Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jól mér a Mensa IQ tesztje?...

Jól mér a Mensa IQ tesztje? (Nem az online, hanem az, amit személyesen kell megírni)

Figyelt kérdés

Voltam Mensa tesztìràson, ès a kijött eredmèny teljesen irreàlis volt. Online töltötten èn màr koràbban is teszteket, de annak nem voltak ilyen magas ertekei. 12x èrtèkeket dobott ki, erre fel a Mensa meg 130+ èrtèket. Règen voltam pszicho teszten is, es ott meg az jött ki csak, hogy okosnak okos vagyok, de nem tùlzottan.


Jól mèr egyàltalàn a Mensa tesztje? Vagy csak hirtelen megokosodtam a nagy tesztìràs közepedte?


2017. jan. 7. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Abban az értelemben igen, hogy standardizált teszt, tehát 100 az átlag és 15 a szórás.

Első kitöltésre mér jól, tehát ha valaki többször kitölti, akkor látszólag okosodik, valójában csak megtanulja a tesztet.

Többféle IQ-teszt van, ha jól tudom a Mensa a Raven féle "progresszív mátrixok"-at használja. (Melyik ábra való a hiányzó helyre) Jól méri az intelligencia "perceptuális következtetés" faktorát, de mondjuk a verbális IQ-t nem. Vagy mondjuk egy jól funkcionáló autista is érhet el benne kiváló eredményt, miközben néhány szöveges matekpélda kifog rajta, mert nem érti a kontextust.

Szóval az IQ egy szám, a képességeink meg összetettek, hogy melyik az "igazi" IQ, az definíció kérdése.

Általában mindenkinek az, amiben a legmagasabb a pontszáma :)

2017. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

khm khm én autista vagyok, és jól mennek a szöveges matekpéldák :P

amúgy én is megírtam a mensás IQ tesztet még nem kaptam meg az eredményt, de az összes kérdésre tudtam a választ és nem tudom eldönteni, hogy a feladatsor volt ilyen könnyű, vagy én vagyok ennyire aberált

amúgy sok dologhoz tényleg gyökér vagyok de az nem a szöveges matekpélda...

amúg

2017. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

nem tudom hogy került oda az a plusz amúg a végére.

elhatárolódom tőle

2017. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2/3! Hogy sikerult?
2018. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!