Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Stephen Hawking szerint csak...

Stephen Hawking szerint csak idő kérdése, és halhatatlanok leszünk lehetséges szerintetek?

Figyelt kérdés
[link]
2017. máj. 1. 08:33
1 2 3
 21/25 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac -álmodik, ha össze-vissza evett vacsorára, akkor wadakat- de az is a tudatodban van - csak a racionális (ok-okozati tényeket feltáró) tudatrész pihen."

Na ezért nem félek elaludni, mert ÉN nem sorolom ezt a kis halálhoz.


De (és ez már hülye ezo-szubjektív) nem tudom, rajtam kívül hányan estek át már altatásos műtéten, én kétszer is, és én úgy érzem, mintha az életem "előtte" és "utána" szakasza valahogy nagyon elkülönülne.

Tudom, hogy közben sem voltam agyhalott, de az altatás alatt NEM alvás-állapot áll fenn, ez egy vegetatív szint, a tudat (bizarr kivételektől eltekintve) ilyenkor nem alapjáraton van, hanem kikapcsol.

Jó, nem érdemes ebbe belemerülni, ez számomra is csak egy hülye spontán szubjektív érzés.

De elgondolkodtam, hogy én már valaki új vagyok-e, hogy a testem régi lakója az altatással elhunyt-e.

Én kösz, jól vagyok, de az a régi valaki konyec vagy én vagyok?

A kérdés NEM tisztán filozófiai, csak sajnos filozófiainál jobb válasz nincs rá. Legalábbis nekem nincs.

2017. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
az altatás nehéz ügy, Wad, de az is a te tapasztalatod volt, hogy nem ugyanaz vagy esetleg.. van olyan is, aki felülről látja a műtétet.. mert ahogy a siket-vak Helen Keller mondta: Én látok nem a szemem. A lényeg amit írtál: a tudatfolytonosság.
2017. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Djjjozsiiiii válasza:
Jelenlegi tudásunkkal erre csak azok tudnak válaszolni/felfogni, akik nem ebben a realitásban látják a világot. Ha Hawking azt mondja ő sejti a megoldást, akkor lehet neki adni egy sanszot, az ötletét majd amint úgy lesz valaki megvalósítja.
2017. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nagyon tul van ertekelve. Es nagyon sok mindent amit kijelent nem ugy van ... tobb fizikus mar bebizonyitotta.

Valamivel mindig elo kell allnia hogy mediaba maradjon . Kicsit mar nevetseges..

2017. okt. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ha lemásolják még életedben, mondjuk ma a tudatodat, és beillesztik egy másik agyba, vagy mesterséges inteligenciába. Onnantól, már az első másodperctől kezdve különbözni fognak. Hisz más hatások érik őket. Ha te elmúlsz létezni, a másolat egy rész belőled és egy rész abból aki az új körülményekkel él együtt. Hozzátartozóknak mindig csak az elhunyt jó oldala hiányzik, viszont a másolat a rosszat is tartalmazza.
2018. jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!