Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van, ha az idő egy térhez...

Mi van, ha az idő egy térhez hasonló dimenzió? Hogy fel is fogod, nem garantálom.

Figyelt kérdés

Na mi van akkor, ha az idő is csak egy dimenzió, ami magát a teret foglalja magába, és ha példának okáért egy tárgy A pontból B pontba utazik - amennyiben B pont = A-x idő(x mennyisége irreleváns) -, és egyszerűen mint anyag, ott létezik tovább. Nem létezik paradoxon tényező, tekintettel arra, hogy a tárgy csak utazott egy szépet. Ezt tényleg nagyon nehéz elmagyaráznixD és vélhetőleg a gyk látogatók 99,98%-a mit sem fog érteni... de példának okáért, ha egy ember elmegy A pontból B pontba megölni saját magát, akkor teljesen elfogadhatatlan lenne az a tény, hogy nem történik semmi kaotikus? Mármint, logikus, hogy nem ölheti meg magát, ellenben nem utazik vissza, de egy másik logika szerint, amelyben az idő csak egy tér ami valamiképpen magába foglal egy vele szinte azonos tulajdonságokkal bíró teret, vagyis az általunk ismert és érzékelt dimenziókat megeshet, hogy az anyag B pontba került, és slussz passz. Lényegtelen, hogy került oda, vagy mi okozta azt, vagy teljesen paradoxonnak tűnik az egész... az anyag A pontból B pontba került. Mint amikor lépsz egyet, A-ból B-be. Másrészt az anyag nem maga az ember. Minden okokra épül, mindennek konkrét oka van az első októl fogva, 1+1=2, egy okozatnak csak egyetlen egy eredménye lehet. Amennyiben az anyag B pontba kerül, már megváltoztat mindent, azon túl, vagyis az az A pont már nem is létezik többé, vagyis ez maga paradoxon. Innentől már lehet akár Á pont is, mert A = A, de ha az általunk ismert A =! A, akkor már inkább legyen Á. Mert tudniillik, Á =! A. Vagyis a múltba való utazás maga paradoxon egy felületes elképzelés szerint. De azzal, hogy B pontban van az anyag, csak egy újabb változó került a képletbe. Megjegyzem, ha az általam említett jelenség igaz lenne, akkor egy teremtéselméletet lehetne igazolni vele, vagyis megbélyegezni biztosan. Mint amikor sétálsz, vagyis jársz. Mozogsz. Ha a térhez hasonló dimenzió az idő is... vagyis miket írok én, nem hasonló, hanem vele megegyező - ha hasonló lenne, akkor itt-ott eltérne, beszámíthatatlan lenne - akkor az anyag A pontból B pontba kerülhetne paradoxon nélkül. Itt jöhetne egy eszmefuttatás, hogy az okos hülyeség miatt jelen és múlt egyszerre létezik, ezt most nincs kedvem elmagyarázni, aki megérti, megérti... akkor ha létrejön A pont, de annak vége mert az anyag B pontba kerül, akkor, hogy jöhet létre az Á pont? Tekintettel arra, hogy minden egyszerre létezik. Külső hatás talán? Akkor az Á pont mi? Mert minden egyszerre létezett az A ponttal együtt, s ami egyszerre létezik végtelenségig, az nem kizárt, hogy a végtelenségig létezik... akkor nem szüntethető meg. Vagyis vele párhuzamosan létezik egy Á pont is, ami TALÁN egy külső ok miatt jött létre, az anyag B pontba kerülésével? Ha ez véletlen igaz lenne, akkor minden pillanatban x mennyiségű párhuzamos valóság és létezés jönne létre... de ez már nagyon elvág az alapkérdéstől. Bár, ettől függetlenül vicces.

Szóval, szerintetek létezhet egy paradoxon nélküli múlt utazás?



2016. márc. 24. 03:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
19/F
2016. márc. 24. 03:13
 2/14 Ozmium42 ***** válasza:
2016. márc. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mondták már többen isxD bocsi, azért remélem annyira nem kihámozhatatlan...
2016. márc. 24. 03:40
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán találom a szövegedben az állításaidat... hogy a bizonyítékokról már ne is beszéljünk.

Le tudnád írni ezeket röviden, érthetően?

CSAK az állításokat.


Ha tényleg szeretnéd kidolgozni az elméleted, akkor szerintem vedd figyelembe azt is, hogy az időben nem sétálunk, hanem zuhanunk... méghozzá általában fénysebességgel. Akkor mész csak lassabban az időben, ha a térben mozogsz, valamilyen nagyobb sebességgel.

Ezt ugye ismerted idáig is?

Ha nem, akkor sürgősen nézz utána.


A másik probléma, hogy ha sikerülne visszamenni az időben, akkor ugye ott KETTŐ példányban léteznél.

Ezt hogyan magyarázza az elméleted?

2016. márc. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A másik probléma, hogy ha sikerülne visszamenni az időben, akkor ugye ott KETTŐ példányban léteznél.

Ezt hogyan magyarázza az elméleted?"


Mivel idöutazás nincs, nem is lehet, ezért nem kell magyarázni.

2016. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Szoval az a helyzet, hogy mondogatsz valami WC-n kitalalt zagyvasagot egy olyan temaban, amiben amugy nalad sokkal okosabb es kepzettebb emberek szakkonyveket hordanak tele (de te nyilvan egyet se olvastal). Es hogy jobb kedvvel es szajizzel olvassuk, kicsit be is szologatsz mindenkinek. Bizonyara ez egy hatekony strategia.


