Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mensa online tesztje, vagy...

A mensa online tesztje, vagy a hivatalos papír alapú reprezentálja jobban az eredményt?

Figyelt kérdés
Az online teszt 119 lett elsőre, de kicsit félválról vettem, meg is próbáltam újra, így 125+-írt. El is mentem megírni kíváncsiságból a hivatalos teszet és 130-134 lett az eredménye.

2016. jan. 18. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az online teszt nem egy akreditált teszt, így a pontossága nem ismert. De ezt le is írja a tájékoztatója. Ha pedig voltál tesztíráson, ott illet volna elmondaniuk az adott teszt jellemzőit. Viszont a papír alapú teszt legalább pontos.
2016. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
Az online teszt egy zanzásított, rövidített példasor, ami csak kedvcsinálónak van. Az eredménye csupán halványan utal arra, hogy milyen szinten vagy.
2016. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó ***** válasza:
"halványan"... hát azért ahogy vesszük... a szokásos online IQ-tesztekhez képest azért jóval pontosabban van belőve, komolyabb munka van mögötte, és amennyire tudom, az eredmények ezt igazolják is (ahogyan a kérdező esetben is :-).
2016. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az online teszt szerintem pontatlanabb (az alkalmazkodó már nem biztos...) mivel elsősorban az átlagra lehet optimalizálva, minden ember számára a megközelítő értéket adja meg.

A hivatalos tesztben pedig már a 100 feletti tartománynak megfelelő kérdések szerepelnek, így a magasabb IQ-jú emberekre több hozzájuk illő feladat jut, tehát pontosabban meghatározható a kisebb tartományt átfogó azonos kérdésmennyiség miatt.

2016. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!