Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy átlagos embernek ha van...

Egy átlagos embernek ha van egy elmélete a világ egyetemről azt hol tudná közétenné hogy sokan felfigyeljenek rá?

Figyelt kérdés

2015. aug. 24. 21:33
1 2
 11/14 Rex Andy válasza:

Facebook, Instagram, Twitter, Google+, You Tube, LinkedIn, Pinterest, Tumblr, Reddit, Flickr, Swarm, Pheed.

--Nagyon megkapo, kulonallo, szuper-fura cimet kell adni!

2015. aug. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem jó szó az elmélet, ne hallgass a kötözködőkre. :) Nyilván gyakorlat akkor lenne belőle, ha a fizika ismert elméleteivel ellentétes jelenségeket előre meg tudsz jósolni vele, kiszámolod, meghatározod, majd ledokumentálod, esetleg évekre közjegyzői letétbe helyezed, ha később igazolni szeretnéd, hogy nem csaltál.

Fontos a szakterület ismerőivel való konzultáció is, mert feltalálhatsz valami ismert dolgot is.

Példának okáért egy falusi átlagember a 90-es években egy érdekes és nagyon hasznos matematikai módszerrel kereste fel a műegyetem egyik matek profját.

A prof megnézte, valóban kivételes munkának ismerte el azt hozzátéve, hogy „gratulálok, Ön feltalálta a Newton-féle határozott integrált. Ez Öntől, mint műkedvelő embertől egy hatalmas, kivételes teljesítmény, de úgy négy évszázada mi már ezt használjuk, sőt folyamatosan tovább is fejlesztettük.” Ezzel lekörmölt neki fejből vagy tíz könyvcímet, ahol megtalálja a levezetéseket hozzá.

A szaktudomány attól kezdve kezd rád figyelni, mikor a Te általad megjósoltak szerint történnek a dolgok, szemben a tudományos elfogadott elméletekkel. Vagyis ahogy BIZONYÍTANI tudod elméleted.


Népszerűsítés? Ez ahogy érzem, nem egy tudományos igényű munka, magánszemélyként, laikusként maradnak tehát az alternatív tudományos portálok. Szerintem az ilyet az ember leginkább saját örömére irkálgatja, sokan nem is publikálják soha.

Én pl. éveken át szövegszerkesztővel szerkesztgettem a magamét, szemléltető ábrákat készítettem hozzá, és gondosan elmentettem a fájlokat - minden hátsó szándék nélkül.

Egyik alkalommal egy levlistán valakivel volt egy hasonló témájú vitánk, gondoltam egy érvnek jól jöhet. Így kissé megvágva, kipofásítva, az akkori magán weboldalamra feltettem és belinkeltem azzal a megjegyzéssel, hogy a levél kereteit meghaladja válaszom, de nekem ez a véleményem, ha érdekel valakit, itt és itt elolvashatja. Utána meglepetésemre elég jó (átlagosan napi 600 látogatós) forgalma lett az oldalnak és 10 évig elélt az ingyenes tárhelyen. Többen kértek engedélyt és más portálokról átvették. Pl. tudom ajánlani, hogy guglizz rá "XYZ hipertéri őrületek" szavakra. Ott is gyűjtik a hasonló elméleteket, esetleg próbálkozhatsz: a charon institute kulcsszavakkal. De előtte győződj meg, hogy mások nem előztek –e meg és írtak hasonlót, esetleg még jobbat a témában. Ha igen, akkor kapcsolódj be, keresd meg a szerzőket, vitasd meg velük a témát. Ha nem, akkor méltán várják a cikkedet publikálásra.


Ha viszont ennél komolyabban gondolod a dolgot, iratkozz be egyetemre, válaszd ötleted előbb TDK-nak (tudományos diákköri dolgozatnak), majd siker esetén a lektorok javaslatai alapján átdolgozva akár diplomadolgozattá is fejlesztheted. Ez már egyfajta tudományos igényű munka. Értékelték sokan, véleményezték hozzáértő szakemberek, illetve kellő mélységű kutatást, utánjárást és bizonyítást is végeztél vele kapcsolatban. Ha mindez megvan, jöhet a doktori disszertáció ehhez kapcsolódó témakörben, persze sokkal precízebben, részletesebben.

Miután ez megjelenik, a tudományos közösség véleményezi és jó kritikák esetén különféle rangú tudományos szaklapokban is publikálhatod, természetesen a megfelelő protokollok betartása mellett, általában társszerzőként - egy már nevesebb személy pártfogása, segítsége alatt. Nem egyszerű dolog ez és gyakran évekig tartó kutatómunka előzhet meg egy szerény kis tudományos cikket is. Ha elméleted annyira jó, hogy erre érdemesnek tartják, akkor egyre több cikked születhet, egyre rangosabb szaklapokban. A végén a témakör egyik elismert szaktekintélyévé válhatsz – hát, nagyjából ezek a lehetőségeid…

2015. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Írj könyvet!
2015. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

szerintem mindenképp tedd közzé, valahol valamiféle formában. Legfeljebb arctalanul, névtelenül, mert sok emberre (még azon tudósokra is, akikről 30-40 év múlva kiderült hogy igazuk volt) újjal mutogattak, és kicsúfolták őket egész életükben.

De mivel bárki juthat alapvető felismerésekre, szerintem az elméletedet mindenképp közöld valahol, valamilyen formában.

Lehet észre sem veszik majd...

De lehet hogy szebbé, és jobbá lesz majd valamiképp tőle egyszer csak a világ.


Én veled vagyok, és minden bátor és jószándékú emberrel.

2015. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!