Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi agyat miért nem...

Az emberi agyat miért nem kell hűteni amikor sokkal többre képes mint egy számítógép?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem!! :D


Energia kevésbé hatékony felhasználása miatt?



2015. nov. 20. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Kell huteni. Az emberi szervezetnek is van hoszabalyozasa, az agyat a ver huti a fejboron keresztul.


Nyilvan a mukodesi elvebol adodoan a hotermeles sem ugyanolyan.


Az meg nem igaz hogy tobbre kepes mint egy szamitogep, nem lehet osszevetni a kettot.

2015. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

[link]

Aztán pasztát használj :D

2015. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
valójában a rossz pasztázás miatt nem működött gyorsabban az apukának a terve
2015. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

A test és az agy is termel hőt.

Emellett azt sem venném biztosra, hogy az agy feltétlenül többre képes, mint a számítógép, vagy ez örökké így marad. Viszont az sokkal inkább helyén való, hogy másra képes vagy máshogy működik. Az enigma kód megfejtésének a mikéntjére például aggyal jöttek rá, de egy üzenet tényleges kódolását vagy dekódolását ember nem tudta volna elvégezni. A számítógépek viszont gyorsan megteszik.


Másik példa, mennyi időbe telik neked fejben összeszorozni egy három és egy négyjegyű számot? Mennyi ideig tudsz szóról szóra pontosan felidézni egy megtanult verset? Hány verset tudsz így észben tartani? A gépek sok mindent sokkal gyorsabban és/vagy sokkal pontosabban tudnak, miközben nem fáradnak el. Gondjuk inkább a kreativitással akad.

2015. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A kettő teljesen más működési elvű, más felépítésű és más képességű dolog. Az egyik egy szerv, melyben 100 milliárd idegsejt dolgozik és 1 billiárd kapcsolódás is alkothatja a hálózatukat! Az agy amúgy elég komoly energiaigényű szerv (állítólag a test tömegének csak a 2%-t nyomja, de mégis az energiaigény 20%-t emészti fel nagyságrendileg). Az agy elektromos aktivitása is mérhető, de spéci műszerekkel. A szervnek nagyon összetett feladatai vannak és a működését csak részben ismerjük. Sok területen messze elmarad egy processzor sebességétől, míg megint sok más dolgokban utánozhatatlanul sokoldalúbb és kifinomultabb.


Egy processzor kis parányi tranzisztorokból áll, melyeket logikai áramkörökbe rendeztek illetve kis helyi adattárolókat alkotnak (regiszterek, cache). Az egység fix funkciói nem túl gazdagok (az agyhoz képest), de azokat nagyon szorgos tempóban és nagy pontossággal végzi el megírt programkódok vezérlésével. Egy mai Haswell i7 prociban van 1,4 milliárd tranzisztor, amiben benne van a cache memória, az integrált északi híd és az integrált GPU tranzisztorai is azaz a négy CPU mag pár százmillión osztozkodhat. A tranzisztorok energiaigénye jól mérhető egyrészt gondolom egy tranzisztor több áramot használ mint egy idegsejt és a magas órajel miatt komolyabban kell adni alá a kakaót is, hogy hozza ez a bámulatos műveletvégrehajtási tempót.


Ezeket összevetve kaphatunk pár érdekes infót, de komolyabban összehasonlítani az agyat a processzorral vagy akár az egész számítógéppel nem lehet és nem is kell . Általában csak képletesen szoktak párhuzamot vonni, no de majd a mesterséges intelligencia megjelenése ezen változtathat (ha lesz). Félő, hogy az agyunk képességeivel és a mai számítógépek teljesítményének sokszorosával összeházasított értelem nagyon magasan le fog minket körözni...olyanok leszünk a szemében, mint nekünk egy közönséges házi macska. De ez már egy másik (és elég fiktív) történet.

2015. nov. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kell hűteni, és a szervezet hűti is. Mindig az egyensúly a kérdés. Az agy tevékenységéhez meghatározott energia kell, ennek elvezetésére a vérerek, és a fejbőr szerkezete (hővezetés) szolgálnak.

A szükséges energia jelentősen függ a tevékenységtől (ugye nem meglepő). Hosszabb ideig igen mély és bonyolult szellemi tevékenység végzése során az ember belázasodhat. Éppen ez mutatja, hogy az energia elvezetése kezd borulni. A szervezet önszabályozása abban áll, hogy erősen lázas állapotban az ember nem képes annyira gondolkodni (durvább állapotban eszméletét veszti), az agy kvázi nyugalmi állapotba kerül, és így a "hűtés" eredményes lesz.

2015. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Az emberi agy plusz-mínusz egy foknál már megáll, ez egy kínosan pontosan temperált szerkezet és csak ott működik jól.

A műveleti sebességet meg kár összevetni.

Egyrészt a működési elv teljesen más, másrészt meg, ha a tevékenységi sémát nézzük, az agy nem olyan, mint mondjuk négy darab agyonhajtott processzormag gigaherzeken, hanem inkább olyan, mintha tizenhat herzen működne együtt több millió butus, lassú processzor és az adja együtt a teljesítményt.

Ha egy i7 teljesítményét több millió C64-es proci adná együtt, azt sem kéne xarrá hűteni.

2015. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!