Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen típusú feladatok...

Milyen típusú feladatok vannak a Mensa IQ-teszten?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem az online próbatesztet, elértem a maximumot (125+), de túl egyszerűnek tűntek a feladatok, nem hiszem, hogy élőben is ilyesmi lesz.

2017. aug. 28. 20:58
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Igen, megkaptam, nekem összejött, ráadásul az 1%. :)

Más kérdés, hogy még nem csatlakoztam, pont amiatt, amit te is írtál, mert egyelőre nem Budapesten lakom, és ritkán tudnék programokon részt venni. Viszont idén ősszel tervezek a fővárosba költözni, akkor szívesen belépnék. Csak remélem, hogy nincs valami olyasmi, hogy nem lehet, mert túl régen írtam a tesztet.


30-as, akkor sok sikert neked!

2018. jan. 22. 18:09
 32/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, na és hányas az IQ-d?
2018. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 2*Sü ***** válasza:

> Csak remélem, hogy nincs valami olyasmi, hogy nem lehet, mert túl régen írtam a tesztet.


Nem. Ha 17 évesen megírtad a tesztet, és csak 70 évesen döntesz úgy, hogy belépsz a Mensába, akkor is beléphetsz. A tagságnak két feltétele van:


1. Megírtál életedben egy Mensa tesztet, és ott 130 feletti érték jött ki.

2. Befizetted a tagdíjat.


Az első pipa, és ez így is marad életed végéig.

2018. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

32-es, 135+ volt az eredmény, de ez a szórástól is függ stb.


33-as, rendben, én is így gondoltam. :)

2018. jan. 22. 20:17
 35/36 BringaManó ***** válasza:

Süsü mindent szuperül leírt, apró kiegészítés:


> "a tagok több, mint felét budapestiek teszik ki"


néhány éve még valóban így volt, de az arány már "átbillent": ma már néhány százalékkal a fele alatt van a főváros aránya (~47%), ami feltevésem szerint egyrészt ("kifelé") az országos ismertség növekedése, másrészt ("befelé") a helyi csoportok, vagyis a Budapesten kívüli mensás élet fellendítésének köszönhető.

2018. jan. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 2*Sü ***** válasza:
#35: Valóban. A tendencia jó, de azért még nagyon messze vagyunk attól, hogy a Mensa tagok területi eloszlása nagyjából megfeleljen a teljes lakosság területi eloszlásának. Meg természetesen messze is leszünk mindig, mint ahogy minden hasonló szervezetnél ez óhatatlanul fennáll. És ez nem is feltétlenül baj, mondom ezt annak ellenére, hogy nem budapesti tag vagyok, és látom ennek a hátulütőit. Ha egy vidéki városban kellő számú tag összeáll egy helyi csoporttá, sokat tudnak tenni azért, hogy javítsák ezt az arányt, helyi tesztek szervezésével. Ahogy Budapesten, úgy vidéken is ez a tagok aktivitásától függ kizárólag. Nyilván a „pöstiek” tudnak esetleg tenni azért, hogy ilyen helyi magok meg tudjanak teremtődni, és tesznek is érte, de ezt a problémát – ha ez az – nem Budapestről kell megoldani.
2018. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!