Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy fényképen lévő személy...

Egy fényképen lévő személy magasságát hogyan tudnám kiszámolni/megbecsülni?

Figyelt kérdés
Van pár tárgy a képen, de azok magasságát sem tudom.
2016. okt. 15. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megvannak a fénykép adatai, azaz az objektív alkalmazott fókusztávolsága, meg az érzékelő mérete, meg a teljes kép, nemcsak egy vágás.
2016. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%
@1: még akkor is tudni kéne, milyen messze állt az illető a fényképezőtől. Ez így nem megy.
2016. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Van pár tárgy a képen, de azok magasságát sem tudom"

Akkor sehogyan.

2016. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Becsülni lehet a ruházatából esetleg, ha annak vannak fix pontjai. Pl márkás ruhának a felirata, vagy az ing gombja.
2016. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy természetesen az pld. hibát okoz, hogy a fényképező optikai tengelye nem merőleges az ember hossztengelyére. Meg ha összegörnyed mondjuk, valamint egyszer egy bulvárlapban azt olvasta az egyik kollégám, hogy az ember nem ugyanolyan magas este, mint reggel, és a felesége ezt az ajtófélfával igazolta neki. :)

Ha megvannak a kívánt adatok, nyilatkozd ki.

2016. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na, aztán ki pontozta le a második hozzászólásomat? :D Neki elmesélném egyik kollégám kedvenc történetét.

Szakmai vizsgán vett részt, és a vizsgabizottság többi tagja a kérdések megfogalmazásánál némi tájékozatlanságot árult el. Egy ideig hallgatott, majd azt mondta: na, akkor tekintsük a vizsgabizottságot megbukottnak - a vizsgázó még megadhatja a jó választ a kérdésre. :)

2016. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mennyit megy össze egy ember egy nap? És ennek mi köze van ahhoz, hogy éppen a képen milyen magas?

Nem lesz másmilyen magas a képen, mintha esete lenne, vagy reggel, amikor számolod.

2016. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mennyit megy össze egy ember egy nap?"

Pár centimétert.

"És ennek mi köze van ahhoz, hogy éppen a képen milyen magas? Nem lesz másmilyen magas a képen, mintha esete lenne, vagy reggel, amikor számolod."

Így tehát ellenőrizni nem lehet, vagy másképpen szólva az eredmény nem biztos, hogy bármire jó. Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen bonyolult gondolat.

2016. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!