Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen típusú feladatok...

Milyen típusú feladatok vannak a Mensa IQ-teszten?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem az online próbatesztet, elértem a maximumot (125+), de túl egyszerűnek tűntek a feladatok, nem hiszem, hogy élőben is ilyesmi lesz.

2017. aug. 28. 20:58
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Megvolt a teszt, szerintem jól ment, egynél csak tippeltem három lehetőség közül (kellett volna még 2 perc hozzá), a többit szerintem tudtam, de ha 1-2-t el is néztem, akkor is meg kellene legyen a 2%.


Utólag is köszönöm a segítséget! :)

2017. szept. 2. 20:04
 22/36 nrico válasza:

Szia! Gratulálok!


Mindenekelőtt várjuk az eredményt, ha van kedved oszd meg velünk. Egyébként a teszten az összes kérdés ábraválasztós volt, vagy esetleg előfordult más jellegű kérdés is?

2017. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Az összes ábraválasztós volt.
2017. szept. 4. 20:38
 24/36 nrico válasza:
Köszönöm szépen!
2017. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
iqtest.dk szerintem elég közel van hozzá
2017. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Szia! Megkaptad már az eredményeket?

Illetve még az érdekelne, hogy mit jelent az, hogy pszichológus elemzi ki a teszteket? Van esetleg előtte egy elbeszelgetes is, vagy mit elemez?

2018. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 2*Sü ***** válasza:
Nem, a pszichológussal nem is találkozik a tesztíró. Tulajdonképpen nem csinál mást, mint összeszámolja a helyes válaszok számát, aztán ebből, meg az életkorból kikeresi egy táblázaton, hogy ez mekkora IQ-nak felel meg. Tehát nem csinál többet, mint amit egy jobb képességű 7 éves is meg tudna csinálni. Annak, hogy pszichológus értékeli ki a tesztet, egyetlen fontos oka van. Az IQ-teszt kvázi egy diagnózis a mentális állapotodról, ilyet meg csak megfelelő végzettséggel rendelkező ember állíthat fel és adhat ki.
2018. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Köszi a választ 2*Sü! Megkérdezhetem, hogy tag vagy-e? Én szombaton megyek tesztet írni, de mivel olvastam, hogy többnyire budapesti programokat szerveznek, így nem biztos, hogy megérné csatlakozni. Persze ha sikerül a teszt egyáltalán...
2018. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 2*Sü ***** válasza:

Igen, tag vagyok. Mint ahogy a legtöbb országos szervezet, a Mensa is kicsit vízfejű, a tagok több, mint felét budapestiek teszik ki. Ez valahol érthető, Budapesten könnyebb tesztet, programokat szervezni, így a taglétszám is könnyebben nő, mint mondjuk egy kisvárosban. De van olyan törekvés, hogy lefedjük az eddigi fehér zónákat is, csak nyilván nehezebb megszervezni egy olyan városban egy tesztírást, ahol nincs egyetlen tag sem.


Viszont vannak helyi csoportok. Van egy tucat kisebb-nagyobb város, ahol aktív helyi csoport működik, helyi találkozókkal, helyi programok szervezésével. Illetve ha egy városban több mensást is találsz – ha belépsz, akkor hozzáférsz a taglistához –, akkor lehet új helyi csoportot szervezni, mi is így kezdtük anno.


Illetve van számtalan más ok, ami miatt akár érdemes lehet úgy is belépni, hogy az 50 km-es körzetedben nincs egyetlen mensás sem. Az országos levelezőlista, Facebook csoport attól még elérhető, és alkalmasint hasznos tud lenni, ha szakembert, szállást, fuvart keresel, vagy valamilyen – pénzügyi, jogik, kertészeti, akármilyen – tanácsot kérsz. Aztán vannak a tagok által igénybe vehető szolgáltatások, telefon flotta, kedvezményes bankszámla, vásárlói kártya. (Sajnos ezek bizonyos részletei a nem tagok számára nem publikus) Meg vannak nagyobb országos események – pl. a tábor –, amire érdemes lehet eljutni.


Hogy egy mensás szintet megütő teszteredmény után te be akarsz-e lépni, azt neked kell eldöntened. A tesztírás előtt, után a tesztírást levezető tagok szívesen válaszolnak minden felmerülő kérdésre, illetve maga a tesztírást megelőző rövid előadás, meg az eredmény értesítő is megválaszolhat néhány felmerülő kérdést.

2018. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Köszönöm a részletes választ 2*Sü, mindenképp megírom a tesztet szombaton, a többin pedig ráérek akkor gondolkodni, ha sikerül. Meglehetősen nagy bennem az aggodalom, hogy csalódni fogok, elég régóta meg akartam már próbálni, úgyhogy igyekszem nem beleélni magam.
2018. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!