Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szélnek milyen aerodinamikai...

A szélnek milyen aerodinamikai jelensége lehet egy szélvédett hely részein?

Figyelt kérdés
A kérdést írhattam volna az otthon,azon belül a kert kategóriába,de inkább ide írtam hátha több értelmesebb választ kapok.Kicsit fura kérdés de arra lennék kíváncsi hogy ha a kertben körbe deszkáznék egy részt tehát képzeljétek el mondjuk egy faládát mondjuk 10 méter hosszan ami 30 centi magas a földtől és 60 centi szélesen van végig megcsinálva ugye feneketlenül tehát alján is földet látunk,ja és nincsenek rések a deszkák között egyértelműen.Tudom sok más egyszerű megoldás is létezik stb.stb.,de én most erre vagyok kíváncsi. Ha én most palántálnék bele paprika palántát például és levéllel kiönteném mondjuk 15 centi vastagon,azt kifújná a szél?Tudom függ a szél sebességétől a környezettől stb,stb, de ha mondjuk tegyük fel sík területen van ez az egész ahol éri rendesen a szél mondjuk 50 km/h-val akkor azt kifúnjná a szél?Arra lennék kíváncsi hogy mik azok a nagyjából-i méretek amit egy ilyen növény esetében megtudnék védeni a parétól,dudvától.Tudom ez is olyan hülyén hangzik hogy mik azok a nagyjából-i méretek,de most így tudtam kérdezni,mivel nem fogok ventilátorral tesztelheti meg amúgy is a szél is fúj más irányba is meg a légámramlat,áh nem megyek bele tudjátok ti, milyen szögben fúj,a sarkánál kifújhatja,nem megyek bele, inkább írjatok :)
2017. máj. 28. 10:59
 1/4 A kérdező kommentje:
tesztelgetni*
2017. máj. 28. 11:02
 2/4 anonim ***** válasza:
egy erős vihar még a méteres avarréteget is kifújhatja, én a helyedben hálót tennék rá, mi úgy gátoltuk a dudvát a fóliában h az egész le volt terítve vastag fekete fóliával és csak a palántáknál volt kilyukasztva
2017. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyet mindig kilyuggatott fekete fóliával szokták védeni - biztos kapni kertészeti boltban is.
2017. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a teteje nincs lezárva, akkor a szél nem tesz jót, mivel növő áramlási sebesség mellett csökken a nyomás. (Bernoulli-törvénye).
2017. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!