Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Stephen Hawking szerint csak...

Stephen Hawking szerint csak idő kérdése, és halhatatlanok leszünk lehetséges szerintetek?

Figyelt kérdés
[link]
2017. máj. 1. 08:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Nincs kizárva, de a túlnépesedés miatt nem lenne semmi értelme. Már ez a 80-100 éves várható életkor is sok. 3-4 milliárd ember lenne optimális egy ekkora bolygón, hogy ne éljük fel a jövőnket is.
2017. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek abban, hogy ez lehetséges lenne. A leírt módszerrel egy másolatot hagynánk magunk után, az eredeti tudat nem maradna meg, azt nem lehetne átvinni.
2017. máj. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Az ok, hogy a tudatom átMÁSOLHATÓ, de attól ÉN még meg fogok halni. Vagy tegyük fel áthelyezik a tudatod, kompletten az egész agyad "TARTALMÁT", emlékeidtől kezdve mindent, akkor pedig honnan tudhatjuk, hogy sikeres? :D Az emberi testben halott vagy (magyarul megöltek), de létrejött egy klónozott tudat, ami valójában nem te vagy, csak ugyan azonnal a gondolatokkal, emlékekkel, stb.


Egyszer talán lehetséges, de ahhoz nem másolni, hanem valóban áthelyezni kéne, feltéve ha az ember tovább szeretne élni és nem a magas IQ-val rendelkező emberek agyát "megmenteni" és tárolni.

De abból kiindulva, hogy az agy másért is felelős így nagyobb valószínűségűnek tartom azt, hogy egy másik biológia testbe kerül (konkrétan akár az agy, bár öregszik; tudatra gondolnék elsősorban) és nem egy gépbe (szerintem az agy nem tudna vele mihez kezdeni)

2017. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%

A tudat nem azonos az emberi aggyal.

Az 'én' nem azonos az aggyal.

Az 'én' kizárólag az 'én'-nel azonos.

----------------------------------------

A halhatatlanság kérdésénél ezeket pontosan kell tudni, és használni. Ez élet-halál kérdés.

2017. máj. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

#3 és #4 Akkor adjatok egzakt meghatározást arra, hogy mi az az "én", és miben különbözik attól, amit a pszichológia "személyiség"-nek hív (és amit alapvetően az agy egyéni tapasztalatain alapuló egyedi strukturálódásának tekint).

Magyarán mi az ami nem kerülne át egy ilyen tudatátmásolásnál, tudatáttöltésnél a másik testbe, agyba, amitől nem lesz "én" az a másik ember(klón).

2017. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Halhatatlan biztos nem, legfeljebb nagyon hosszú életű.

Ha pedig mindent megoldottunk, akkor előjön az a kérdés, hogy az agy nem képes sok 100 év tapasztalatát megbízhatóan elraktározni és feldolgozni. Az ilyen ember már nem képes alkalmazkodni az új kihívásokhoz, szinte életképtelen.

2017. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Stephen Hawking már megint szamárságokat beszél.
2017. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
#6: Hawking szerint a tudatunkat fogjuk tudni majd digitalizálni, és kvázi digitális formában tovább létezni. Onnantól pedig nem korlátoznának bennünket a fizikai testünk adottságai. Legalábbis a cikk erről szól.
2017. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

"nem korlátoznának bennünket a fizikai testünk adottságai"

Azok valóban nem - DE az agyunk adottságai azok igen!

Ezt írtam le.

Persze lehet az agyat is fejleszteni, de akkor az már nem az emberi agy lesz.

2017. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

"Akkor adjatok egzakt meghatározást arra, hogy mi az az "én""Sütt.

nem adok és ennek két oka van:

1. rohadt gyorsan 0 % lesz, és rohadtul unom ezt, hogy semmi nem lehet megbeszélni, mert egyesek végigszáguldanak a kérdéseken és pontoznak, mint az örültek- és ezek általában "tudósoknak" állítják be magukat a gyakorin.

2. Nem vagyok Gautama Buddha, és Buddha-tudatállapot szinten sem (sajnos).

[de Buddha sem adott definíciót, és ennek oka van. Van egy olyan buddhista gyakorlat, amely rávilágít, hogy az ember, az "én" lényegét tekintve kérdés és nem felelet a kérdést kell feltenni: 'Ki vagyok én?'

Aki a kérdést felteszi, az biztos. A többit meg a gyakorlat során megtapasztalhatja a tanítvány]

2017. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!