Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csak nekem szánalmas, hogy...

Csak nekem szánalmas, hogy ilyen szűk látókör van itt?

Figyelt kérdés

Átjárnak az ezotériába az emberek pocskondiázni,mikor örülhetnének,hogy nem a tudományba teszik fel a kérdéseiket,csak a rossz indulat hajtja őket!Hogy hihettek a tudományban,amikor az folyamatosan változik?

Hogy ítélhettek el olyan dolgokat,amire a tudomány is azt mondja,hogy MÉG nincs rá magyarázat!Ti nem ezt mondjátok,hanem azt,hogy ilyen nem létezik!Túlmenve a mai tudományos állásponton.Ha a tudomány bebizonyítja,hogy pl tényleg van lelke az embernek,ti akkor gyorsan véleményt változtattok,mert már biztosak vagytok benne(mégha saját szemetekkel nem is látjátok,csak A tudomány kimondja),hogy az úgy van!Ti kinek hisztek végülis?Egy professzornak,vagy a saját szemeteknek?Úgy tűnik inkább a professzornak!Pedig ők is emberek!Nem nevetséges,hogy más mondja meg nektek,mi hogy van,ahelyett,hogy saját magatok próbálnátok kinyitni a szemeteket?

Üdvözlet az Ezotéria rovatból!

Köszönjük a kérdéseket!


2010. máj. 20. 08:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikkel egyetértek:

1. Az ezotéria rovat azrt jött létre, hogy az abban hívő emberek beszélgessenek, nem azért, hogy "mi" pocskondiázzuk őket. (Még sose néztem oda, úgyhogy nem tudom, valóban így megy-e) Én kifejezetten örülök, hogy van ilyen rovat, mert a tudományhoz akár létezik akár nem, tényleg egyszerűen nincs köze a szellemeknek, ufóknak, stb.


2. Egy tudományos beállítottságú embernél természetes a szkepticizmus, de ettől még (szerintem) pont, hogy a tudományban hívők nem mondhatják soha semmire, hogy ez kizárt... hisz pont az a lényege a tudományos hozzáállásnak, hogy nem csak úgy elhiszünk vagy nem hiszünk el valamit, hanem utánajárunk, hogy a dolog mennyire lehet hiteles.


Amivel nem értek egyet:

"Hogy hihettek a tudományban,amikor az folyamatosan változik?"

A "tudomány" egyszerűen az általunk ismert világ jelenleg legjobbnak tekintett, leghitelesebb, a valóságot legjobban reprezentáló modellje. Nyílvánvaló, hogy változik, hisz ez a fejlődés lényege. De ennek semmi köze a hithez... épp ellnkezőleg... ha atudósok _hinnének_ abban, hogy minden úgy jó, ahogy van, akkor az nem tudomány lenne, hanem egy megváltoztathatalna dogmarendszer.


2. Nem nevetséges,hogy más mondja meg nektek,mi hogy van, ahelyett,hogy saját magatok próbálnátok kinyitni a szemeteket?

Éppen ezt tesszük, ellentétben az "ezoterikusok" nagy részével, akik ha látnak valami furcsaságot (vagy csak hallanak róla a többiektől) akkor máris természetfelettiről beszélnek, ahelyett, hogy a logikus magyarázaton gondolkodnának.

2010. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

10:49-es:


"Ezt egy tudomány ág sem fogja a büdös életben bizonyítani, hogy léteznek szellemek. "

Miért ne bizonythatná be, ha vannak? :)


"Az a helyzet, hogy jelenleg a tudomány jóval több pénzt kap, ezért az emberek java abban hisz."


Bár ez lenne a helyzet.

Egyrészt kevés pénzt kap, ahhoz képest, hogy mennyi hasznot hozhatna.

Másrészt meg miaz, hogy az ember java a tudományban hisz? Miért kell abban hinni? Hiszem, hogy kerek a Föld? Hiszem, hogy ha leugrom a tizedikről, nem fogok repülni? Hiszem, hogy a gépem csak akkor működik, ha bedugom a konnektorba? Ez miért hit??

