Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A függöny meggyulladhat a...

A függöny meggyulladhat a lámpától?

Figyelt kérdés

Anyám azt mondja, a függöny meggyullad a lámpától (ledes) ha közvetlen mellette van... Szerintem ez egy jó nagy hülyeség.


Nem tudtam más témába tenni, ha rossz helyen van, bocs.



2017. febr. 26. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ér hozzá, akkor nehezen gyullad meg, pláne ledestől. Szerintem még egy hagyományos lámpától sem. Ha hozzáér, akkor az már más.


De ettől függetlenül ha közelről meleg a lámpa, akkor tönkretehet egy függönyt, pl. besötétül, megereszkedik (ha pl. műszálas), stb. Bár ez is inkább a hagyományos izzókra volt jellemző.

2017. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A led lámpák nem melegszenek annyira mint a régi típusú izzók. Próbáljátok ki, bekapcsoljátok pár órára és megtapogatjátok. Közel se az az érinthetetlen mint a régiek. Nagyon közel csak azért nem tenném mert kifakulhat mint írta egy válaszoló. De nézzétek meg a melegedését.
2017. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Jó lenne tudni, milyen ledes lámpáról van szó.


Vannak nagy teljesítményű ledes lámpák, ahol a led méretes hűtőbordákat kap a hő elvezetésére. De éppen azért, mert minimum ez a hűtőbordás burkolat elfedi bármi éghetőtől, nem tűzveszélyes.

Azért az ilyen led refiknél illik elkerülni, hogy bármi hozzáérjen a hűtőbordákhoz, azok felmelegedhetnek 100 fok körülre, ahol pl. egy műszálas anyag már meglágyulhat és károsodhat.


Az ilyen általános asztali ledes lámpák, a ledes "villanykörték" hőfejlődése minimális,max kézmelegek lesznek. Veszélytelen.

2017. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3 wattos ártalmatlan asztali lámpa.


230V-50Hz

2017. febr. 27. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!