Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért okosabb az egyik ember...

Miért okosabb az egyik ember mint a másik? Mit gondoltok arról ha valaki kémiailag akarna tanulást/munkamorált serkenteni?

Figyelt kérdés

Itt az általános intelligenciára illetve emlékezetre/memóriára és tanulási képességekre gondolok, hogy miért egyénenként eltérőek ezek?

A kérdés második része tudom hogy hülyén hangzik de gondoljatok bele. Miért különbözik az hogy valaki mennyire okos, egészséges életmódtól és tanulási technikáktól függetlenül.


Valójában a neurotranszmitterek azaz az idegi ingerületátvivő anyagok/receptorok/agyi kapcsolatok sokszorossága felelősek mind az összes kognitiv funkciókért azaz hogy ki okos és ki nem, ki lesz sikeres az életben? Vegyük példának az ADHD-t ott alacsony a DA, NE (dopamin, norepinefrin) szint de mi van ha ők csak normális emberek? Amerikában minden második gyereknél diagnosztizálják. A sok sikeres ember aki vitte valamire nyilván nem funkcionális analfabéták meg értelmi fogyatékosok, szerintem a kettőnek mind van köze az agyi kapcsolatokhoz illetve a neurotranszmisszió hibás működéséhez.


Én régóta tanulmányozom/kutatom az olyan gyógyszereket, melyeket nootropikumoknak neveznek, ezeket a szereket több évtizede ismerik, használják, főképp a demenseknél, most például az ADHD és a demencia nem annyira különbözik mindegyik bizonyos agyi kemiai ingerületátvivő anyagok hiánya, jó mondjuk az alzheimeresnél béta amyloid plakkok is vannak meg ugy alapjaban karosodott a neuronalis funkcio. Ezeknek a nootropikumoknak egyáltalán nem vagy csekély mellékhatásuk van, jómagam is teszteltem és jelenleg is szedem ezeket a szereket, Amerikában tulajdonképpen vénynélkül kaphatóak míg itthon neurologusnak kell felirnia és az is csak indokolt esetben fogja mivel ahhoz nagyon demensnek kell lenni hogy valaki nootropikumot kapjon akkor meg már minek?


Feltételezem én hogy az egész nootrop szereknek több értelme lenne normál aggyal, idegi funkciokkal rendelkező embereknél esetleg csökkent tanulási képességűeknél a képességeik továbbfejlesztésére mint a károsodott funkcioval szenvedő embereknél való alkalmazásuknál. Mivel Alzheimer-Parkinsonban elpusztultak az idegsejtek és velük együtt a receptorok is, nincs mire hatniuk az adott szereknek hiába növelnék ők az acetilkolint meg dopamint ha az erre "szakosodott" neuronok elhaltak és nuku a jelátvitel vagy signalling. Sok esetben a kolint acetilkolinná átalakító enzim is hiányzik az alzheimeresek agyából.


Ezeknek nootrop szereknek extrém alacsony toxicitásuk van, vagy egyáltalán nincs, ezek jobbak mint a Ritalin mert ellenben a methylphenidate az egy kábítószernek számító hatóanyag amfetamin származék mig a nootropikumok nem számítanak pszichoaktiv szereknek, de ami jelentős pozitiv dolog, hogy Neuroprotektívek! Tehát védik az idegrendszert a különböző károsodásoktól, a neurotranszmitterekre indirekt hatásuk van. Bárki bármilyen módon próbálná növelni a dopamint és hosszútávon az ha felhalmozódik olyan dopamin melléktermékeket gyárt pl. oxidopamin ami tönkreteszi, károsítja a dopaminerg és noradrenerg idegsejteket, ezt pl. parkinson kór okozására használják állatoknál.


Ismert az is, hogy a stimulánsoktól különösen az amf. szerű stimulánsoktól lehetséges a stimuláns pszichózis, illetve a skizofrénia egy kockázata lehet a túlzott dopaminszintnek. Namármost vannak olyan nootropikumok melyek gyenge antipszichotikus tulajdonságokkal rendelkeznek pl. phenylpiracetam, bakopa. az elsőt a WADA bannolta mert növeli a sportteljesitményt de nem a mellékhatások miatt. nevetséges hogy a legtöbb dolgot betiltják ami jó, pl. a béres cseppet is betiltották a kobalt tartalom miatt és a meldoniumot is ami egy szív védő vitamin. A bakopa pedig képes arra hogy a felesleges dopamint csökkentse.


