Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy fel sem ismernénk...

Lehet, hogy fel sem ismernénk az idegen létformákat, még akkor sem, ha ide jönnének?

Figyelt kérdés
Direkt tettem a tudomány kategóriába a kérdést. Szóval mi van, ha nem kis humanoidok jönnek, űrhajókkal, hanem energia lények, vagy moszatok és spórák, az aszteroidákban megbújva. Ilyesmire gondolnak a tudósok is, vagy közületek valaki?

2017. szept. 3. 13:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"amit mi nem tudunk elképzelni, még létezhet"

Valóban.

De itt TUDJUK, hogy NINCS!

Tudod, ha idejönne egy idegen lény, akkor lehet, hogy elsőre nem ismernénk fel. De azt elsőre látnánk, hogy VALAMI szokatlan van ott, amit idáig még nem láttunk!


Nem érdemes túlmisztifikálni a dolgokat.


Ezzel együtt természetesen létezhet élet máshol is, ahova még nem látunk el. Azért keresünk vizet meg levegőt, mert azt ismerjük.

Létezhetnek olyan élőlények, akiknek ez nem kell. De a szén kell, az tuti!

Csak azt még egyelőre nem tudjuk vizsgálni.

2017. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Létezhetnek olyan élőlények, akiknek ez nem kell. De a szén kell, az tuti!"


Én ezzel sem értek egyet. A földi élőlényeknek kell a szén, ez igaz. De attól, hogy földi körülmények között nem tud kialakulni másfajta élet, máshol még kialakulhat.

2017. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Itt mindenki fel van mentve gondolkodásból.

Fél oldal hosszan írtam le, hogy NINCSEN olyan ismert helyzet, ahol kialakulhat akár csak a töredéke annak a bonyolultságnak, ami az élethez kell. Ez vonatkozik szilíciumra, energialényekre, mindenre.

Lehetséges, hogy VALAHOL léteznek ilyenek - egy másik világban, ahol mások a törvények.

Nálunk a szén van, és kész.

2017. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én nem írtam, hogy szilícium élet létezik (létezhet), csak azt, hogy egyes tudósok ezt gondolják.
2017. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Sőt, azt is leírtam, hogy a szilícium atomok nagy számban destabilizálódnak. Mondjuk nem értem, hogy mit csámcsogunk még mindig ezen a témán. Nincsenek energialények, csillagrobbantások stb. Nem kell itt "rejtett" tudásról beszélni, mert szó sincs ilyenről, inkább csodálkozzunk rá a földi élet gyönyörűségére és összetettségére. Sokkal gyönyörűbb minden energialénynél, nincs szükség spiritualizmusra, mert a "rácsodálkozás gyönyöre" sokkal szebb, mint a mesék. Ja, és valóságos dolgokon alapszik...

Az életkritériumok teljesen függetlenek, az élő rendszer materiális reprezentációjától, de ezt is leírtam...

2017. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 TR75 ***** válasza:

#23 "NINCSEN olyan ismert helyzet"

Nincsen olyan ismert helyzet. Értem én. De nem ismert helyzet lehet :-)

No, de az a helyzet, hogy erősen hipotetikus csevely ez.

2017. szept. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"nem ismert helyzet lehet :-)"

Valóban.

De akkor meg kell mondanod, hogy hol.

A világűr az ismert helyzet.

A napok, bolygók belseje ismert helyzet.

A neutroncsillagok belseje ismert helyzet. Nem teljesen, de azért ebből a szempontból igen.

stb. stb.

Na, a fekete lyukak belseje az még nem igazán ismert helyzet... de azért valószínűsíthető, hogy ott még az atomok is szétesnek, nem túl kedvező hely bonyolult formák kialakulásához.


Kb. olyanok vagytok, mint a régi térképészek, akik a térkép szélére odarajzolták az unikornist meg a krakent.

2017. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 TR75 ***** válasza:

#27

Megmondom, hogy hol: a világűr általunk nem ismert részén :-)


A világűr altalunk "ismert" része "ismert" helyzet.

A napok, bolygók belseje valójában nem ismert, hanem feltételezéseken és megfigyeléseken alapuló elméletekről beszélünk (a Föld belsejéről sem tudunk sokat, hogy mást ne említsek, nem tudják, mi a csuda van a közepén).

A neutroncsillagok belseje lásd az előző mondat.

Fekete lyukak. Valójában a létezésük is elméleti (ha jól tudom, nincs semmi, amivel konkrétan "láthatnánk" - értve ezen azt, hogy azt mondhatnánk, tessék, ez egy fekete lyuk, ezt nézzétek/hallgassátok/szagoljátok/fogjátok).


Én a magam részéről inkább preferálok a térképek szélén is izéket, krikszkrakszokat, bigyókat, miskulanciákat és hogyishívjákokat :-)

"nem ismert helyzet lehet :-)"

Valóban.

De akkor meg kell mondanod, hogy hol.

A világűr az ismert helyzet.

A napok, bolygók belseje ismert helyzet.

A neutroncsillagok belseje ismert helyzet. Nem teljesen, de azért ebből a szempontból igen.

stb. stb.

Na, a fekete lyukak belseje az még nem igazán ismert helyzet... de azért valószínűsíthető, hogy ott még az atomok is szétesnek, nem túl kedvező hely bonyolult formák kialakulásához.


Kb. olyanok vagytok, mint a régi térképészek, akik a térkép szélére odarajzolták az unikornist meg a krakent.

2017. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 TR75 ***** válasza:
Áh, ezt elbénáztam :S
2017. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!