Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A királyvízzel feloldott és...

A királyvízzel feloldott és az oldott állapotban lévő aranyat hogy tudom visszanyerni? Először semlegesíteni kell a királyvizet (mivel? )

Figyelt kérdés
Majd olyan adalék kell amitől újra kicsapódik az oldott állapotban lévő arany (mivel lehet kicsapatni az oldott állapotban lévő aranyat? )

2016. ápr. 5. 21:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

réz , nem volt ?

Hogyan választottad szét rezet (ónt) és az aranyat ?


réz volt de az nem keveredik az arannyal.a sósav és peroxid keveréke kioldja a rezet meg az ónt az arany alól így az arany kis fóliák formájában leválik.A gond az h a sósav és peroxid keveréke az aranyat is feloldja kb 1 nap után.

2016. ápr. 13. 23:48
 12/13 A kérdező kommentje:

Én is ilyent tervezek már egy jó ideje. Kérdezném, hogyan véded a tüdődet ? Hány napig tartott a feloldás és meddig a kicsapatás ? Hol vettél szűrő papírt ? Minden szűrőpapír alkalmas ilyen finom szűrésre ? Mi van a többi fémmel, amelyek az arany mellett előfordulnak ? Azokat hogyan lehet szétválasztani, pl réz, ezüst, stb


A tüdőmet még sehogy de brutális...tényleg..Az első alkalommal majdnem kigyulladt a garázs.Nagyon észnél kell lenni.1 hiba vagy véletlen kiborítasz valamit és maradandó sérülésed lehet.Lehet kapni maszkot kb 4500ft.A szűrőpapírt vegyipari boltba vettem A3 as méretű és 300ft ba kerül.A kioldás pár óra a kicsapatás 1 nap.A többi fém nem keveredik az arannyal,de ha 1 napig áztatod akkor igen..:SA réz és ón sokkal előbb megadja magát mint az arany..Sajnos felette kell ülni..:SMég én sem tudom h megéri e.Elég időigényes,veszélyes,káros stb..Sztem az elektronikai hulladékok szétszedése és alkatrész szerinti szelektálása jobban megéri..Abból olyan 4-5 szörös pénzt ki lehet szedni.Holnap el is kezdem azt is.

2016. ápr. 13. 23:58
 13/13 Rosier válasza:

Elmondanád hogyan csináltad?

Esetleg hogy szerezted be a savakat királyvízhez?

jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!