Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy ilyen világhoz mi vezethetne?

Egy ilyen világhoz mi vezethetne?

Figyelt kérdés

Egy tökéletesen transzhumanista világról lenne szó.


Ebben a világban az emberek több szempontból is módosítva élnének,és szó szoros értelmében már nem emberek lennének,amennyiben az embert mint fogalmat a mai modern emberhez igazítjuk.

Nevezzük őket inkább poszthumánoknak.

A poszthumánok jelentős mértékben mesterséges implantokkal vannak kiegészítve.A végtagok,a külső hámréteg,az érzékszervek,és bizonyos szervek is mesterséges gépi implantátumok.Ezzel egy mai embernél sokkal nagyobb teherbírásra,szívósságra,és agilitásra képesek.Ehhez persze az energiatároló rendszerek,elektromotorok hatékonyságán kell javítani nagymértékben.Illetve olyan anyagok,vezetők,és mesterséges idegsejtek fejlesztése szükséges,melyek fél organikus módon tudnak kapcsolódni a biológiai eredetű szövetekhez,szervekhez.

A fennmaradó biológiai eredetű szervezet pedig nem lenne egyenlő a mai ember genotípusával.

Genetikailag módosított lenne.a változtatások végeláthatatlanok lennének.A sejtek oxigénfelhasználási hatásfokának növelésétől kezdve,a DNS javító mechanizmusok fejlesztésén keresztül,egészen az agy struktúrájának,az idegsejtek működésének megváltoztatásáig.

És itt leginkább az agy lenne kiemelt szerepben,illetve az endokrin rendszer.

Minden agresszióra való hajlamosító tényezőt vagy leredukálnánk,vagy teljesen megszüntetnénk.

A nemiséggel kapcsolatos agyterületeket,hormonális szabályozó szerveket is leépítenénk.


Végső soron egy teljesen békés,racionális,érzelmektől mentes lénnyé formálnánk az embert.

A szaporodást sejtkultúrákból kreált méhekben tartanánk fenn,és mesterségesen fenntartott őssejtvonalakból válogatnánk ki ,amiket a legjobb gamétákból termékenyítettünk meg,elkerülve minden fajta genetikai hátterű betegséget vagy az azokra hajlamosító polimorf allélokat.


Az poszthumánokra már nincsen szükség sem a termelésben,sem a szolgáltatói szektorban.Pusztán az oktatásban,egészségügyben,kutató szférában és egyéb olyan területeken,ahol az emberi agy kognitív funkcióit a gépek nem tudják eléggé hatékonyan lemásolni.


Egy tökéletesen egységes,globalizált világ lenne.

Népek,kultúrák,eltérő nyelvek,vallások,hiedelmek,háborúk,heves érzelmek,és nemek nélkül.


Ezt hogy lehetne megvalósítani?


Én sem hiszek benne,tehát én is csak rávágnám hogy "sehogy" ,de próbáljunk meg egy olyan alternatív jövőt feltételezni amiben ez megvalósulhat.


És igen,olvastam a Szép új világot. :D



2016. márc. 19. 18:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Látom megfogtad a legszignifikánsabb részét a kérdésnek!
2016. márc. 22. 21:26
 12/14 anonim ***** válasza:

El embertelednénk.megszünnénk azok lenni akik vagyun. És az erre jaró első jámbor űrlény egér csapat leigazná a fóldet a lakosságával együtt.

Egy életképtelen világ volna.

2017. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ārvák lennének,a "szűlők" vagy inkább felnevelő organizmusok halála bekövetkezhet,egy "tökéletes" világban is.


Egy ilyen világban nem lenne értelme az életnek.

Nem hiiszem vagy állitom,higy ami most van az jó,mert marhára nem az sőt...de legalább van élet érzés vagy nem is tudom,hogy,hogy nevezzem. Ez gyakorlatilag az:agy a dobozban (vagy mia faxom) igazából testre nincs is szükség,sőt teljesen fölösleges csak teher egy nagy szerv rendszer amit fenn kell tartani.

Elegendő lenne csupán az agyunkat "életben" tartani. Minden fizikai dolgot agyak álltal vezérelet gépek csinálnának. Így még maximálisabb lenne a "tökletes világ"

Minden negativum és pozitivum kivan zárva. Nem lenne semmi rossz és semmi jó.csak a gondolatok.

2017. júl. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez a legbetegebb kérdés, amit valaha olvastam a gyakorin.

Pedig kifejezetten kerestem az ehhez hasonló beteg transzhumanista kérdéseket.

2021. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!