Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Stephen Hawking szerint csak...

Stephen Hawking szerint csak idő kérdése, és halhatatlanok leszünk lehetséges szerintetek?

Figyelt kérdés
[link]
2017. máj. 1. 08:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Magyarán mi az ami nem kerülne át egy ilyen tudatátmásolásnál,"

hát az intuíció, az ihlet, az új gondolat, ami keletkezésében,eredetében van / Ἐν ἀρχῇ

- ha már bemásoltam tudatomat egy gépbe-biomasszába, akkor az, ami utána keletkezeik, nincs benne :)

Mikor volt új gondolatod? Honnan jön a gondolat?


"Semmiből egy új, más világot teremtettem."

Bolyai János levele apjához

[link]

2017. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Wadmalac ***** válasza:

Nos, lehet, hogy valakit 100%-ban boldoggá tesz, ha egy digitális copyja tovább "él" és gondolkodik, miután ő meghalt, lelke rajta. Persze, valami pozitív jelentősége számomra is van, hogy a halálommal befejezetlen dolgok így nem feltétlenül lesznek befejezetlenek.

Azonban engem az nem tesz boldoggá, hogy ha mindenki számára velem azonos copy tovább él és esetleg alkot, mert én, mint saját tudattal rendelkező lény megszűnök létezni.

Furcsa dolog ez a tudatfolytonosság, de annak számára, aki él és gondolkodik, öntudata van, annak elég egyértelmű lehet, hogy amit önmagának érez, megél, az nem költözik át misztikus lélekként a folytató másolatba.

Persze, felhozható, hogy a tudatunk minden elalváskor, műtéti altatáskor, ájuláskor kikapcsol és ha akarom, mondhatom, hogy az ébredés utáni személy már valaki más, az előző meghalt, de itt legalább a tudattalannak, az agyműködésnek a fizikális folytonossága megvan.

Egy ilyen komputerbe scannelés esetén (és itt megemlíteném a sci-fik atomra bontós és összerakós teleport-ötletét is) semmiféle fizikális vagy tudati folytonosság nem áll fenn.

Ez, legalábbis szerintem mindenképpen egy entitás vége és egy másik, vele akár minden szempontból egyforma, de mégis másik entitás kezdete.


A fentiek alapján én a digitális tovább létezést NEM tekintem az élet meghosszabbításának.

2017. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"NEM tekintem az élet meghosszabbításának."

Ez egy elég érdekes dolog... SZÁMODRA valóban nem az.

De mindenki másnak igen!

Merthogy ez a példány pontosan olyan, mint te, és pontosan ugyanazt csinálja. A szándékai, a vágyai és a képességei is átmennek.


DE!

Ez csak agyátültetésnél igaz, és csak akkor, ha az új test is ugyanolyan.

Ha a test másféle lesz - akár valami robot - akkor a hatás pontosan az, mintha a kocsidból átülsz egy másik kocsiba.

Ha egy Trabantból mész egy elpusztíthatatlan tankba, amelyiknek még kiváló fegyverzete is van, akkor teljesen másképp fogsz viselkedni, mint a régi kocsidban.

2017. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"De mindenki másnak igen" - a nevemben ne nyilatkozz ilyen ügyben, köszönöm. (bár elég abszurd irányt vett ez a kérdés, miszerint a tervei, vágyai is átültetve és újra mondom: AZ ÚJ GONDOLATAI is, tehát "kilát" a bezártságából a klón


"Isten elménket bezárta a térbe.

Szegény elménk e térben rab maradt:

a kapzsi villámölyv, a gondolat,

gyémántkorlátját még csak el sem érte.


Én, boldogolván, azt a madarat,

ki kalitjából legalább kilátott,

a semmiből alkottam új világot,

mint pókhálóból sző kötélt a rab." /Babits


Wadmalac -álmodik, ha össze-vissza evett vacsorára, akkor wadakat- de az is a tudatodban van - csak a racionális (ok-okozati tényeket feltáró) tudatrész pihen.

2017. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat.

Igen: az új gondolatai is ugyanazok. NEM tudod megkülönböztetni a régitől. HA teljesül az, amit mondtam.

2017. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"HA teljesül az, amit mondtam."

Ja, akkor igen. ha ő lesz én, akkor igen. Ha a nagynénémnek kereki volnának, akkor gurulna.

2017. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
*kerekei
2017. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

IQ error.

Ha ilyen egyszerű dolgot nem értesz meg, az már a te korlátod.

2017. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Már hogy úgy érted, hülye vagyok? Lehet. Mondták már mások is.
2017. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

Engem spec nem elégít ki, ha egy külső szemlélő számára a "másolatom" azonos velem. Én aljas egoista módon belső szemlélő vagyok.

:)

2017. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!