Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat az örökbefogadásr...

Szakdolgozat az örökbefogadásról. De hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A szakdolgozatomat az örökbefogadásról szeretném irni,a vezető tanárom azt mondta állitsak össze egy képet,hogy mégis mit szeretnék bele foglalni a dolgozatba.Mivel még nem irtam szakdolgozatot,csak sejtem,hogy miről kellene szóljon..Arra gondoltam,hogy egy bevezetővel kezdem,leirom hogy miért választottam ezt a témát,aztán az örökbefogadás eredetéről irnák.Abban kérnék segitséget,hogy utána hogyan folytassam?Kellene kutatások,felmérések?Összehasonlithatom e az örökbefogadás lezajlását hogy miként zajlik két országban,hogy melyiket gondolom jobbnak?Mennyit lehet masolni adott könyvekből és hogyan? Melyek lennének azok a kis alcimet,amiket mindenképp bele kell szurnom és irnom róla? Köszönöm
2016. dec. 13. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakdolgozat-téma ennél sokkal konkrétabb kell legyen. Magáról az örökbefogadásról lexikon vastagságú könyvet lehetne írni, annak semmi értelme, hogy egy kicsit belemész ebbe is, abba is. Nem laikusoknak írsz ismeretterjesztő művet, hanem szakembereknek tudományos munkát. Egy bizonyos témát kell boncolgatnod minél részletesebben. Úgyhogy legelőször is azt döntsd el, hogy az örökbefogadáson belül egész pontosan miről is szeretnél írni.
2016. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És hogy lásd a szerkezetét, nézz meg néhány szakdolgozatot. Az oktatási intézmény könyvtárában általában hozzáférhetők.

Abból láthatod a szerkezetet, továbbá képet kaphatsz arról, milyen mélységben, és milyen környezeti kitekintésekkel érdemes írni.

2016. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ahogy írták fent is ez túl nagy téma így magában. Szűkíts. Mit szeretnmél? Csak az örökbefogadás? Vagy örökbeadóval beszélni? Örökbefogadottról? Várakozókról vagy már szülőkről? Tapasztalatom szerint azt csípik, ha esetleírás és személyes tapasztalat van a dolgozatban. Ha van konkrét elképzelésed van kihez fordulnod? Mert szerintem egy könyv vagy elmélet sem mond annyit, mint egy személyes tapasztalat. :) Ha kell alany szólj, segítünk. :)
2016. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!