Én találtam egy ilyen jó módszert ami mindenféle mellékhatásoktól mentes vagy minimalis mellékhatásai vannak viszont cserébe növelik az intelligenciát. Az utóbbi egy merész állítás volt, intelligenciát nem biztos hogy lehet növelni azonban azokat a készségeket melyek az intelligenciával asszociálódtak, és az agyi kapcsolatoknak a mennyiségét igen. Kérdés, hogy miért nem szerepelnek ezek semmilyen ADHD kezelési lehetőségként? Pedig a létező legbiztonságosabb szerek hiszen próbáltam őket, több mint fél éve és még rendszertelen szedésnél is ártalmatlanok. Függőséget nem okoznak mivel eufóriát sem okoznak, illetve indirekt módon hatnak pl. a dopamin növelése helyett megnövelik a receptorok érzékenységét és sűrűségét.


Az alkohol öl butít és nyomorba dönt, szerintem ennek a konkrét ellentéte a nootropikumok. Igaz, önmagukban gyengék de ha rátalálsz a megfelelő szerre és/vagy kombinációra akkor lehetnek hatásosak. Amerikában már eléggé bejáratott téma ez, hogy mindenki szeretné fokozni a teljesitményét nyílván az egyszerű kávé azért is terjedt el. Mi emberek ilyenek vagyunk mindig is többet akarunk tenni mint amire jelenleg képesek vagyunk, ezért kezdték el termeszteni a kávét, kólát, bételt, guaranát, a dohányt stb.-ket


Szerintem igen is jó dolog ha az ember igényes magára és többet szeretne teljesiteni hogy meg szeretné állni a helyét a munkahelyen vagy az iskolában, meg otthon is ugy általánosságban. Régen az volt a menő ha a buliba földön fetrengve folyik a nyálad meg leszedálták magukat az emberek voltak a partidrogok meg még most is vannak orvosi szinten pl. xanax, rivotril benzodiazepinek. Most már egyre több az érdeklődés a teljesitményfokozó szerek iránt mindenki okosabb szeretne lenni, meg mindenki meg akarja majd hackelni a biológiáját profi orvosi szinten. Szerintem ilyen lesz a jövő. Miért ne használhatná az ember a kémiát egyszer ugy bölcsen hogy saját maga életét jobbítaná nem pedig rosszabbítaná? ha pedig nyílván lehet jobb mivel emberenként eltérőek a kognitiv képességek akkor élünk is a lehetőséggel a szemüveget is hordjuk ha javítja a látásunk nem?


(már feltettem egy kérdést az emberi tulajdonságok témában ott írtam hozzá a kérdésre érkezett válaszokat: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..



2016. júl. 13. 15:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

"Majd ha leteszed az asztalra amit én akkor pofázzál bzmeg!"

Mit tettél te le az asztalra? :D Írtál egy húsz (!!!!) oldalas könyvet? Az már könyvnek minősül? Na ne röhögtess. Én meg tiszta fejjel írtam egy 120 oldalas doktorit. És közben nem pörögtem túl, nem voltak flesseim, nem törtek rám random emlékek. Jézusom, olvasd már vissza, hogy miket írsz... szerinted ki akar egy ilyen instabil embert egy fontos, nagy felelősséggel járó munkakörbe felvenni??? Haverok LSDs trippek után hordtak össze ennyi hülyeséget, és ők nem tolták évekig folyamatosan.


"kritizáld a szövegem, látszik hogy nem akarod hogy segítsek az embertársaimon."

Szóval nemcsak junkie vagy, hanem dealer is. OK.

