Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Törvényszéki homok analízis...

Törvényszéki homok analízis mennyire megbízható eredményt ad és hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Egy japán család meggyilkolásával kapcsolatos nyomozásnál olvastam róla, hogy az elkövető tetthelyen hagyott ruháján talált homokot megvizsgálva képesek voltak egy nagyon specifikus származási helyet meghatározni, méghozzá egy amerikai katonai légibázist. Na most sehol sem olvastam arról, hogy hány százalékos bizonyossággal állítják ezt, pedig ez még DNS teszteknél is elő szokott kerülni. Sajnos eddig nem sikerült eltalálnom a megfelelő keresőszavakat a Googleben ezért még magának a módszernek a leírását sem találtam meg.

2016. márc. 26. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

ha angolul keresel tobbre mesz, nem gondolod?


geoforensics vagy forensic geology

2016. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdés kiírása után hirtelen beugrott a forensic szó és utána már könnyen találtam leírásokat róla.
2016. ápr. 24. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Miről is van szó? Konkrétan összehasonlítják más homokkal, hogy mekkora átlagos szemcseméreteket és kőzettípusokat tartalmaz, vagy spektrumanalízissel megmondják a pontos összetételét és azokban gazdag helyeket keresnek?


Csak érdekesnek tűnik a téma.

2016. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!