Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Olyan dolgok után kutatok,...

Olyan dolgok után kutatok, amik kimutatják, hogy az összeesküvés elméletek mind badarságok. Milyenek az eddigi érveim? (többi lent)

Figyelt kérdés

Forrás: [link]

Itt fel van sorolva 10 összeesküvés elmélet, amibe több millióan hisznek... nos, én nekem van magyarázat az összes baromságára, és ez azért fontos nekem, mert YT videóba össze akarom foglalni... kérlek segítsetek, mennyire nyomósak az érveim... tehát:


1. Az amerikaiak 18 százaléka hisz abban, hogy a 13-as szám balszerencsét hoz. Sok amerikai felhőkarcolóban nincs 13. emelet, hanem a 12. emelet után rögtön a 14. jön.


Ellenérv: ez még csak nem is összeesküvés elmélet, ez csak egy ostoba babona


2. Az amerikaiak 28 százaléka biztos benne, hogy az Új Világrend által 13 sátánista család uralja a világot. Érdekesség, hogy hazánkban Sebestyén Balázsról hirdeti a Piros Pirula Projekt, hogy ő az Antikrisztus.


Ellenérv: És szerintetek ezek a bizonyos "uralkodók" hagynák, hogy a legostobább emberek is rájöjjenek a titkukra?


3. Az amerikai lakosok 5 százaléka szerint Paul McCartney meghalt 1966-ban, és éveken át egy dublőr helyettesítette a Beatlesben.


Ellenérv: képtelenség Paul McCartneyhoz hasonló kinézetű, szokású, hangú és tehetséges embert találni aki 50évig megtudta volna játszani magát


4. Az amerikaiak 9 százaléka úgy véli, hogy a kormány fluoridot adagol a vízbe, mert ezzel befolyásolják a fogyasztok szokásait.


Ellenérv: Ezt nem teljesen értem hogy őszinte legyek, de már a kormány szó miatt lehet tudni hogy hülyeség, ugyan csak hagynák h ennyi ember rájöjjön a titkukra?


5. Az amerikai emberek 7 százaléka szerint sosem járt ember a Holdon. A Holdra lépésről készült felvételeket manipulálták.


Ellenérv: Ha nem jártak a Holdon az biztos valami nyomós érv miatt van... akkor miért jelentették volna be 1969-ben, hogy megy ember a Holdra, miért nem csinálták titokba vagy miért csinálták volna egyáltalán meg?


6. Az amerikaiak 4 százaléka biztos benne, hogy alakváltó hüllők irányítják a világot.


Erre gondolom nem kell ellenérvet mondani, teljesen egyértelműen Sci-Fi őrültek találták ezt ki


7. Az amerikaiak 5 százaléka szerint a repülőgépek üzemanyag-csíkja valójában olyan vegyi anyag, amivel a kormány permetezi az emberiséget, ugyanis így akarják befolyásolni a nép döntéseit.


Ellenérv: És ha a kormány permetezné az emberiséget azzal magukat nem permeteznék ugyanúgy? És a pilóták ebbe belemennének szerintetek?


8. Az amerikai lakosság 18 százaléka abban hisz, hogy a Nap kering a Föld körül.


Ellenérv: Akkor nem lennének évszak változások


9. Az amerikaiak 15 százaléka azt gondolja, hogy a televízióadásokban olyan rejtett kódok és rezgések bújnak meg, amelyek képesek irányítani az emberek tudatalattiját.


Ellenérv: ez nem teljesen hülyeség, de ha van ilyen is csak kisebb mértékekben.


10. Az amerikaiak 13 százaléka szerint Barack Obama az Antikrisztus, valamint Rihanna és Lady Gaga Illuminati-hercegnők.


Ellenérv: ugyanaz mint a 2.-nál...


Ha valaki ezeket az érveket még kiegészítené valamivel, szívesen várom válaszokba, tényleg nagyon fontos, videót szeretnék erről csinálni... köszönöm előre is! :)


2015. okt. 4. 20:29
1 2
 11/11 2xSü ***** válasza:

Nem érzem azt, hogy bármiféle csőbe belementem volna. Az ember találkozik egy összeesküvés-elmélet hívővel. Őneki vannak bizonyos érvei, „bizonyítékai”. Lehet, hogy az adott elméletet valami már hegyiről-tövire cáfolta, de ő ezt nem olvasta, a cáfolat nem tér ki egy részletkérdésre, amibe ő továbbra is kapaszkodik. Ilyenkor több dolgot lehet tenni:


1. Legyintesz rá, mész a dolgodra, mosogatni, filmet nézni, vagy ami tetszik.

2. Belinkelsz neki egy könyvnyi cáfolatot, amit nagyon nagy valószínűséggel soha nem fog elolvasni, már csak a terjedelme miatt sem.

