Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges több információ...

Lehetséges több információ befogadása egyszerre?

Figyelt kérdés

Kezdem egyre inkább azt érezni, hogy képtelen vagyok annyi információt összeszedni egy adott időintervallumban, amit meg szeretnék tudni/érteni.

Hallgatás közben például nem feltétlenül tudok olvasni is, megy, csak vagy az olvasott, vagy a hallott információ kimarad.


Tudok módszereket amivel egy időben egyszerre több információ befogadható?


Igaz lehet, hogy az egyszer megszerzett információ valamilyen formában megmarad az agyban, esetleg nem tudunk róla, de tudatalatti nyoma marad.


Ebben az esetben lehetséges szerintetek, hogy egyszerre mondjuk több Hangforrást hallgatva az összesből marad hasznos nyom tudat alatt?


Az olvasást mondtam volna alapvetően, az a leghasznosabb, de sajnos egyszerre csak egy dolgot tudok olvasni, illetve hiába van két szemem, nem tudom külön használni őket.



Ötlet? Következő életemben írástudó kaméleonnak fogok születni!



2017. aug. 23. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha több hangforrást hallgatsz, és az egyi8kre figyelsz, és egy másik hangforrás kimondja a nevedet, akkor azonnal váltasz, pedig előtte annyi sem jutott el belőle hozzád, hogy férfi vagy nő beszél-e.


A jó hír az, hogy a figyelem fejleszthető. Próbáld kiküszöbölni a zavaró ingereket!

2017. aug. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Értékelhető, felhasználható információ az, amit megértett valaki. Ezt egyéni tulajdonságok (illetve korábbi ismeretek és a megismerni szánt ismeret viszonya) határozzák meg. Az egyidejűleg érkező információkból szerencsés esetben az agy egyet kiválaszt, de jellemzően mind elveszejti. Ennek oka az, hogy az agy információfeldolgozás során energiát fogyaszt, az pedig nem korlátlan. Erőltetett, túlzott mennyiségű és minőségű információt az agy csak komoly károsodás mellet tud befogadni.


Hatékonyan tanulni, azaz új információt feldolgozottan elraktározni csak elmélyült figyelemmel lehet. És egyszerre csak egyféle módon!


Olyan trükk persze létezik, hogy valakihez egyszerre öten beszélnek, majd ő ezeket egyenként hiba nélkül visszamondja. Ezt a rövidtávú memória némi dresszírozás után képes kezelni, de már néhány óra múlva elenyészik.

2017. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Esetleg keserű csoki,az serkenti az agyat amitől erősödik,persze nem a végtelenségig.Hallgass nyugtató,lassabb,lágyabb hangú zenéket azok meg nyugtatnak és könnyebben tudod az infót befogadni.Tanulj többet és ezzel rászoktatod az agyad,hogy tanuljon,hosszútávon ez is megkönnyíti majd a helyzetedet.Ne idegeskedj tanulás közben,lelkesítsd magad,hogy megtudod tanulni az anyagot,és ha sokszor elmondod ezt magadban,akkor az agyad ezt el is hiszi és még jobban rá tud hangolódni az egészre.Remélem tudtam segíteni és utólag azért,mert Fekete Pákó a nevem lehet a szavamra hagyatkozni!
2017. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kevesen vannak olyanok akik képesek a megosztott figyelemre. De gondolom fejleszthető.

László Endréről konkrétan tudom, hogy egy alkalommal Csákányi László rőkönyödött meg alaposan, amikor benyitott hozzá a hangstúdióba, ahol egy előző napi felvételt hallgatott vissza, hogy minden rendben volt-e, mehet-e adásba, miközben a következő felvétel forgatókönyvét olvasta, és közben telefonon beszélt valakivel.

[link]

2017. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!