Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy szinkronszínész meghal,...

Ha egy szinkronszínész meghal, a hangját fel tudják használni további filmekben?

Figyelt kérdés
Pl. a hangszíne alapján. Mint ahogy egy szín kódját is meglehet adni gép segítségével.
2017. dec. 23. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2017. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Gugu Gabor ***** válasza:
32%
Az megvan hogy a hangszín és a szín csak a nevében hasonló, és jóval nehezebb kikeverni valakinek a beszédét mind mondjuk a RAL3001-et
2017. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az megvan. Mint ahogy az is, hogy vak embereknek ültetnek át szaruhártyát, hogy lásson, vagy mars bolygó benépesítésének tervei készen állnak. Tudtátok, hogy különböző, filemkre épülő konzol játékokon az igazi szereplő (szinkronszínész) hangját hallani?

Nem hiszem, hogy olyan ostobaság a kérdésem.

2017. dec. 23. 23:46
 4/12 A kérdező kommentje:
És nem állítottam olyat, hogy hasonló lenne a hangszín meg a szín. Egy példát írtam, mégpedig azt, hogy lehet-e valaki alaphangjára beszédet építeni, mint ahogy a google fordító is szavakból mond el mindent vagy a szín pontos összetevőit is meg tudod alkotni.
2017. dec. 23. 23:48
 5/12 A kérdező kommentje:
Értelmes választ továbbra sem kaptam amúgy :D
2017. dec. 23. 23:48
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes kérdés. Szerintem gyakorlatban ez nem jellemző, de elméletben megvalósítható lehet, akár összevágással, feltéve, hogy elegendő mennyiségű és minőségű hangminta marad az illető után.
2017. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Ahhoz előbb fel kellene tenned egy értelmes kérdést.

Ez a kérdés eldöntendőként lett feltéve. Arra pedig az igen és a nem az adekvát válaszok.

2017. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Egy ember beszédét nem csak a hangszíne jellemzi, (értsd felharmonikusok aránya, stb.) Benne van a hanglejtése, akcentusa, igazából az egész személyisége, és akkor nem említettük a színészi fogásokat, a színészek kifejező eszköztárát.
2017. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Még nem használják erre a technológiát, de csak idő kérdése. Már van olyan beszédhangot utánzó program, ami egy személy beszéde alapján egy szöveget az ő "hangján"tud felolvasni:


[link]


[link]



[link]

2017. dec. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Végül is meg tudnák csinálni, ha elég hanganyag maradt utána. De nem szokták. Inkább felkérnek egy másik színészt, aki a helyére lép.
2017. dec. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!