A mi idonkben anno ilyenkor szoktuk azt mondani, hogy vigyazz, hogy az egodrol ra ne ess az IQ-dra, mert nagyon megutned magad.

2016. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tislerics Máté ***** válasza:

Alapvetően semmi akadálya nem lenne annak, hogy az időben utazz, de vannak a fizika törvényei, amik ezt megakadályozzák. Ha ezek nem lennének, vagy kijátszhatók, megkerülhetők lennének, akkor sem történne semmi különös, ha visszautaznál. Visszamész megölöd a szüleidet, és nem születsz meg. Kész! éled tovább az életed. Nem értem miért történne valami más. Miért állna meg a golyó a szüleid előtt? Ha visszamész az időben akkor a jelen számodra egy másik, már megtörtént esemény lesz. Csak a jelenben lehet lenni. A múltban nem! arra csak emlékezni lehet.


Az idő egy olyan dimenzió, amely nagyon hasonlít a 1 térdimenziós vonalra. Egy iránya van és azon belül tudsz mozogni, de csak előre. Hátra nem megoldható mivel a 3 térdimenziós fizikai világunk ezt nem teszi lehetővé. Amúgy nem lenne semmi akadálya. :)


Lehet, hogy arra gondolsz, hogy az idő valójában nem lineáris, hanem olyan mint a tér. És több kiterjedése is van. Tehát több idődimenzió és létezik. A múltba utazás azonban így is lehetetlen lenne: Tegyük fel, hogy az idő valójában nem egy vonalhoz hasonlítana, hanem mondjuk egy felülethez, síkhoz. Ez azt jelentené, hogy nem csak előre tudnánk utazni az időben, hanem oldalra is. Tulajdonképpen a párhuzamos valóságokban tudnál vándorolni. De a fizika törvényei ott is jelen lennének ELVILEG és az időutazás továbbra is lehetetlen maradna. :)

2016. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első három (?) mondatot bírtam végigolvasni. Legalábbis azt hiszem három volt. Vagy valami ilyesmi. De szerintem nem több. Talán. De lehet hogy négy, de nem hiszem, inkább csak három. Bizonyára így lehetett, mert ha négy lett volna, akkor az biztos feltűnt volna. Vagy mégsem? Nem hiszem, de esetleg talán lehetséges, hogy mégsem valószínű.


Na, kábé ennyi értelmét láttam a te leírásodnak is :D Kicsit összeszedettebben, fuss neki még egyszer, lehetőleg a lényegre koncentrálva, ha kérhetem (és úgy láttam a válaszírók reakcióiból, hogy nem vagyok egyedül ezzel a kéréssel).

2016. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Matta Elemer válasza:
0%
Enyi hüje de amügy ha a térben szeret nél utazni akkor meny le a boltba vagy a vc re a tér az ismert mindenhol ott van te is térben vagy mindig a multat làtod mert a fényt az agyad mire fel dolgoza az is idö ha dimenzio az más azt nem fogod tudni hova utazol a multba vagy a jövöbe + mi emberek atomokbol vagyunk ahogy minden màs dimenzioba nem biztos hogy ugyan ez a hejzet mindent a gravitàvio tart ösze minket is lehet hogy màs dimenzioba nincs gravitácio és szét esnénk atomjaink ra ja am21 éves vagyok és ha meg nézed spektrum a vilàg kelletkezése yutube ok
2016. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

Az elejének tényleg nem ártana valami esszenciáját létrehozni és pontokra szedve kezelhetőbben előadni, ezért most csak az utolsó sorra koncentrálok:

"Szóval, szerintetek létezhet egy paradoxon nélküli múlt utazás?"


Nos amennyiben létezhet időutazás, akkor az (jelenleg általunk ismeretlen módon) biztosan paradoxon-mentes!

A paradoxon mindenképpen logikai, ok-okozati, elméleti hiba jele. A valós világban nem léteznek paradoxonok.


A paradoxon feloldására volt már sok sci-fi ötlet.

Az időhurok által létrehozott párhuzamos valóságok, az eleve elrendelés (amikor az időutazás lefolyása is determinált világban történik és nem változtathat semmin), a begyűrűzési késleltetés (amikor a múltban történt változtatások késedelemmel jelentkeznek a jelenben), a "két dudás egy csárdában", amikor ugyanazon anyag két idősíkú példánya nem létezhet ugyanabban a térben és vagy összeolvad, vagy megsemmisíti az univerzumot, satöbbi, satöbbi.


Minddel az a bajom, hogy túl bonyolultak. Ami fizikai elméleti paradoxonok eddig felfedezések révén feloldódtak, mind viszonylag egyszerű megoldást jelentettek, csupán az addig ismeretlen irányokban történt, ezért nem lehetett előre elméletben kikövetkeztetni.

Amennyiben létezik, létezhet időutazás a logikai paradoxonra vezető módon, akkor ott a paradoxon valami sapka egyszerű, frappáns módon fog feloldódni, megoldódni. Valami nagyon egyetemes fizikai törvény, tény révén.


A kérdés kisregényében még egy soron akadt meg a szemem:

"akkor minden pillanatban x mennyiségű párhuzamos valóság és létezés jönne létre..."

Az egész ujjkoptatásból ez a mondat volt számomra elsőre értékes.

Mert ez egy jó hipotézis. És ez tényleg frappánsan kiirtja a paradoxont. És nem csak az időparadoxont, hanem óriási jelentősége lehetne a kvantummechanika szempontjából is, ha igaz lehetne.

Kár, hogy már ez a gondolat sem új.

Ha szereted a jó sci-fit, olvasd el Greg Egan: Karantén c. regényét.

2016. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!