Nagyon-nagyon remélem, hogy az emberek nem azért "hisznek" a tudományban, mert abban van pénz... illetve, nagyon-nagyon remélem, hogy az emberek nem "hisznek" a tdományban.. mert ha náluk hitről van szó, az már nem tudomány, hanem vallás.

2010. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Miért ne bizonythatná be, ha vannak? :)"


Eddig miért nem tette? Az a pár ezer év mióta a törzsek/kolóniák folyamatosan szellemekhez fordulnak, ha gond van a törzzsel, az nem elég ok a tudománynak, hogy hú vaze kezdjünk már el kutakodni afelé is. Talán túl nagy falat lenne.


"Hisz/hit" rosszul fejeztem ki magam.

Úgy értem, feltétel nélkül elfogadja a legtöbb ember, amit a tudósok kijelentenek. Jó a tudomány PR-ja és mivel több a pénzük (nem magához képest, hanem az ezohoz képest) természetesen dolgoznak a konkurencia lejáratásán.


Persze sokaknak még csak konkurencia sem lehet az ezotéria, mert nincsenek olyan eszközök a kezében amint a tudománynak.

2010. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy mire gondolsz, csak az alapgondolattal nem tudok sehogyse azonosulni, miszerint az "ezo" és a tudomány az konkurencia?


Egyáltalán nem az. A tudománynak nem kell PR, nem kell benne az embereknek hinni, stb. a tudomány az van, működik, viszi előre a világunkat és kész.


Nem célja lejáratni az ezotériát, hanem igyekszik megérteni a világot, és ha bizonyos jelenségekre van logikus, egyszerű magyarázat, akkor a tudomány azt fogadja el.

Nem azt mondja, hogy ez így van, ebben kell hinni, hanem, hogy a jelenlegi modellek alapján ez a legvalószínűbb magyarázat. Ez szerintem nem lejáratás.


Ha valaki villogó pöttyöket lát éjjel az égen, és megkérdezi mi az, akkor azt fogom mondani, hogy valószínűleg repülő. Ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet ufó, vagy egy repülő rózsaszín rinocérosz villogó szemei... csak egyszerűen ez a legtriviálisabb magyarázat, ezért ezt mondom.

Ugyanúgy, ahogy szellemek is lehetnek, csak eddig ahányszor vizsgáltak szellemjárta házakat (voltak ilyen vizsgálatok, igen)... mindig találtak nem természetfeletti magyarázatot. De ez még nem jelenti, hogy nincs szellem... csak azt, hogy a magyarázathoz egyelőre nem szükséges feltételeznünk, hogy van...

2010. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

én hiszek egy csomó ezoterikus dologban, de ami abban a rovatban folyik, az tényleg nevetséges. és aztán csodálkoznak hogy azt hiszik az ezoterikusokról h elmebetegek.... tele van olyan kérdésekkel hogy "cápával álmondtam, mit jelent?" meg "vízontő rák aszcendenssel milyen partner?" arról ne is beszéljünk, hogy "éjszaka hallottam egy NAGYON furcsa zajt, szellem volt?"

én sok mindenben hiszek, de ami hülyeség az hülyeség...

2010. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Én tökéletesen egyet értek a kérdezővel, mert én is éppen ugyanígy érzek ezzel kapcsolatban.


Az emberek többsége szigorúan elhatárolódik az olyan dolgoktól, amelyekre még nem találtunk magyarázatot, vagy bozonyítékot, pedig valószínüleg hamarosan már ezek a dolgok nem lesznek olyan titokzatosak és megmagyarázhatatlanok.

2010. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
"Eddig miért nem tette?" - talán mert nem olyan egyszerű? Elvileg tudnánk a csillagok között utazni, a valóságban mégsem indult el még egyetlen ilyen expedíció sem. Ez nem jelenti azt, hogy sohasem fog. Azt jelenti, hogy eddig még nem sikerült eljutni odáig. Még nem tartunk ott. Ennyi.
2010. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!