Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Léteznek dimenziók?

Léteznek dimenziók?

Figyelt kérdés
Úgy értem dimenzió, ami teljesen más, mint amilyenben mi élünk, és ellentétes, mint amilyenben mi élünk? Ez csak kitaláció, vagy tudomány? Lehetséges, hogy utazzunk köztük?

2016. ápr. 30. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Végül is az első és a második dimenzió teljesen más attól mint amiben mi élünk, a harmadikban.
2016. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először tisztázd le, hogy maga a dimenzió szó mit jelent, aztán azt, hogy te milyen értelemben használod. Úgy érzem a kérdésedből, hogy a kettő nem fedi egymást, te valami misztikus értelmezéssel ruházod fel a dimenzió szót.


[link]

2016. máj. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ozmium42 ***** válasza:
Léteznek dimenziók, csak egyáltalán nem azt jelentik, mint amit te gondolsz róluk.
2016. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Párhuzamos, alternatív világok?

Sliders?

2016. máj. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Értem, hogy a kérdés lényege nem ez, azt már megválaszolták (a kérdező kérdése szerinti értelmezése a dimenzió szónak hibás, párhuzamos világokról meg csak teóriák vannak, bizonyíték nincs).

De most elgondolkodtam, hogy a három térdimenziós világunk Descartes-féle koordináta-rendszeri 3 kiterjedése tulajdonképpen csupán egy absztrakció, a "dimenziók" nem egymástól függetlenül létező halmazok, nem egzakt állandó "létezési síkok". Tulajdonképpen teljesen analóg módon magukba foglalják a 3 alatti tört dimenziókat is. Itt nem arról van szó, hogy egzakt kiterjedési irányokat adogatunk össze. Persze, fizikai-matematikai számításokhoz szükséges, hogy a három térdimezióval megadott absztrakcióval "kézzel foghatóvá" tegyük, ettől függetlenül ez nem egy "számláló" amin lépkedünk felfelé egytől háromig (neadjisten négyig, többig?). A tér általunk ismert tulajdonságai olyanok, hogy három, egymásra merőleges kiterjedéssel tudjuk modellezni, de ettől még ez egy, hogy is fogalmazzam, folyamatos tér, nincsenek alacsonyabb dimenziószámú összetevői, amiket összeadogatok.

Remélem, tiszta, mire akarok kilyukadni.

A tér 3D absztrakciója az oka szerintem annak, hogy sokan a dimenziók fogalmának túlerőltetett, szinte misztikus tartalmat tulajdonítanak. De kénytelen vagyok elismerni, máshogy iszonyatosan nehéz lenne a teret megérteni, elképzelni.

2016. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!