Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A királyvízzel feloldott és...

A királyvízzel feloldott és az oldott állapotban lévő aranyat hogy tudom visszanyerni? Először semlegesíteni kell a királyvizet (mivel? )

Figyelt kérdés
Majd olyan adalék kell amitől újra kicsapódik az oldott állapotban lévő arany (mivel lehet kicsapatni az oldott állapotban lévő aranyat? )

2016. ápr. 5. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Bár nem a kérdésre válasz, lehet segíteni fog, ha nem, akkor bocsi.

Miért akarod feloldani az aranyat királyvízben? az minden más koszt is felold, egyszerűbb lenne, ha vagy a koszt magában oldanád fel, és a szilárd aranyat szűrnéd, vagy csak az aranyat oldanád szelektíven, a koszt kiszűrnéd, majd kicsapni az aranyat tartalmazó oldatot (arany ciánlúgozása, ezt használják általában a bányászott arany feldolgozásakor).

2016. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
aranyat feloldani királyvízben majd szűrőpapíron átszűrni (150 mikronig szűr minden koszt) majd újra kicsapatni mert akkor lesz 24K tisztaságú az arany
2016. ápr. 9. 23:07
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát, lehet hogy van ilyen szituáció is, de nekem hirtelen egy sem jut eszembe. Írjál légy szíves egy példát !


Az a baj, hogy a királyvíz mindent felold ( még az aranyat is). Mindent ! Tehát a szennyezőket is.

2016. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kosz alatt mit értesz?milyen szennyeződésre gondolsz?
2016. ápr. 10. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Fordítva .


Én kérdezem tőled, hogy mi aza kosz amitől meg akarod szabadítani az aranyat ?

2016. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nyomtatott áramkör darabkáktól nyákdaraboktól.de közbe tegnap megcsináltam már.csak a tiszta arany ment át a szűrőpapíron.a visszanyerés is megvolt.
2016. ápr. 11. 17:02
 7/13 anonim ***** válasza:
ügyes vagy, gratulálok !!!
2016. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. ápr. 11. 22:41
 9/13 anonim ***** válasza:

réz , nem volt ?

Hogyan választottad szét rezet (ónt) és az aranyat ?

2016. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyent tervezek már egy jó ideje. Kérdezném, hogyan véded a tüdődet ? Hány napig tartott a feloldás és meddig a kicsapatás ? Hol vettél szűrő papírt ? Minden szűrőpapír alkalmas ilyen finom szűrésre ? Mi van a többi fémmel, amelyek az arany mellett előfordulnak ? Azokat hogyan lehet szétválasztani, pl réz, ezüst, stb
2016. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!