tehát 56q állítható elő


redukálósorban a hidrogénhez vonatkoztatjuk, hogy egy vegyület standardpotenciálja negatív vagy pozitív és számszerűsítve mekkora (mondjuk elektromotoros erőből lehet számolni)

a lényeg, hogy a negatív stdp fémek redukálják a pozitívakat


a, ón, a vas(II) [mondjuk FeS-ből], a cink, az alumínium...

b, negatív std potenciálúakkal fejleszt, ide is jó az Aból bármlyik fém vagy épp az ólom

c, az ólomtól pozitívabbakat redukálja pl vas(III) (pl rozsda) réz ezüst higany arany...

d, a vas(III)tól pozitívabbakat

e, higanytól negatívabbak, ezüst, ólom, réz...


[link]

Mondjuk ez a forrás 9.es de a 8.os anyag is ugyan ez, na mg akinek ekkora arca van a full 5ösére...

2015. máj. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jó lenne ha hamar megköszönnéd amúgy
2015. máj. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!