2016. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
És akkor mi van? Tiszta fejjel? Mi az a tiszta fej? A teljesítményedet nagyban meghatározzák a bevitt anyagok mennyisége is, meg emberenként függ hogy kinek a szervezete hogy tudja beépíteni ezeket az anyagokat. Mi is az a tiszta fejjel? Különben meg mit mondanál azoknak az embereknek akik nem szednek semmit mégis képesek emlékezni életük összes apró kis pillanatára kristálytisztán? Milyen előnytelenség az már?. Az oxigén is egy drog, a koffein, theobromin, teofillin is drogok, minden drog. Minden, ami hatással van az agyad működésére a szex is drog, az emberek is drogok a saját szövegükkel megváltoztatják, elterelik a gondolataidat más irányba. Amúgy meg elgondolkozva a válaszodon, én is ezt kérdezném: "szerinted ki akar egy ilyen instabil embert egy fontos, nagy felelősséggel járó munkakörbe felvenni?" Mi van ha te tisztának maradtál azt lótökét sem érdekli más meg rendelkezik azokkal az előnyökkel amikkel te nem, nem oszt, nem szoroz az életeden ha nem próbáltál ki olyan gyógyszereket melyek abszolút semmilyen módon nem károsak és neuroprotektívek? Ha még a rekreációs drogokról írtál volna azt értem oké, de hogy a nootropikumokról? Mert te féltél a változástól és mellékhatásoktól meg vele járó következményekkel. Tudod mit, akkor legyél csak önmagad, de ha nincs igényed a fejlődésre ott maradsz a fenébe a jelenlegi szinteden ahol most vagy, ez a szövegeden is meglátszik. Lehet hogy a 20 oldal az kevés de a lényeg benne van és még lesz bele írva, viszont te meg 120 oldalon át írtál a semmiről. Tulajdonképpen miben is különbözünk mi? Te is épp úgy ember vagy úgyhogy nem értem miért lennél te okosabb- jobb bármivel is?
2016. júl. 15. 17:06
 13/15 A kérdező kommentje:

Amúgy meg bocsi, félreértés ne essen, de nem mondom hogy a nootropikumok csodaszerek lennének és varázsütésre mindenkiből zsenit csinálnak, hanem max jobb lesz a memóriád, jobban fog az agyad tőlük meg stb. de idő kell a hatásuk kiépüléséhez és nem biztos hogy mindenkire mindegyik szer ugyanúgy hat illetve rendszertelen szedésük okozhat agyködöt is. A modafinilhez meg nagyon nehéz hozzájutni pedig az a legjobb okos drog itthon három kulcs egyszerre való elfordítása kellett ahhoz hogy vki hozzáférjen. 40 ezer forint a 20 db tabletta. Én szereztem már adrafinilt is ami a modafinil elődrogja, illetve valaki küldött ingyenes mintát, de úgy tűnik a modafinil nem hat rám.


[link] A modafinil nem igazán nootropikum hanem inkább okosdrog kategória.

2016. júl. 15. 18:31
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező... Én is szedek ilyeneket bizonyos időszakokban, de lerí a kiírásodról hogy nem értessz ehhez, csak dobálózol a szavakkal, amiket nem is értesz. Nem bántásból írom, de ez az igazság. Ha érdekel a téma, menj egyetemre, gyógyszerésznek mondjuk, közben vágódj be valami kutatólaborba esetleg, de elsőkörben mindenképp alapismereteket kellene szerezned hogy teljesen átláthasd a témát. Most még ott tartunk hogy a tudatlan okoskodik.
2016. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Sziasztok

Én is használtam ilyesmit természetes(ginko,rhodiola,stb...) és modafinil-t.

Szerintem egy megfelelő étrend és egy célt követő célirányos tanulási technika elsajátitása mellet segithetnek ezek a szerek, de önmagukban csak fokuszál, cselekvés kényszeres, bohocokat csinál azokból akik ettöl többet remélnek mint ami.


A legelső kérdésre válaszul pedig, szerintem 3 pilléren áll az hogy ki menyire lesz okos és sikeres: Cél, nyugalom, kitartás.

Több írást olvastam azzal kapcsolatban, hogy gyengében teljesitő emberek nagyobb és több eredményt értek el mint tehetségesebb társaik pusztán amiatt, hogy kitartóbbak voltak.

A test javarészt csak reagál, a reakciók érzemek általi, amit pedig a gondolat vezet és irányít. Elöször legyen cél, figyelem ne kalandoz el, és irányitsd a gondolataid és ezáltal érzelmeid.


Nagyon értekelnek a notropikumok és szivesen beszélgetnék róla bárkivel, mondjuk privátban... :)


attila1993a@gmail.com

2019. júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!