Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan képzeljem el a negyedik...

Hogyan képzeljem el a negyedik dimenziót?

Figyelt kérdés

Elég sok videót megnéztem róla,de még mindig nem értem.Legfőképpen azt nem értem,hogy hol van az a negyedik tengely.A videóban azt láttam a hiperkockáról,hogy 8 darab kocka alkotja,utána meg valahogyan egymásbafordulnak,és így lesz belőle a hiperkocka.Ez az egész dolog nem világos nekem.De persze olyan videó is van ahol még a hat dimenziós kockát is láthattam :D

El nem tudom képzelni,hogy a hat dimenziós térben hol van az a hat tengely.

Valaki el tudná magyarázni?



2015. máj. 14. 17:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem tudjátok,hogyha egy 2 dimenziós képernyőre ki tudunk vetíteni egy 3 dimenziós testet,akkor egy 3 dimenziós képeryőre ki tudunk vetíteni egy 4 dimenziós testet?"


De tudjuk, hogy igen. Akár a vetületről, akár a 3D térrel való metszetről van szó, megoldható a dolog. Javaslom a Schlegel-diagram fogalmát! :)


És igen egyetértek azzal, aki az analógiákról beszélt. Nos, gondold el, hogy van egy lény, aki számára 2d létezik. Most ezen lény számára megmutatod a 3D kocka vetületeit 2D-re. Szerinted mennyit fog érteni valójában a kockáról?

2015. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy javasolta-e már valaki, de én a kétdimenziós lény mintájára képzelem. A kétdimenziós értelmes lény nem érti, hogy hogy lehet az, hogy ha ő teljesen folyamatos vonalakkal körül van zárva, ezeknek a vonalaknak a megnyitása nélkül mégiscsak odakerül mellé valahonnan egy két dimenziós melegszendvics, hogy a cellájában ne pusztuljon éhen. Ugyanígy egy teljesen zárt betnkockában ülő rab egyszer csak azt látja, hogy a levegőben megjelenik egy tárgy, ami eddig nem volt ott.
2015. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!