Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Utálok tanulni. Mit csináljak?

Utálok tanulni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem arról van azó, hogy hülye vagyok, mert nem. Hanem az van, hogy én úgy szeretek tanulni, hogy olvasok. Indiánkönyvet, életrajzkönyvet, kultúrákról könyvet...

Dokumentumfikmeket nézek, vagy kilovagolok a természetbe, ilyesmi. Utálom a matekot és a fizikát megranulni, mert rohadt sok, és nehéz!

Nagyon jól tudom, hogy a továbbiakban nem lesz rá szükségem, de muszáj megtanulnom. :(

Mit csináljak?



2017. jan. 2. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Honnan tudod, hogy nem lesz rá szükséged?
2017. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert biztosra tudom, hogy mi leszek.
2017. jan. 2. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Amit általános iskolában és gimnáziumban tanítanak matekból és fizikából az az alapműveltség része.
2017. jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem számít mi leszel. Már most tudható, hogy mindent utálsz, ami nem az öledbe hullik. És mindenkit utálni fogsz, aki többet ér el nálad.


Fogalmad sincs, miről beszélsz, de roppant nagy magabiztossággal állítod. Nézz meg egy nagyon okos embert. Ilyen magabiztosságot nem fogsz nála tapasztalni. Ő tudja, milyen sokat nem tud, és milyen sok mindenre lesz szüksége. Van egy természettörvény, amelyet nem érdekel, miként vélekednek róla: a tudás és a magabiztosság fordítva aránylanak egymáshoz. Igaz, ezt nem értheted, hiszen az arányosság matematika - amit utálsz.

2017. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es 5-ös vagyok belőle. Értem a matekot. Csak utálom. Nehezemre esik odaülni és megtanulni.
2017. jan. 2. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, mi akarsz lenni, de ilyen hozzáállással ne menj egyetemre. Ott csomó olyan dolog van, amit le kell nyomnod a torkodon, holott egyáltalán nem érdekel. És még olyan szakokon is vannak ilyenek, amik egyébként érdekelnek, és amiket szeretsz. És ott nem csak arról lesz szó, hogy nincs kedved megírni a házit, hanem egész könyveket kell elolvasni, megtanulni, amik egyszerűen nem bírnak érdekelni. Ehhez csak egy dolog kell, segg és elkötelezettség, és ez már most látszik, hogy neked nincsen.
2017. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

A tanulás így működik. Könyvvitel tanárom mondta mindig azoknak, akik azt mondták, hogy szeretnek tanulni:

"Nem. Tanulni senki nem szeret. Te TUDNI szeretsz! Azt pedig mindenki szeret..."

2017. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó tanulási technikák, elég sokat leírtunk itt.

Nézd vissza.

2017. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Azt elhiszem ,hogy nem szereted a matekot meg a fizikát, de amig iskolába jársz adigy tanuld, legaláb hármasra tudd.

Bisztos a szüleid is örülnének ha javítanál a jegyeiden.

Tudom hogy nehéz de meg kell tanulni.

"A tanulás még nem ártott meg senkinek."

2017. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!