3. Nekiállsz vele vitázni, azon gondolatok, részletek mentén, amire ő személyesen kitért. Ez valószínű, hogy egy meggyőzés nélküli vita lesz, de nem teljesen eredménytelen. Ő jobban fogja érteni a te érveidet, te meg jobban fogod érteni az övét. (Itt az érteni szót olyan értelemben használom, hogy megismerni, és nem úgy, hogy elfogadni azt.) Lehet, hogy itt-ott esetleg elbizonytalanodik a vitapartner (vagy akár te) egy-egy állításod, vélelmed megalapozottságáról, lehet, hogy egyszerűen csak azt látja meg, hogy a másik fél sem mentes érvektől, és azok sem kevésbé összeszedettek, mint amit addig olvasott, és már kicsit máshogy viszonyul a dologhoz.


Meg olyan szempontból sem eredménytelen ez a vita, hogy közben mellékesen tanulsz érvelni, fogalmazni, gépelni, meg ami még ezzel jár. Egy harmadik fél számára, aki bizonytalan, de objektív, egy ilyen vita nagyon tanulságos lehet.


Szóval a látszólag parttalan vita nem biztos, hogy eredménytelen is egyben.


Elvi szinten azért nem lehet jól cáfolni, mert a vitapartner óhatatlanul bizonyos tényekre épített érveket fog hozni, és előbb-utóbb te is kénytelen vagy tényekre, következtetésekre építeni, kvázi elmerülni a részletekben. De nem baj, ha nem tennéd, felületesnek tűnnél, akinek van valami elvi állásfoglalása, de a részletekbe már nem ment bele, bizonyára nem olvasott annyit, hogy szélesebb tudása legyen, ezért nem foglal állást részletkérdésekben. Oké, hogy nem így van, de a vitapartnerben ez a kép fog kialakulni.


Úgy általában az összeesküvés-elméleteket sem tudod cáfolni, mert egy-egy konteó hívő eleve úgy áll hozzá, hogy igen, léteznek mindenféle összeesküvés-elméletek, azok mind baromságok, na de az övé, amit ő talált, az nem ilyen, az a színtiszta valóság, nem holmi összeesküvés-elmélet.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Kérdező, így még egyszer reagálva – részben a privát üzenetedre is –, azt mondom, hogy mindenki olyan mélységben megy bele ebbe a témába, amilyen mélységbe jól esik. És mivel szólásszabadság van, nyugodtan elmondhatja a véleményét, az érveit, szintén olyan mélységig, amilyen mélységig szeretné. Ha csinálsz egy videót, felsorolod a fenti konteókat, és csak annyit mondasz rá ellenérvként, hogy: „baromság”, akkor annyit mondasz. Ha annyit mondasz, mint amennyit a kérdésben megfogalmaztál, akkor annyit. Nincs ezzel gond.


De ha valamiféle irányvonalat szeretnél, ami felé el is akarsz mozdulni, akkor én annyit tudok mondani, amit már leírtam. Ennyi érvvel biztos, hogy nem győzől meg senkit. Aki nem konteóhívő, az eddig sem volt az, ezután sem lesz az, és nem a te érveid miatt, hanem a saját belső világképe, informáltsága, tudása miatt. Aki meg konteóhívő, az általában sokat olvas az adott témában, mindenféle hosszú írásokat, elemzéseket olvasott már végig, könyvnyi terjedelemben, valószínű a te egy-két mondatos érvedre is tud vagy egy A4-es oldalnyi kontrát rögtönözni, sokkal részletesebb (ál)ismerettel.


De ennek ellenére lehet érdekes a tervezett videód így is. Lehet, hogy aki nézi, nem ismeri ezeket az összeesküvés-elméleteket, és ha csak annyit érsz el vele, hogy tőled hall róluk, és az első benyomása egy szkeptikus hozzáállás lesz, akkor már megérte, mert a következő találkozásnál már nem úgy fog tekinteni egy írásra, hogy „ez új, ezt most hallom először, ez lenyűgöző”, hanem úgy, hogy „rémlik, mintha hallottam volna ilyesmiről, de állítólag hülyeség, nézzük akkor meg részletesebben, miről is van szó akkor”. Tehát egyet tudok érteni Wadmalaccal is, meg azzal is, amit előtte írtak, hogy az érveid nem túl mélyek, nem túl meggyőzőek mondjuk egy konteóban hinni hajlamos embernek, de úgy összességében a szemléletet jónak tartom. Majd idővel mélyülni fog. Vagy nem. De nem kell megvárnod, amíg teljes szakértője leszel a témának, addig is beszélhetsz róla másoknak, hogy te hogy látod a dolgokat.

2015. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!