Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kitöltöttem a Mensa HungarIQa...

Kitöltöttem a Mensa HungarIQa online próbatesztjét,14 éves vagyok, de 17-et írtam. Számít?

Figyelt kérdés
Először 14-et írtam, de azt írta, várnom kell még 3 évet. Ehhez nem volt kedvem, úgyhogy beírtam 17-et. Hibátlan lett, és mivel az eredmény így a teszt mérési határa fölé esik csak annyit tudtak írni, 125 felett van és az emberek 95%-ánál jobb lett. De így lehet, hogy még jobb? (troll válasz max. 10-ből 2 legyen, de az 1. kettő semmiképp légyszi!)

2016. jan. 10. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. És lehet, hogy rosszabb, de ez kevésbé valószínű. Tudtommal ilyen jellegű feladatokat 18-25 év körül old meg leghatékonyabban az ember, tehát ha te már most a 17 évesek szintjén jól teljesítesz, az biztató.

Csak ne felejtsd el, hogy az intelligencia kb. olyan adottság, mint a testmagasság. Nem érdem, és nem is szégyen. A lényeg az, hogy mire használod.

2016. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
61%

Hat akkor eleg okos lehetsz :-D

Gratulalok

2016. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, számít.

Torz értéket ad - lehet ez felfelé vagy lefelé torzuló is.

De valószínűleg lefelé torzít, tehát picit kevesebbet mutat a valós értéknél.


De áruld már el, mi az hogy "hibátlan" IQ teszt?

Honnan tudod, hogy hibátlan lett?

Most kíváncsiságból én is kitöltöttem ( 128 lett az eredmény), de azt nem mutatta meg, hogy hány és melyik kérdésre adtam nem megfelelő választ.

Ha hibátlan lett volna a teszted, akkor biztos magasabb értéket kaptál volna, mert én tudom, hogy minimum két hibám volt, mert az egyiknél lejárt az időm, mert éppen telefonom volt, a másiknál ahogy elküldtem már tudtam hogy félre klikkeltem.

2016. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Ön elérte a teszt maximumát, IQ-eredménye 125 feletti" Ezt írja. Nekem ebből az jön le, hogy ennél jobb itt nem jöhet ki

"Ön elérte a jelen teszt maximumát, eredménye a mérési tartomány fölé esik." Meg ugye ezt is írja. Nem lehet, hogy te máshol töltötted ki, vagy ilyesmi? Itt a link: [link]

Amúgy belegondolva az is elképzelhető, hogy nem csak a teljesen hibátlanra jön ki ez. Meg persze az idő is számíthat. és természetesen nem 0,0001 s alatt küldtem el a válaszokat.

2016. jan. 10. 18:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem számít, de valahol meg kellett húzni a korhatárt. Óvodásoknak pl. nem menne hibátlanra de azért ha valaki nem olyan fáradt meg lehet oldani.
2016. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nyilván neked is egy e-mailben, .jpg. csatolmányként küldték az eredményt. ( Én így kaptam.)

Azon egy haranggörbén ábrázolták hogy az én eredményes az átlaghoz képest hol helyezkedik el, és ott a minimum az 55, a maximum a 145. ( Illetve picit magasabb, kb. 150, de csak 145-ig van számozva a skála.)

Az is értelmezhetetlen, hogy a "mérési tartomány fölé esik", hiszen ezernyi 130 - 140 feletti IQ-jú ismert embert lehetne mondani, és az én er3edményem is 125 felett van.

Elvileg az idő nem számít, ez nem reflex-vizsgálat. ( Mondjuk, a próbatesztnél eleve furcsa volt az adott kérdésre megszabott időkeret, mert "normál" tesztnél van X kérdés, amire kapsz egy időkeretet, amit úgy osztasz be, ahogy akarsz.)

2016. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

6:


A mérési tartomány fölé esés azt jelenti, hogy ez a teszt csak 125-ig tud rendesen mérni, ha valakinek e fölött van az IQ-ja, akkor annak a meghatározására ez a teszt már nem alkalmas, arra külön tesztet kell kitölteni.


128-as értéket biztos nem dobott ki, maximum azt hogy 125 feletti.

Nekem is 125 feletti jött ki pár hónapja.


A kérdező is félreértelmezi az eredmény megszövegezését. Természetesen nem azt jelenti, hogy minden kérdést helyesen vákaszoltál meg.

2016. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
.... hanem azt jelenti, hogy az algoritmusuk szerint meghatározott kérdésekre adott helyes válasz esetén lehet leérni a 125-öt. A többi kérdésre adott válasz nem vizsgálandó, mert nem befolyásolja az eredményt. Azt is jelenti, hogy ez a teszt ebben a tartományban ad elfogadható hibájú értékelést. Más tartományban más értékelési módszert kell alkalmazni.
2016. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De úgy estleg lehet 128, hogy egy magasabb életkorú ember ér el nagyon jó eredményt.

Egyébként max. 1 hibám lett, mert azon kívül mindegyik egyértelmű volt. (Ott meg nem voltam 100 %-ig biztos a dolgomban)

2016. jan. 11. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Jónak számít ez az eredmény. Van a Mensa-nak fizetős tesztje is, majd ha betöltötted a 17-et szerintem próbáld meg azt is, az már tud 125 felett mérni. Én is szeretnék egy ilyenre eljutni, a 2000 forintos ár nem is vészes, csak az hogy tőlem a legközelebbi város ahol szerveznek ilyet 200 km-re van :(
2016. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!