Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időutazás? Ez mindent megválto...

Időutazás? Ez mindent megváltoztatna?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges lenne, és megakadályozhatnánk Ferenc Ferdinánd halálát, akkor teljesen más világ lenne? Hiszen ez volt az elindítója mindennek, ha nem nézzük az előtte lévő konfliktusokat (pl. Balkán-háborúk). Nem lett volna így I. vh, Trianon, gazdasági világválság, bolsevizmus, nácizmus, II. vh, atomfegyverek pusztítása, hidegháború, kommunista diktatúra, és ekkora elmaradottság. Európa és a "harmadik világ" fejlődhetett volna békében és nem itt tartanánk. Kb. Afrika tartana ott, ahol mi, és mi pedig ott, ahol még talán a Nyugat sem. És talán lennének repülő autók is :D (Vissza a jövőbe 2).

Ti mit gondoltok erről?



2015. jún. 7. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Így is úgy is kilátásban volt már ott a háború, ha ez nem, lett volna ott más ürügy rá.
2015. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Időutazás már létezik! No igaz nem visszafelé, és nem túl nagy, de elérhető. Sőt jelenleg mi is részt veszünk benne.
2015. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy így is kb. ugyanez lett volna, mert ez csak ürügy volt.

Találtak volna más ürügyet - mondjuk 1 hét vagy 1 hónap múlva.

2015. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem elindítója, hanem kapóra jött ürügye volt. Mindenképpen lett volna világháború, mert már benne volt a levegőben.

A kommunizmust nem Lenin és Sztálin találta ki. 1791-ben volt már Párizsi Kommün. A 19. században megszületett a Tőke és az Anti Dühring, Lenin főbb téziseit 1905-re megírta.

A nácizmusban lényegtelen, hogy vezetőjét Hitlernek hívták. A lényeg az, hogy a 20. század közepére nem volt gyarmatosítható terület, volt viszont erős Németország.

Az ipari, tudományos fejelődés nem állítható meg, iránya csak jelentéktelen mértékben befolyásolható. A 40-es évek elejére a nagy tudósok munkássága ismeretei napirendre tűzték az atomenergia kezelését.

Időutazás nem létezik, ha mégis feltételezzük, segítségével egyes személyek élete - elvileg - radikálisan befolyásolható, az emberiségé azonban semennyire.

2015. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igaz, ez nem egy tudományos válasz, de szerintem jól mondod, minden megváltozna. Én úgy gondolom, elég egy kis eltérés a múltban, és a jövő máris teljesen más lesz, mert a dolgok egymáshoz kapcsolódnak. Pl: ránézek egy szép virágra->eszembe jut egy versike->elmondom a barátnőmnek->ő benevez egy versenyre->megnyerem->még több verset írok, egyre jobban megy, már ebből élek meg->az egyik legsikeresebb költő vagyok. És mindez lehet, hogy nem történt volna meg, ha nem látom meg a virágot.

Amúgy azt hiszem van egy ilyen film is, amiben az van, hogy néhány ember visszamegy a múltba, alig csinálnak valamit (sietnek, mert haza akarnak menni), csak véletlenül rálépnek egy pillangóra. És amikor visszamennek a jelenbe, a világ teljesen más.

Persze lehet, hogy amit leírtam nem igaz, de én így gondolom.

2015. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!