Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges olyan ember aki...

Lehetséges olyan ember aki elérheti a 250-300 IQ szintet?

Figyelt kérdés
Egyszer interneten láttam egy régen élt fickót neki elvileg 300 körül volt és bal kézzel is ugyanúgy tudott irni és rajzolni is ,tehát akinek ilyen magas annak mindkét keze vagy lába egyforma ügyes?

2016. jún. 23. 16:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg őrá gondolsz:

[link]

2016. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora IQ-t nem is lehet mérni.
2016. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vree ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az IQ a kétkezesség és a lábujjügyesség mérőfoka lenne.
2016. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is mindkét kezemmel ugyanúgy tudok írni (rajzolni meg pontosan egyformán nem tudok egyikkel sem. :P), de nincs kiemelkedő IQ-m.

Szerintem a kéz- és lábügyesség egyáltalán nem függ össze az intelligenciaszinttel.

2016. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az több, mint tíz szórásra van az átlagtól, más szóval az IQ definíciója szerint minden 10^24 (milliárdszor milliárdszor millió) emberből egynek lehet ekkora IQ-ja.


Tehát ha mondjuk 500 billióan élnének a Földön (minden négyzetméterre egy ember, óceánokra is) akkor kétmilliárd generáció alatt valószínűleg születne egy :)

2016. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se függ össze, igaz, nekem papír szerint is csak 155 fölötti IQ-m van s nem hiszem, hogy sokkal. Nos, én extrém jobbkezes vagyok, iszonyúan ügyetlen a balom, gyenge, lassú... Zongoráztam, ez okozott is gondot egyes daraboknál... Ha cipelnem kell valamit, 95%-ban a jobbal kell, kifáradtan is erősebb, mint a másik. Ésatöbbi.


S van, aki intelligens, de rajzolni egyik kezével se tud :P


Szerintem ez 2 különböző dolog.

2016. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy +/- 30nál többet nem szokás mérni. Ne felejtsük el, hogy az IQ az nem egy olyan egzakt módon mérhető dolog, mint pl. a magasság.
2016. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Tehát ha mondjuk 500 billióan élnének a Földön (minden négyzetméterre egy ember, óceánokra is) akkor kétmilliárd generáció alatt valószínűleg születne egy :)"


Az is lehet, hogy már meg is született mondjuk a középkorban egy afrikai törzsbe és semmit sem tudunk róla. Az is kell ugye, hogy felismerjék a képességét. Mert ha pl szolga gyerekeként vagy zsellérként született volna a középkorban semmit sem ért volna az I.Q-ja

2016. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"amellett, hogy csodagyerekként született, ő a legokosabb ember, aki valaha élt a Földön


"anatómiai értekezést írt, amelynek következménye az lett, hogy nyolc évesen már a Harvard Egyetemen tartott előadást a négydimenziós testről. Nem hiába nevezték el csodagyereknek, hiszen olyan dolgokat ért el nyolc éves koráig, amit mások egy élet alatt sem képesek véghezvinni.


"Úgy állapították meg, hogy IQ-ja 250-300 között van, ami az egyik legmagasabb mért intelligenciahányados volt a világon.


"Tizenéves korában - ami gyakran vízválasztó a csodagyerekek esetében - irányt váltott, felhagyott a szellemi tevékenységekkel, eltűnt a nyilvánosság szeme elől és sokkal inkább a nyugalom vizére evezett: villamosjegygyűjtő lett.


Harwardon előadást tartott 8 évesen -> felnöttként villamosjegygyűjtő lett


[link]

2016. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

9: Tudományok rovatban vagyunk, ne a femcafe-ról linkeljünk cikkeket. Tele van hülyeségekkel. Azt írja:

"Úgy állapították meg, hogy IQ-ja 250-300 között van, ami az egyik legmagasabb mért intelligenciahányados volt a világon. "

A valóságban ezt egyedül a testvére terjesztette, az úriember halála után.

Meg sorolhatnám.

2016. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!