Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kvantum-internet fizikai...

A kvantum-internet fizikai kapcsolat nélkül elméletben lehetséges?

Figyelt kérdés

Könyvet írok és érdekelne, megvalósítható-e az ötletem, vagy ha nem, létezik-e bármilyen más elméleti módszer, amivel kivitelezhető lehetne?


Az alap elgondolásom abból jött, hogyha kvantum-összefonódással képesek vagyunk információ küldésére két foton között, akkor ha valahogy megoldható lenne, hogy "tároljuk" a fotont, nem lenne szükség kommunikációs csatornára ahhoz, hogy információt cseréljenek.


Olvasgattam a témával kapcsolatban, viszont mivel nem vagyok fizikus, így jó lenne, ha valaki, aki ért is hozzá, megerősítene a dologban, vagy előállna egy olyan elmélettel, amivel megoldható lehet az ötletem.



#kvantum #Kvantum-összefonódás #kvantum-fizika #kvantum-internet #kvantum-teleportáció
2017. márc. 22. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

"Könyvet írok" ... " ha valaki, aki ért is hozzá, megerősítene a dologban, vagy előállna egy olyan elmélettel, amivel megoldható lehet az ötletem."

.

Tehát könyvet írsz olyasmiről, amihez nem értesz, ezért várod hozzáértő elméleteit, amit aztán lenyúlsz?

.

Aki nem tudja, tanítja...!

2017. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
71%

Sajnos a kvantum összefonódás nem használható fel információküldésre, így ez, ebben a formában biztosan bukó.


@1: nyílván regényt ír, nem szakirodalmat...

2017. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 A tudományos része pusztán tölteléknek kell, nem kvantum-fizikai doktori disszertációt írok. De hihető dolgokat akarok beleírni, nem légből kapott hülyeségeket. Mivel a környezetemben nincs olyan szakmabeli, akitől kérdezni tudnék, így jobb híján az internetre tudok hagyatkozni. Csak az érdekelne, létezik-e már valamilyen elmélet a témában ami az ötletemhez közel áll, de én még nem tudok róla.
2017. márc. 22. 21:08
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

A legjobb, ha megmaradsz annál, hogy drótnélküli kvantumkapcsolt internet.

Amint megpróbálnál mélyebben belemerülni a hogyanokba, menthetetlenül cáfolható zöldségek születnének.

Jelen tudásunk szerint az azonnali (fénysebességnél gyorsabb" adatátvitel így sem lehetséges.

A kauzalitás a világegyetem alaptörvényének tűnik.


Aztán fene tudja.

De innentől minden csak fantáziálgatás.

2017. márc. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy még a kvantumfizikát se tudod leírni helyesen, de tényleg, miért írsz olyanról könyvet, amihez nem értesz és ha meg írsz róla mennyire lenne nehéz keresni hozzá egy bizonyítottan szakembert, nem jött menteket az interneten. Magyarországon 5 egyetemen oktatnak fizikát és ott a Központi Fizikai Kutatóintézet is biztos találnál ott szakembert.
2017. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 swad ***** válasza:

Ja... Ott a KFKI az Istenhegyi úton Budán... Ja...

Nagy elborult koponyák gyűjtőhelye....

Jobb, ha nem tudod... :-D


Visszatérve: pár éve a anasa kiírt egy pályázatot a fénysebességnél gyorsabb kommunikáció elméleti és gyakorlati megvalósítására .... Kv 1 M $ volt a reward... Emlékeim szerint a marsi projektükhöz kellett,h a róver irányítása lehetőleg real time szerű legyen....

Ha jól emlékszem volt nyertes....

2017. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"Emlékeim szerint a marsi projektükhöz kellett,h a róver irányítása lehetőleg real time szerű legyen....

Ha jól emlékszem volt nyertes...."


Volt?

Akkor szerencsétlen Curiosity miért malmozik annyit két mocorgás közt?

:)

2017. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!