Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik nyelvet válasszam, a...

Melyik nyelvet válasszam, a norvég vagy a svéd nyelvet?

Figyelt kérdés
Mennyire nehezek ezek a nyelvek a lovári, az angol és az orosz nyelvhez képest? Kiejtésük mennyire egyszerű? Nyelvtanul? Miben térnek el egymástól?

2017. febr. 26. 17:47
 1/3 anonim válasza:

Germán eredetű nyelvek, leginkább tehát a némethez hasonlítanak azok közül amik errefelé ismertebbek. A kiejtésükkel is kb ugyanannyi gondod lesz mint a némettel, ami azt jelenti hogy messze sokkal jobban jársz ilyen szempontból mint az angollal. Másrészt viszont egyáltalán nincs semmi értelme mégse ezueket tanulnod, amíg angolul nem tudsz jól. Hm, jól... úgy szerintem lehetetlen megtanulni annak aki nem gyerekkorban kezdte. De legalább annyira hogy az írott angol szöveget folyékonyan megértsd. Tudniillik ha azt nem érted nem nyílik ki előtted a világ. Az információk zöme az Interneten legkevesebb 80%-ban angolul van meg. S ami megvan más nyelven többnyire az is elavult az angol változathoz képest.


Ezen lehet keseregni, lehet hogy ez ne tetsszen neked vagy nekem vagy akárkinek, de akkor is olyan természeti tény mint a szabadesés. Szép dolog sok nyelvet tanulni, ismerni, de mindenféleképp az angollal érdemes kezdeni. Vagy esetleg előbb eszperantó, s utána angol, ennek van némi értelme. Ezután jöjjön csak más „természetes” nyelv. Már amiatt is mert a ritka nyelvekhez is leginkább angolul találsz könnyen leírást, nyelvkönyvet, szótárt, akármit.

2017. márc. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Javaslom a svédet. Budapesten kerestem állást és már a második helyen volt előny a svéd nyelvtudás, holott norvégot sehol se kértek.
2017. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De mihez kell?
2018. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!