Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik ingyenes pontos IQ...

Létezik ingyenes pontos IQ teszt ami hosszú skálán mér?

Figyelt kérdés

Melyik az? Csak ezt találtam, 5E ft, van arcuk.


[link]


2016. szept. 1. 19:07
1 2
 1/11 2*Sü ***** válasza:

Online tesztekben én nem bíznék.


A Mensa próbatesztje relatíve egész pontos értéket ad: [link] . A dán Mensa tesztjét szoktam még ajánlani, az is egészen pontos eredményt ad: [link] . (Bár itt a pontosság fogalma is kérdéses.)


Ha tényleg pontos értéket akarsz kapni, akkor nem nagyon tudok jobbat ajánlani, mint a Mensa tesztjét. 2000 Ft nem a világ érte.


(Ha nem múltál el 17 éves, akkor meg felesleges méregetni.)

2016. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A menza 2000? Online?
2016. szept. 1. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Online ingyenes, de az írásos az ami igazán pontos. Amúgy mit értesz azon, hogy hosszú skálán mér?
2016. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hosszú skála.................................90-110 helyett legyen 70-150.
2016. szept. 1. 19:35
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
A Mensa tesztje nem 110-ig mér, ezt egészen biztosan tudom. Hogy 90-e a legalsó határ, azt nem tudom, bocs, de azt nem is szeretném kipróbálni, mennyire tudok alacsonyat összehozni. 110 felettit viszont bármikor.
2016. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
92. xD
2016. szept. 1. 19:42
 7/11 A kérdező kommentje:
A 2. felét random x elgettem mert bonyolultnak tűnt de lehet meg tudtam volna oldani, 3 perc volt.
2016. szept. 1. 19:43
 8/11 A kérdező kommentje:

De még mindig átlag fölött vagyok, mert az átlag úgy zuhan mint a libaf*s.


[link]

2016. szept. 1. 19:46
 9/11 2*Sü ***** válasza:

> A menza 2000? Online?


Nem online. Az online tesztekben nem szabad bízni. Egy teszt kidolgozása önmagában nem is nagyon bonyolult feladat, az elért pontszámokhoz meghatározni, hogy az mekkora IQ-t jelent, az viszont kemény dió. Random kellene kitölteni mindenféle emberrel, aki csak a földön él, az amerikai farmerrel, a magyar tanárral, a kínai professzorral, a japán hajléktalannal, az afrikai törzsvezetővel, stb… De nem is teljesen így csinálják, viszont a teszt kalibrálása rendkívül nehéz, és ezért drága mulatság.


Ennek okán, ha valakinek valóban jól kalibrált tesztje van, nem teszi nyilvánossá a kérdéseket. A Mensa tesztsorát sem viheted haza, nem fényképezheted le, és a tesztírások száma is korlátozva van. Persze ki lehet így is lopni, ha sokan összefognak, de a lényeg, hogy a tesztet képletesen értve persze, de páncélszekrényben őrzi az, akinek van.


Olyan teszt, ami biztosan pontos, az intelligencia kutatásának tudományos kritériumai szerint pontos, és egyben online is, olyat nem nagyon fogsz találni.


A Mensa hivatalos tesztje nem online, de 2000 Ft a tesztírás díja. A magyar és a dán Mensa online tesztje ingyenes, de nem hivatalos, bár igyekeztek minél pontosabbra belőni, egy hivatalos teszthez képest nagyobb lehet a hibahatára.


> hosszú skála......90-110 helyett legyen 70-150.


A magyar Mensa online próbtesztje ha jól tudom 125-ig mér, az alsó határát nem tudom, de az inkább az átlagos, kicsit átlag feletti kategóriára van belőve. A dán online teszt viszont inkább a magas tartományra, talán 100-tól, de biztosan 145-ig mér, ha minden igaz. A Mensa hivatalos, nem online tesztje 100 és 136 között mér, ha jól emlékszem.


> A 2. felét random x elgettem mert bonyolultnak tűnt de lehet meg tudtam volna oldani, 3 perc volt.


A tesztre szánd rá a megfelelő időt. Különben nem sok értelme van elkezdeni se. Pont arra van egy jó teszt kihegyezve, hogy mutat egy logikát, aztán azt komplikálja, mutat másik logikát, vegyíti őket. Lehet, hogy az első felét 2 perc alatt kitöltöd, de a vége felé kellhet egy-egy kérdésre 5-10 perc is akár. Ha nem szánod rá, akkor nem a tényleges IQ-dat méri.


Meg mint írtam, ha nem múltál el 17 éves, felesleges méricskélni. Az IQ olyan, mit a testmagasság, hektikusan növekszik úgy 20 éves korig. Hol nő egy gyerek egy nyár alatt 8 cm-t, aztán ugyanannyi idő alatt egyet se. Az IQ is ilyen. De úgy 17 éves kortól a fejlődés egyenletessé válik, 20-25 éves korig növekszik a mentális képesség, majd szép lassan csökken. (Viszont az IQ-t illik korosztályhoz mérten számolni, korrigálni az életkorral. Néhány online teszt ezt nem teszi meg, ott egy 20-30 év közötti kitöltőt feltételeznek.

2016. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy az első felét 2 perc alatt kitöltöd, de a vége felé kellhet egy-egy kérdésre 5-10 perc is akár. Ha nem szánod rá, akkor nem a tényleges IQ-dat méri. "


Úgy tudotam, időre megy.

2016. szept. 1. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!